Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Kraków. Remonty po świętach. Najwięcej dzieje się na północy miasta. Będą zmiany w ruchu

Piotr Rąpalski
Piotr Rąpalski
Aktualnie największymi inwestycjami na północy Krakowa są przebudowa al. 29 Listopada, budowa linii tramwaju Krowodrza Górka - Górka Narodowa (wraz z przebudową Opolskiej), budowa Trasy Wolbromskiej i budowa krakowskiego odcinka S7. Do tego dochodzi jeszcze Północna Obwodnica Krakowa.
Aktualnie największymi inwestycjami na północy Krakowa są przebudowa al. 29 Listopada, budowa linii tramwaju Krowodrza Górka - Górka Narodowa (wraz z przebudową Opolskiej), budowa Trasy Wolbromskiej i budowa krakowskiego odcinka S7. Do tego dochodzi jeszcze Północna Obwodnica Krakowa. ZIM
Po świętach wielkanocnych Kraków wraca do szarej rzeczywistości, również tej związanej z jazdą samochodem po mieście i utrudniającymi ją licznymi remontami. Trwa budowa tramwaju do Górki Narodowej. W związku z tym nastąpią zmiany w ruchu. Ciężko, ale stabilnie jest na przebudowywanej al. 29 Listopada. Spore zmiany pojawią się też na ul. Glogera co jest związane z budowa Trasy Wolbromskiej. Przypominamy też o ostatnich zmianach związanych z budową odcinka S7 w Krakowie.

Glogera

Jak informuje wykonawca Trasy Wolbromskiej – zachodniej obwodnicy Zielonek, od 12 kwietnia planowane są zmiany w organizacji ruchu na ul. Glogera. Chodzi o odcinek od centrum handlowego do granicy Krakowa.

W związku z robotami przy przebudowie sieci infrastruktury podziemnej, od 12 kwietnia od godz. 6.00 planowane jest zwężenie pobocza wschodniej jezdni ul. Glogera (kierunek Zielonki). Utrudnienia będą dotyczyły głównie ruchu pieszych. Na wysokości centrum handlowego wytyczony zostanie korytarz dla pieszych do tymczasowego przejścia. Na dalszym odcinku (do granicy Krakowa) przy poboczu zajętym na potrzeby prac, ruch pieszych zostanie przeniesiony na stronę zachodnią ul. Glogera.

Na całym odcinku wprowadzone będzie ograniczenie prędkości do 40 km/h.

Budowa KST III do Górki Narodowej: korekta organizacji ruchu na Siewnej

Jak zapowiada wykonawca, 13 i 14 kwietnia wprowadzone zostaną korekty do obowiązującej obecnie tymczasowej organizacji ruchu na ul. Siewnej. Oznacza to, że roboty drogowe w rejonie z torowiskiem zbliżają się do końca.

13 kwietnia, od godzin porannych, robotnicy zajmą na potrzeby prac wykończeniowych północny fragment jezdni. Nadal utrzymany będzie ruch wahadłowy kierowany za pomocą sygnalizacji świetlnej. Ruch będzie się odbywał po jezdni południowej.

Dzień później, 14 kwietnia od godzin porannych poprawi się przejazd ul. Siewną. Ruch będzie poprowadzony w taki sposób, że nie będzie konieczności zastosowania tzw. wahadła. Nadal na wysokości prowadzonych robót będzie zwężenie jezdni.

W rejonie utrudnień wprowadzone będzie ograniczenie prędkości do 30 km/h.

Tramwaj do Górki Narodowej - zmiany na Fieldorfa Nila

Jak zapowiada wykonawca budowy linii KST III do Górki Narodowej, w weekend (15-17 kwietnia) zamknięte dla ruchu będą niektóre odcinki infrastruktury drogowej. Nie przejedziemy fragmentem ul. Pachońskiego. Zamknięty będzie fragment Fieldorfa Nila wraz z nowo wybudowanym rondem na skrzyżowaniu z Krowoderskich Zuchów. Weekendowe zamknięcia mają związek z układaniem ostatniej warstwy asfaltu.

W celu dokończenia robót bitumicznych i ułożenia ostatniej warstwy asfaltu, konieczne jest czasowe zamknięcie ruchu na fragmencie ul. Pachońskiego. Chodzi o odcinek między skrzyżowaniem z Mackiewicza a okolicą pomiędzy Górnickiego a skrzyżowaniem z Pleszowską. Zamknięcie dla ruchu fragmentów infrastruktury drogowej planowane jest w terminie od 15 kwietnia (sobota) od godz. 7.00 do 17 kwietnia (poniedziałek) do godz. 4.00.

Dla kierowców wprowadzone będą trasy objazdowe ulicami Mackiewicza, Opolską, Wyki.

