https://gazetakrakowska.pl
reklama
MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Kraków. Nurkowie posprzątali Zakrzówek po sezonie. Góra śmieci w zalewie

Piotr Rąpalski
Wideo
od 12 lat
Podobnie jak rok temu nurkowie postanowili posprzątać Zakrzówek w Krakowie, a dokładnie to co leży na jego dnie. Zarówno od lat, jak i po zakończonym sezonie kąpielowym. Zanurkowali w niedzielę w zalewie i wyłowili górę śmieci. Na dnie Zakrzówka można znaleźć sprzęty elektroniczne, rowery, odpady z budów, sterty plastiku i butelek. Niektórzy robią sobie z zalewu tani sposób na pozbycie się domowych odpadów, a inni, plażując na podestach nad basenami, zamiast wyrzucić coś do kosza, topią to w wodzie.

"W ubiegłym roku, w ramach oddolnej inicjatywy, płetwonurkowie z Klub Płetwonurków LOK ""Litoral"" - Kraków podczas sprzątania dna Zakrzówka znaleźli m.in. wózek z marketu, rowery, materace, zderzak samochodowy, opony, butelki. Tym razem finał akcji porządkowej zaplanowany jest na 22 września." - jak zapowiedzieli nurkowie tak zrobili i w czynie społecznym postanowili posprzątać Zakrzówek.

Takie zbiory mieliśmy rok temu:

Zobaczcie w naszej galerii, co wyłowili tym razem... Znów pojawiły się sklepowe wózki, opony, okulary, zegarki itd...

Działania prowadzone były we współpracy ze Strażą Miejską Miasta Krakowa oraz Zarząd Zieleni Miejskiej w Krakowie.
Podczas trwającej kilka godzin akcji płetwonurkowie wydobyli z dna zbiornika wiele zaskakujących znalezisk m.in.:
- wózki sklepowe (6 szt.)
- opony,
- kanapę do spania,
- materac sprężynowy,
- deski, pręty, zegarek, okulary, płetwy, zabawki i wiele innych.

Bagry i Zakrzówek – podsumowanie letnich działań straży miejskiej

Od 1 maja do 8 września strażnicy miejscy kontrolowali kąpieliska na terenach parków Bagry Wielkie i Zakrzówek. Funkcjonariusze ujawnili łącznie 6370 wykroczeń, które zakończyły się nałożeniem 3989 mandatów karnych, sporządzeniem 58 notatek pod wniosek o ukaranie do sądu oraz pouczeniem 2323 osób.

Większość z tych wykroczeń, bo aż 4426 (69 proc.) dotyczyło interwencji porządkowych. Były to między innymi: spożywanie alkoholu w miejscach zabronionych, niestosowanie się do regulaminów parków, zaśmiecanie i zanieczyszczanie miejsc dostępnych dla publiczności, używanie słów nieprzyzwoitych, zakłócanie spokoju i porządku publicznego oraz wybryki nieobyczajne. Pozostałe 1944 (31 proc.) interwencje stanowiły ujawniane w rejonie parków wykroczenia drogowe.

Ponadto w trakcie działań ujęto trzech sprawców przestępstw, a sześć osób przekazano policji. Ze względu na zagrożenie zdrowia i życia 15 osób przekazano pogotowiu ratunkowemu.

Działania strażników miejskich były realizowane m.in. we współpracy z policjantami z Komisariatu Policji V w Krakowie.

W sklepach jest coraz drożej i nadchodzą kolejne podwyżki

od 7 lat
Polecane oferty
* Najniższa cena z ostatnich 30 dniMateriały promocyjne partnera
Wróć na gazetakrakowska.pl Gazeta Krakowska