Drzewko to ma dać początek ogrodowi na wzór biblijnego ogrodu z Getsemani. Symbolicznego aktu posadzenia dokonał metropolita krakowski abp. Marek Jędraszewski, wraz z biskupami Janem Zającem i Janem Szkodoniem oraz kustoszem sanktuarium ks.
Mateuszem Hosajem.
Jak podkreśla ks. Ryszard Gacek - duszpasterz sanktuarium - idea nowego nabożeństwa i stworzenia ogrodu Gestemani ma związek z charakterem próśb i podziękowań, które składają i zostawiają licznie pielgrzymi w sanktuarium św. Jana Pawła II. Jest ich już ponad 600 tys. Są to prośby pokazujące cierpienia ludzi, ich osamotnienie w różnych życiowych problemach.
- Chcemy tu uczyć autentycznej modlitwy, prośby - mówi ks Gacek - i w tym sanktuarium wyproszono już wiele łask. Są to najczęściej cudowne poczęcia dzieci, albo uzdrowienia z różnych chorób. Drzewo oliwne doskonale wyraża także charakter wypraszanych łask przez stawiennictwo św. Jana Pawła II, ponieważ oliwka jest symbolem szczególnego błogosławieństwa, życia i płodności. W czasie liturgii abp. Marek Jędraszewski dokonał aktu konsekracji czterech wdów.
Kult św. Jana Pawła II oficjalnie rozpoczął się 11 czerwca 2011 roku kiedy kard. Stanisław Dziwisz erygował uroczyście papieskie sanktuarium, które powstało w ramach Centrum Jana Pawła II "Nie lękajcie się". Najcenniejszą relikwią jest ampułka z krwią Ojca Świętego, która trafiła do sanktuarium po jego beatyfikacji.
- Najgorsze mieszkania do wynajęcia. Zobacz, co oni oferują [ZDJĘCIA]
- Rynek Główny pełen grzybów. Tak handlowano skarbami lasu!
- Nowy odcinek ekspresowej zakopianki gotowy! Zobacz jak wygląda!
- Parkowanie w Krakowie. Nowe zasady, większa strefa
- Najbardziej ekskluzywne osiedla w Krakowie [TOP 10]
- Wisła Kraków. Żony i partnerki piłkarzy [ZDJĘCIA]
