Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Krakow Piano Summer at Princes Czartoryski Museum. Sierpniowy cykl otwartych koncertów w Muzeum Czartoryskich

OPRAC.:
Anna Piątkowska
Anna Piątkowska
Koncerty odbędą się na dziedzińcu Muzeum Czartoryskich
Koncerty odbędą się na dziedzińcu Muzeum Czartoryskich Anna Kaczmarz / Dziennik Polski / Polska Press
Od 5 do 28 sierpnia w wyremontowanych wnętrzach Muzeum Czartoryskich odbędzie się cykl koncertów poprzedzonych wykładami wprowadzającymi. Koncerty są otwarte dla publiczności. Koncerty w Muzeum Czartoryskich stanowią próbę odbudowy krakowskich tradycji muzycznych zapoczątkowanych w XIX wieku przez uczennicę i przyjaciółkę Fryderyka Chopina - księżną Marcelinę Czartoryską.

FLESZ - Koronawirus w Polsce. Zachowajmy czujność i zdrowy rozsądek

- Coroczna seria koncertów znana, jako Krakow Summer nieprzypadkowo odbywa się w świeżo otwartym po długoletnim remoncie, gruntownie odnowionym Muzeum Książąt Czartoryskich. Szacowna ta instytucja, założona w Krakowie w r. 1876, mieści w swych murach historyczną kolekcję sięgającą korzeniami przełomu XVIII i XIX wieku. Jej początki kierują nas do rezydencji Czartoryskich w Puławach, tam, bowiem, wraz z udostępnieniem do zwiedzania zbiorów historyczno-artystycznych zgromadzonych przez księżnę Izabelę z Flemingów Czartoryską (1746 – 1835) ukształtował się zalążek pierwszej polskiej instytucji muzealnej oraz krąg łączonych z nią znaczeń – komentuje Kurator Muzeum Książąt Czartoryskich Katarzyna Płonka-Bałus.

Bilety na wszystkie koncerty do zakupienia w kasach lub online. Godzina koncertów: 19:30

Program koncertów:

5 sierpnia, godz. 19:30
RADOSŁAW SOBCZAK

Urodzony w 1981 r. w Piszu, tam pobierał pierwsze lekcje fortepianu, następnie w Olsztynie i w Warszawie (liceum : Bronisława Kawalla, Uniwersytet Muz.F.Chopina : Edward Wolanin, dyplom 2006 r). Uzupełnij studia u prof. Victora Makarova w Australian Institute of Music w Sydney. Jest laureatem II nagrody I Europejskiego Konkursu Pianistycznego „Halina Czerny- Stefańska in memoriam" (2008).

8 sierpnia, godz. 19:30
GEVORG MATINYAN & JOANNA SIELICKA

Gevorg Matinyan - urodzony w Erewaniu w Armenii, kształcony w tamtejszych szkołach muzycznych I i II stopnia (prof. Villi i Areg Sarsyan), GEVORG MATINYAN jest na scenie jako solista z orkiestrami od lat 10 w Armenii, Rosji, Niemczech i USA, także w ramach festiwali jak "New Names" of Young Performers kolejno od 2013 do 2017. Zdobył nagrody na konkursach młodzieżowych w Armenii, w Monachium, na konkursie chopinowskim w Narva (Estonia) oraz Grand Prix w Krasnodarze w Rosji.

Wieża Mariacka ma 80 m wysokości, by spojrzeć na Kraków z perspektywy kościelnej wieży, trzeba pokonać 239 schodków, by dostać się na wysokość 54 metrów.Nazywana także Wieżą Straży, Budzielną, Alarmową lub Hejnalicą - jest jedyną na świecie, z której od przeszło sześciuset lat przez całą dobę co godzina trębacz gra hejnał na cztery strony świata.Podobno widać stąd wszystkie polskie ziemie: na południu białe szczyty Tatr, na zachodzie kominy Śląska, na wschodzie wieże kościołów Lwowa, na północy granatową linię Bałtyku. Z pewnością to wina smogu, że dziś wzrok tak daleko nie sięga. Historia głosi, że w czasie trzęsienia ziemi w 1443 roku zawaliły się w Krakowie różne mniejsze budowle, ale Wieża Mariacka ani drgnęła.

