https://gazetakrakowska.pl
reklama
MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Kraków. Rozpoczął się remont chodnika na alei Słowackiego w ramach budżetu obywatelskiego

Piotr Tymczak
Z kilkudniowym opóźnieniem rozpoczął się remont chodnika na al. Słowackiego - na odcinku pomiędzy ul. Mazowiecką i Krowoderską.

WIDEO: Trzy Szybkie

Prace związane z modernizacją chodnika na al. Słowackiego zaplanowano w dniach 18 - 25 marca. - Prace miały się rozpocząć na początku tego tygodnia, ale wykonawca poprosił o ich przesunięcie - wyjaśnia Michał Pyclik z Zarządu Dróg Miasta Krakowa.

W urzędzie przypuszczano, że wykonawca nie mógł wcześniej rozpocząć prac w związku z koniecznością opieki nad dziećmi pracowników firmy, która miała zrealizować prace. Od środy, 18 marca, roboty są prowadzone.

Inwestycja za 40 tys. zł jest realizowana w ramach budżetu obywatelskiego z 2019 r. Projekt dotyczy remontu przejścia dla pieszych poprzez wymianę zniszczonego chodnika znajdującego się w pasie zieleni na odcinku przy al. Słowackiego 38. To drugi etap zaplanowanej na kilka lat inwestycji mającej na celu rewitalizację al. Słowackiego na odcinku Nowy Kleparz - plac Inwalidów poprzez wykonanie nawierzchni dostosowanej do potrzeb osób niepełnosprawnych oraz rodziców z wózkami. Ponieważ chodnik w tym miejscu alei był w bardzo złym stanie technicznym i stwarza realne zagrożenie dla bezpieczeństwa pieszych dlatego w drugim etapie zaplanowano jego wymianę.

"Aleje Słowackiego pomimo, że jest to największa arteria komunikacyjna na terenie Krowodrzy i cenny zabytek Krakowa od wielu lat jest również bardzo zaniedbana, a chodniki w tej części są nierówne, bardzo dużo w nich ubytków, co zagraża bezpieczeństwu pieszych. Ponadto chodniki te nie są dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych i rodziców z wózkami. Ze względu na to, że Aleje są jedną z głównych dróg łączących dzielnice na terenie Krakowa w dodatku o charakterze zabytkowym i którym przejeżdżają nie tylko mieszkańcy, ale i turyści - powinny zostać w całości zrewitalizowane i stać się reprezentacyjną ulicą Krakowa. Beneficjentami projektu będą nie tylko okoliczni mieszkańcy, ale również turyści i petenci licznych instytucji, które mają swoją siedzibę na tym obszarze" - zaznaczyła Natalia Nazim, która zgłosiła projekt do budżetu obywatelskiego.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Motoryzacja

Komentarze 4

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

G
Gość
21 marca, 05:02, stfu:

pół roku będą go robić lamusy od kolegów Machloja

Zazdrość pupę ściska,że ci nic nie skapnie...heeee..heeeeeeeee

M
Majchrowski
20 marca, 21:40, 7:

Panie Majchrowski dlaczego w Krakowie jest tak brudno? Gdzie są samochodowe polewaczki ulic? Dlaczego nikt nie zmywa chodników pełnych plwocina i moczu psów?

To tak specjalnie,byś się poślizgnął i wypier...głupim pyskiem o płytki

s
stfu

pół roku będą go robić lamusy od kolegów Machloja

k
krakowiaczek

Remonty to niestety fatalny pomysł w dobie pandemii. Wzniecany przez maszyny i ludzi kurz sprawia, że wirus też krąży w powietrzu!!!

Kraków zakupił podobno płyn do dezynfekcji ulic, szkoda, że nie pomyślał o ich myciu i wstrzymaniu się z naprawą ulic i chodników

Polecane oferty
* Najniższa cena z ostatnich 30 dniMateriały promocyjne partnera
Wróć na gazetakrakowska.pl Gazeta Krakowska