W tym roku odbył się 30. finał WOŚP. Z tej okazji prezydent miasta Jacek Majchrowski przekazał na licytację replikę dzwonu Zygmunta, którą wylicytowano na kwotę 6399 złotych. To nie pierwsze działania angażujące Kraków w akcję Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Do tej pory miasto niejednokrotnie wspierało orkiestrę jako organizator, doceniając przy tym jej zasługi w zakresie ochrony zdrowia i ratowania życia.
Skwer, który od dzisiaj będzie nosił nazwę Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, stanowi zrewitalizowany teren parku Żeromskiego, graniczący z ul. Wacława Sieroszewskiego, w sąsiedztwie Szpitala Specjalistycznego im. Stefana Żeromskiego. Jego dyrektor Jerzy Friediger był zresztą obecny na uroczystości nadania nazwy, a udział wziął w niej także Jerzy Owsiak, twórca Orkiestry i prezes fundacji WOŚP.
Rafał Komarewicz, przewodniczący Rady Miasta Krakowa zaznaczył, że nadanie imienia skwerowi Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy to symboliczne upamiętnienie zasług WOŚP i zapisanie na stałe w przestrzeni Krakowa czynów i dokonań Orkiestry, a także okazanie wdzięczności.
Decyzja o przyznaniu skwerowi takiej nazwy została podjęta przez radnych w ramach uchwały z 30 marca 2022 r.
- To była najbrzydsza ulica Krakowa. Pamiętacie jeszcze jak wyglądała?
- Malowniczy zakątek pod Krakowem: zamek, jezioro z zaporą i piękne drewniane chaty
- Chcesz zaoszczędzić? Wyjmij te urządzenia z gniazdka
- Horoskop jesienno-zimowy dla wszystkich znaków zodiaku
- Emerytury w październiku 2022. Takie przelewy będą dostawać emeryci po zmianach
- Najpopularniejsze imiona w tym roku w Krakowie. TOP 10 dla chłopców i dla dziewczynek
Rusza gazociąg Baltic Pipe
