FLESZ - Pandemia nie zwalnia tempa

Prace prowadzone są od 15 września br. Na czas trwania remontu uruchomiono telefon zaufania dla kobiet.
Dom zapewnia opiekę bytową kobietom w ciąży i po urodzeniu dziecka, które ze względu na trudną sytuację życiową, kryzys lub doświadczenie przemocy w środowisku rodzinnym nie mogą bezpiecznie urodzić tam dziecka i przebywać z nim w pierwszych miesiącach po urodzeniu.
Jak informuje placówka, matki oraz ich dzieci otrzymują pobyt w domu, zapewniane jest im wsparcie w zakresie opieki okołoporodowej oraz mogą liczyć na dostęp do pomocy psychologicznej i terapeutycznej, socjalnej oraz prawnej. W dalszym etapie pobytu kobiet w domu opracowywane i realizowane są programy usamodzielniania. Świadczona pomoc i pobyt mieszkanek w domu finansowane są z Funduszu SOS Archidiecezji Krakowskiej.
Przed remontem Dom Samotnej Matki mógł przyjąć pięć kobiet w ciąży i matek po urodzeniu dziecka. Dzięki toczącej się inwestycji liczba miejsc dla nich się powiększy. Rozbudowa domu pozwoli też na stworzenie miejsc dla tych kobiet, które potrzebują wydłużenia pobytu ze względu na wolniejszy proces adaptacji do nowej sytuacji życiowej. Ponadto możliwe będzie utworzenie gabinetu przeznaczonego na poradnictwo i wsparcie psychologiczne kobiet w ciąży i ich rodzin.
Początki istnienia Dom Samotnej Matki związane są z osobą kard. Karola Wojtyły, który zadecydował o zakupie domu przed wyjazdem do Rzymu na konklawe, podczas którego został wybrany papieżem.
- Kiełbasa swojska, pieczona szynka, wędzony boczek prosto od rolnika. Drogo?
- Te znaki zodiaku w 2022 roku czekają wielkie zmiany!
- Wielka aukcja 44 aut odholowanych z ulic. Wiemy, ile zarobiło miasto
- Budowa trasy S7. Odcinek Widoma - Kraków zaczyna nabierać kształtów
- Najwięksi płatnicy podatku dochodowego w Krakowie. TOP 30 FIRM 2021