FLESZ - Parki kieszonkowe. Nowość w mieście
Zadanie ma obejmować wykonanie projektu budowlanego wielobranżowego (w tym konstrukcja, architektura, drogi, instalacje sanitarne i prądowe), obejmującego m.in. projekty: zagospodarowania terenu, architektoniczno-budowlany, techniczny dla budowy hali sportowej funkcjonalnie połączonej z budynkiem zaplecza, w którym należy przewidzieć m.in. funkcje sanitarno-szatniowe, salkę wielofunkcyjną typu fitness, siłownię, salę konferencyjno–klubową, część administracyjno-biurową, magazynową, sklepik z akcesoriami sportowymi i restaurację
- zaznaczają w ZIS.
Nowa hala sportowa ma pomieścić maksymalnie cztery pełnowymiarowe korty tenisowe z infrastrukturą towarzyszącą. W zamówieniu zaznaczono, że dopuszcza się zmniejszenie liczby kortów w hali tylko w uzasadnionych przypadkach związanych z zapisami miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego lub wytycznymi konserwatora zabytków i w uzgodnieniu z zamawiającym (ZIS).
Projektowana hala sportowa ma zostać funkcjonalnie połączona z budynkiem zaplecza, w którym przewidziano funkcje:
- Sanitarno-szatniowe dla tenisistów: 2 szatnie z węzłem sanitarnym (damska i męska). Każda szatnia dla ok. 20 osób. Szatnie obsługujące korty zewnętrzne i w projektowanej hali.
- Sanitarno-szatniowe dla piłkarzy: 4 szatanie w węzłem sanitarnym. Każda szatnia dla ok. 20 osób.
- Salkę wielofunkcyjną typu fitness o pow. do 150 mkw i siłownię o pow. do 200 mkw wraz z węzłem sanitarno-szatniowym dla tego typu pomieszczeń. Dwie szatnie, każda do 35 osób.
- Salę konferencyjno–klubową dla ok. 30 osób.
- Część administracyjno-biurową: cztery pokoje biurowe, sekretariat. Pomieszczenia z węzłem sanitarnym. Dwa pokoje trenerskie ze wspólnym węzłem sanitarnym.
- Pomieszczenia techniczne, gospodarcze i magazynowe. Co najmniej jedno pomieszczenie gospodarczo-magazynowe dostępne z zewnątrz.
- Sklepik z akcesoriami sportowymi.
- Pomieszczenie gastronomiczne: restauracja dla maksymalnie 80 osób. Restauracja dostępna z zewnątrz i z budynku. Restauracja z ogródkiem tzn. z możliwością konsumpcji na zewnątrz.
Konstrukcja hali ma być tradycyjna – tzn. z wyłączeniem powłok balonowych i przykryć namiotowych.
W zakresie zagospodarowania terenu przewidziano:
- Budowę/przebudowę zewnętrznych kortów tenisowych - 4 sztuki wraz z oświetleniem i niewielką trybuną (z siedziskami).
- Budowę boiska wielofunkcyjnego – tylko w ramach możliwości terenowych i przy założeniu zachowania pozostałych elementów programu funkcjonalnego.
- Przebudowę oświetlenia na płycie boiska do piłki nożnej (do standardów III ligi) wraz z wymianą nawierzchni sztucznej trawy i wymianą piłkochwytów.
- Ciągi piesze i jezdne wraz z wjazdem na teren inwestycji.
- Parking – podziemny.
- Wyposażenie terenu w obiekty małej architektury typu ławeczki, stojaki na rowery, wiatę i kosze na śmieci.
- Oświetlenie terenu i zapewnienie możliwości stałego monitoringu obiektów.
- Modernizację istniejącego ogrodzenia.
- Pielęgnację istniejącej zieleni wysokiej wraz z jej ewentualną wycinką.
Istniejący budynek klubowy oraz zewnętrzne trybuny ziemne przy kortach mają być przeznaczone do wyburzenia.
- Oczekiwania i wymagania nie stanowią sztywnego programu inwestycji, a jedynie zakres rzeczowy zadania. Program docelowy ma powstać na etapie opracowania koncepcji w uzgodnieniu z przyszłym użytkownikiem i zamawiającym. Przedmiot zamówienia należy opracować tak aby maksymalnie i efektywnie wykorzystać cały potencjał terenu KS Nadwiślan. Program inwestycji musi być zgodny z zapisami obowiązującego miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego oraz wytycznymi konserwatorskimi - zaznaczają w ZIS.
Oferty w przetargu na projekt hali KS Nadwiślan można składać do 24 marca 2021 r.
Przypomnijmy, że obiekty Nadwiślanu od lat nie mogą się doczekać modernizacji i są skansenem PRL-u w centrum miasta. Na zamówienie klubu powstała koncepcja hali sportowej, która została przekazana do ZIS.
Klubowe tereny przy ul. Koletek należą do miasta, ale są w użytkowaniu KS Nadwiślan. Plany były takie, że nowa hala zajęłaby część terenu od strony ul. Koletek i bulwaru Czerwieńskiego. Na pozostałej części, w stronę ul. Dietla, nadal funkcjonowałby otwarte korty.
Przy ul. Koletek znajduje się też stadion Nadwiślanu, który jest w pełni zmodernizowany i wyposażony w sztuczne oświetlenie.
- Te ZNAKI ZODIAKU będą obrzydliwie BOGATE
- Kto nie może wziąć ślubu kościelnego? Oto przypadki, gdy ksiądz odmówi narzeczonym
- Celebryci pokochali śluby w górach! Zobaczcie kto i gdzie się żenił
- Budowa nowego odcinka S7 na północ od Krakowa. Koniec prac coraz bliżej
- Pseudografficiarze niszczą Kraków. Czy to również efekt pandemii? [ZDJĘCIA]