Aby dokończyć roboty bitumiczne konieczne jest także czasowe zamknięcie ruchu na fragmencie ul. Fieldorfa Nila oraz nowopowstałym rondzie na skrzyżowaniu z Krowoderskich Zuchów. Zamknięcie dla ruchu fragmentów infrastruktury drogowej planowane jest w terminie od 15 kwietnia (sobota) od godz. 7.00 do 17 kwietnia (poniedziałek) do godz. 4.00.

Objazdy dla ruchu kołowego wyznaczono ulicami Wybickiego, Łokietka, Batalionu Skała i Krowoderskich Zuchów oraz Bratysławska, Prądnicka, Fieldorfa Nila.

Na czas weekendowych zamknięć ruchu zarówno na Fieldorfa Nila jak i na Pachońskiego zmienią się trasy niektórych autobusów komunikacji miejskiej. W przypadku pierwszej z ulic, dojazd do terminala autobusowego przy pętli Krowodrza Górka zapewniony będzie od strony ulic Batalionu Skała i Krowoderskich Zuchów drogą dojazdową do pętli z zawrotką z wykorzystaniem fragmentu nowej ulicy Ździebły-Danowskiego.

29 Listopada

W okresie od 5 kwietnia do końca maja obowiązuje tymczasowa organizacja ruchu na skrzyżowaniu al. 29 Listopada z ul. Powstańców. Dla kierowców wyjeżdżających z Powstańców jest wspólny pas do skrętu w prawo i w lewo.

Zmiana tymczasowej organizacji ruchu wynika z konieczności przeprowadzenia robót drogowych na tym skrzyżowaniu. Ruch kołowy przy wylocie (od strony Powstańców) zostanie przeniesiony na nową jezdnię znajdującą się po stronie północnej. Kierowcy włączający się do ruchu z ul. Powstańców w al. 29 Listopada będą mieli do dyspozycji jeden pas ruchu. Kierowanie ruchem będzie się odbywać poprzez tymczasową sygnalizację świetlną.

W rejonie robót wprowadza się ograniczenie prędkości do 40 km/h.

Ruch pieszych będzie odbywał się poprzez tymczasowe przejścia dla pieszych oraz wyznaczonymi korytarzami.

Inne remonty po świętach

Dzielnica XII – Bieżanów-Prokocim

Od czwartku, 13 kwietnia, planowane jest rozpoczęcie modernizacji fragmentu ul. Wielickiej – na odcinku od ul. Nowosądeckiej do ul. Wlotowej. Odnowione zostaną prasy ruchu na jezdni prowadzącej w kierunku Wieliczki (wraz z tarczą skrzyżowania z ul. Wlotową).

W pierwszej kolejności – remont zatoki autobusowej na przystanku „Bieżanowska”. W czasie tych prac – zmiany dla pieszych i kierowców (lokalne zwężenie). Koszt modernizacji to ok. 3,3 mln zł. Prace potrwają do końca maja.

Zadanie w ramach programu modernizacji dróg i chodników, dofinansowanego z rządowego programu wsparcia przygotowań III Igrzysk Europejskich w 2023 r. w zakresie inwestycji infrastrukturalnych.

Dzielnica XIV – Czyżyny

Rozpoczęły się prace w ramach modernizacji fragmentów ulic Ogłęczyzna i Na Załęczu. Odnowiona zostanie nawierzchnia jezdni na ul. Ogłęczyzna (na odcinku od ul. Władysława Siwka do ul. Na Załęczu) oraz ul. Na Załęczu (na odcinku do ul. Sołtysowskiej).

Prace prowadzone będą połówkowo. Przejezdność w obu kierunkach będzie utrzymana. Roboty realizowane będą do 16 kwietnia. Koszt prac to ok. 1 mln zł.

Zadanie w ramach programu modernizacji dróg i chodników, dofinansowanego z rządowego programu wsparcia przygotowań III Igrzysk Europejskich w 2023 r. w zakresie inwestycji infrastrukturalnych.

Dzielnica XVII – Wzgórza Krzesławickie

Na środę, 12 kwietnia, zaplanowane zostało rozpoczęcie modernizacji fragmentu ul. Folwarcznej – od skrzyżowania z ul. Grębałowską do posesji nr 22.

W trakcie prac – zmiany dla kierowców (brak przejezdności w czasie wykonywania podbudowy, 1-2 dni), dojazd do posesji przy ul. Folwarcznej zapewniony od strony ul. Stefczyka. Koszt prac to ok. 340 tys. zł. Prace potrwają do końca maja.

Zadanie w ramach programu modernizacji dróg i chodników, dofinansowanego z rządowego programu wsparcia przygotowań III Igrzysk Europejskich w 2023 r. w zakresie inwestycji infrastrukturalnych.

Praca zdalna zdała egzamin na rynku pracy

od 16 lat

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na gazetakrakowska.pl Gazeta Krakowska