- Jeżeli nie całości to przynajmniej wejściem kapitałowym z partnerem, który wygra przetarg na kupno zakładu - powiedział Trzmiel.
- W tej chwili jednak sytuacja zdecydowanie się zmieniła, z uwagi na to, że pani premier wydała rozporządzenie, w którym wpisała EDF na listę szczególnie chronionych przedsiębiorstw. Najprawdopodobniej należy to interpretować tak, że skarb państwa jest zainteresowany kupnem elektrociepłowni należących do koncernu. Poprzez udział kapitałowy mielibyśmy wpływ na produkcję tego zakładu, na cenę sprzedawanego ciepła i energii.Występujemy do Ministerstwa Skarbu o uwzględnienie nas w procesie sprzedaży kapitału EDF-dodaje wiceprezydent - dodał wiceprezydent.
Przyczyny ewentualnej sprzedaży zakładu dyrektor Leszek Ziobro tłumaczy strategią przyjętą przez EDF, zgodnie z którą firma zdecydowanie odchodzi od paliw kopalnych, m.in. węgla. Drugi wątek to wątek finansowy.
- EDF jest mocno zaangażowany w projekt budowy elektrowni jądrowej w Wielkiej Brytanii. To dwie przesłanki, które spowodowały, że przymierza się do sprzedaży aktywów w Polsce. Jak to się dalej potoczy, czy znajdzie inwestorów, czy składane oferty będą atrakcyjne i dojdzie do sprzedaży, tego jeszcze nie wiemy-mówi Leszek Ziobro.
Kraków. Elektrociepłownia zburzyła karmelowy komin
