https://gazetakrakowska.pl
reklama
MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Kraków. Przedłużone śledztwo w sprawie niegospodarności w piłkarskiej Wiśle

Piotr Tymczak
Andrzej Banaś
Prokuratura Regionalna w Poznaniu informuje, że śledztwo w sprawie niegospodarności w piłkarskiej spółce Wisły Kraków będzie znacznie przedłużone. To jest związane z potrzebą zgromadzenia obszernego materiału dowodowego.

- Postępowanie w sprawie Wisły Kraków jest w toku. Aktualnie okres śledztwa jest przedłużony do 30 czerwca 2019 r. i po jego upływie przedłużony zostanie na dalszy czas, najprawdopodobniej na kolejne 3 miesiące. Do chwili obecnej nie wydawano postanowień o przedstawieniu zarzutów, w sprawie trwają czynności procesowe mające na celu zgromadzenie pełnego materiału dowodowego - informuje Anna Marszałek, rzecznik Prokuratury Regionalnej w Poznaniu. - Z uwagi na dobro prowadzonego postępowania nie mogę przekazać więcej szczegółów, zwłaszcza dotyczących planowanych czynności procesowych - dodaje.

W postępowaniu w sprawie Wisły ustalono, iż liczba wierzycieli spółki to co najmniej kilkaset podmiotów. "W toku śledztwa między innymi zabezpieczono obszerny materiał dowodowy, w postaci 350 segregatorów dokumentacji księgowej jak i umieszczonej na szeregu nośników elektronicznych" - informuje Prokuratura Krajowa.

Analizowane są też operacje finansowe prowadzone za pośrednictwem rachunków należących do piłkarskiej spółki Wisły.

Śledczy dokonali przesłuchań, w tym części wierzycieli spółki, a także pracowników działu księgowości Wisły Kraków SA. W ramach postępowania planowane są dalsze przesłuchania, prokuratura nie ujawnia jednak ich szczegółów ze względu na dobro śledztwa.

Postępowanie dotyczące Wisły na początku stycznia tego roku rozpoczęła prokuratura w Krakowie. Niedługo później przeniesiono je do Prokuratury Regionalnej w Poznaniu. W Prokuraturze Krajowej wyjaśniono, że taką decyzję podjęto, by zapewnić transparentność postępowania i uniknąć zarzutów o stronniczość prokuratorów z Krakowa związaną z sympatiami klubowymi.

Postępowanie dotyczy nadużycia uprawnień i niedopełnienia obowiązków, w okresie od sierpnia 2016 r. do 31 grudnia 2018 r. , przez osoby zobowiązane do zajmowania się sprawami majątkowymi piłkarskiej spółki Wisły SA (m.in. była prezes klubu Marzena Sarapata) i wyrządzenia poprzez to znacznej szkody majątkowej.

WIDEO: Samochody używane. Wiemy, na które marki trzeba najbardziej uważać. Sprawdź

Źródło: TVN Turbo/xnews

od 7 lat
Wideo

Magazyn GOL 24 - podsumowanie kolejki Ekstraklasy

Komentarze 4

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

T
Tylko Hutnik
Ani słowa o powiązaniach prokuratorów z kibicami klubu na literę W? Czy te znajomości mają coś wspólnego z powolnym śledztwem?
G
Gość
CZEMU CISZA GROBOWA O SARAPACIE NIC NIE PISZA O NIEJ
O
Oburzony
Zenada. Patrzac jak im to "idzie", sledztwo bedzie trwac lata swietlne. Czy prokuratura poznanska wogule stara sie pchnac to sledztwo w kierunku zakonczenia? Czy czekaja jak media i kibice zapomna?
G
Gość
UWOLNIC SARAPATE -- ODDAC JEJ PIENIONDZE BIEDACTWO Z MĘŻEM PRZYMIERA GŁODEM I BRAKUJE KASY NA WYPISKI DLA MISKA KORONNY MA SWOJE POTRZEBY
Polecane oferty
* Najniższa cena z ostatnich 30 dniMateriały promocyjne partnera
Wróć na gazetakrakowska.pl Gazeta Krakowska