Kraków solidarny z Niceą: kwiaty, znicze i łzy [ZDJĘCIA]
Atak w Nicei. Ciężarówka wjechała w tłum, kilkadziesiąt osób zabitych [ZDJĘCIA, ZAMACH WE FRANCJI]
Na znak solidarności z francuską Niceą, która padła ofiarą krwawego ataku terrorystycznego, budynki ICE Kraków, TAURON Areny Kraków oraz kładka Bernatka przez cały weekend są podświetlone barwami narodowymi Francji. Przed magistratem zawieszone zostały francuskie flagi z żałobnym kirem.
W czwartek wieczorem w Nicei rozpędzona ciężarówka wjechała w tłum ludzi. Według lokalnej policji, zginęły 84 osoby, a ponad 135 zostało rannych. Tragiczny bilans ofiar może się zwiększyć. Zgromadzeni na Promenadzie Anglików podziwiali pokaz sztucznych ogni zorganizowany z okazji Święta Narodowego Francji.
Według prefektury w Nicei, nie był to wypadek, a atak terrorystyczny. Służby namawiają mieszkańców i turystów do pozostania w domach lub innych, bezpiecznych miejscach.
Atak w Nicei we Francji. "Atak ten miał charakter terrorystyczny"
Źródło: STORYFUL