FLESZ - Pilnuj swojego dowodu. Nieostrożność przypłacisz długami
Meininger’s International Craft Beer Award 2020 był 7. edycją konkursu organizowanego przez dom wydawniczy Meiniger, specjalizujący się od pokoleń w tematyce wina, piwa i innych napojów. Rokrocznie zespół ekspertów zbiera się w niemieckim Neustadt, aby dokonać degustacji i oceny ponad 1200 przesyłanych piw konkursowych z całego świata. Są one oceniane na podstawie 21 parametrów, w 100-punktowej skali. Schemat oceny jest przygotowywany dla każdego ze stylów piwnych. Jurorzy nie znają producentów ani kraju pochodzenia próbki.
W tegorocznej edycji przyznano 222 srebrne, złote i platynowe nagrody w 20 kategoriach stylów piwnych. Platynowe odznaczenia uzyskało 35 piw, w tym dwa z Polski. Jak podkreślają przedstawiciele krakowskiego browaru, jego sukces jest tym większy, że platynowa nagroda w konkursie została przyznana pierwszy raz od lat, a ten popularny, klasyczny styl piwny miał w swojej kategorii wyjątkowo liczną konkurencję.
Kraków. Inwestor chce wyburzyć hotel Forum i postawić kilkan...
Nagrodzony Pils z BGH skomponowano z polskich odmian chmielu: Magnum, Magnat, Marynka oraz Lubelski, dostarczanych przez polskiego producenta - Polish Hops. Piwo stworzone przez zespół piwowarów, pod kierownictwem Piotra Drochlińskiego, w składzie: Jonas Trummer - główny piwowar oraz piwowarzy Kamil Domański i Jakub Ciaćma, charakteryzuje zbalansowana goryczka oraz kwiatowo-ziołowy akcent, dopełniony przez delikatny, słodowy posmak. Procentowa zawartość alkoholu wynosi 4,9% objętości, ekstraktu 11,8° Blg.
Browar Górniczo-Hutniczy - z siedzibą na Miasteczku Studenckim, w należącym do AGH Akademickim Centrum Kultury Klub Studio - powołano z okazji Jubileuszu 100-lecia Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie. Jest on spółką akcyjną, której udziałowcami są studenci, absolwenci, pracownicy i sympatycy AGH. Pils oraz inne piwa BGH dostępne są na miejscu w Klubie Studio oraz w wybranych sklepach dyskontowych i specjalistycznych. Wkrótce ma zostać też uruchomiona sprzedaż online.
Małopolskie chałupy z XIX i XX wieku. Te domy to prawdziwe p...
- Atlas grzybów trujących i jadalnych. Kluczowe różnice na przykładowych zdjęciach
- Demoniczne nazwy wsi w Małopolsce i ich "boskie" przeciwieństwa
- Oni nie skończyli studiów, a mają miliony. Jak to możliwe?!
- Tak wygląda budowana zakopianka [NOWE ZDJĘCIA]
- Zmiany w sklepach. Nowy obowiązek przy sprzedaży mięsa
- Te dzikie zwierzęta żyją w Krakowie [ZDJĘCIA]