12 najlepszych punktów widokowych z przepiękną panoramą Krak...

Joanna Sielicka urodziła się w 1999 r. w Krakowie w rodzinie muzyków. Pierwsze lekcje fortepianu pobierała u mamy Ilony Sielickiej, wykładowcy Akademii Muzycznej w Krakowie. W latach 2009 do 2017 uczęszczała do „Westfälische Schule für Musik" w Münster, klasy fortepianu Hannessa Sonntaga.W 2011 roku została studentką Wilhelmińskiego Uniwersytetu w ramach programu „Jugendakademie", w klasach fortepianu i klawesynu.

11 sierpnia, godz. 19:30
KEIGO MUKAWA

Urodzony w Aichi w 1993, naukę fortepianu rozpoczął w wieku 3 lat. Studia w National University of Arts w Tokio, mając 19 lat zdobywa 1 Prix w konkursie Japan Music Competition. Dalsze studia w Conservatoire National Superieur w Paryżu, zakończone w 2019 roku Dyplomem Mistrzowskim.
Jego profesorami byli Haruko Ueda, Yukio Yokoyama, Susumu Aoyogi, Frank Braley, Theodore Paraskivescu, brał udział w kursach z Pascal Rogé, Henri Barda, Anne Queffélec, Vera Gornostayeva, Mikhail Voskresensky, Elisso Virsaladze, Stefanem Wojtasem.
Keigo Mukawa jest laureatem konkursów we Francji, we Włoszech, w Japonii (Hamamatsu). Jego najwybitniejszym osiągnięciem jest 2 nagroda na konkursie Long-Thibaud w listopadzie 2019 roku, którego przewodniczącą jury była Marta Argerich.

14 sierpnia, godz. 19:30
MARCIN WIECZOREK

Pianista młodego pokolenia, znany z oryginalnych i ekspresyjnych interpretacji. Student studiów magisterskich Akademii Muzycznej w Bydgoszczy pod kierunkiem profesora Stefana Wojtasa. Podczas studiów licencjackich kształcił się u profesor Ewy Pobłockiej oraz doktora Pawła Wakarecego. Swoją grę doskonalił pod okiem Dang Thai Sona, Kevina Kennera, Eugena Indjića, Diny Yoffę, Janusza Olejniczaka i Katarzyny Popowej-Zydroń. Zwycięzca konkursu „La Palma d'Oro" w 2019 roku, laureat II Nagrody na konkursie „Nuova Coppa Pianisti" w 2019 roku, III Nagrody na konkursie „Luciano Luciani" w 2020, Nagrody specjalnej dla najbardziej wyróżniającej się osobowości konkursu „Euregio" w 2019 i wielu innych.

28 sierpnia, 19:30
GLORIA CAMPANER

Urodziła się w Venetian Inlands. Na fortepianie zaczęła grać w wieku 4 lat, w wieku 5 lat wykonała swój pierwszy publiczny recital, a w wieku 12kft zadebiutowała z Wenecką Orkiestrą Symfoniczną. W wieku 12 lat zadebiutowała z Wenecką Orkiestrą Symfoniczną. Campaner ukończyła studia magisterskie u Bruno Mezzena w Akademii Muzycznej w Pescarze i występowała na kursach mistrzowskich z tak wybitnymi muzykami jak Jerome Rose, Sergio Perticaroli, Pavel Gililov, Dmitri Bashkirov i Boris Petrushansky, odbywając kursy w prestiżowych instytucjach, takich jak Oxford Hertford College, Accademia Incontri col Maestro di Imola, Salzburg Mozarteum, New York Mannes School of Music Skupiała się na nauce w rosyjskiej szkole pianistycznej pod kierunkiem Konstantego Bogino, jednocześnie prowadząc uniwersyteckie wykłady z języka i literatury rosyjskiej. W 2008 roku przeprowadziła się do Niemiec, gdzie uzyskała dyplom "egzaminu konzertowego" w HFM Karlsruhe u Prof. Fany Solter.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na gazetakrakowska.pl Gazeta Krakowska