Kraków. "Szogun" z wyrokiem za kierowanie gangiem kiboli...

  Kraków. "Szogun" z wyrokiem za kierowanie gangiem kiboli Cracovii

  Zdjęcie autora materiału
  Artur Drożdżak

  Aktualizacja:

  Gazeta Krakowska

  Oskarżony Mariusz S. ps. "Szogun" w konwoju policjantów na swoją rozprawę
  1/3
  przejdź do galerii

  Oskarżony Mariusz S. ps. "Szogun" w konwoju policjantów na swoją rozprawę ©Artur Drożdżak

  Mariusz M. ps. „Szogun” skazany na trzy i pół roku więzienia za dowodzenie grupą kiboli Cracovii. Gdy wpadł, używał 17 numerów telefonów, a w laptopie miał zdjęcia policjantów i akt sądowych
  Mariusz M.: wiek 28 lat, średni wzrost, krępa sylwetka ciała, szatyn, wyraźnie skośne oczy. Stąd pewnie przylgnęły do niego pseudonimy „Mongoł” lub „Skośny”. Znajomi mówią też do niego „Szogun”, bo trenował wschodnie sztuki walki.

  Nie wygląda na jednego z liderów Jude Gangu, bojówki kiboli Cracovii. Jednak w jego przypadku pozory mogą mylić. Zdobył sławę w tzw. ustawkach i pokazał, że nie czuje strachu, gdy trzeba siłowo załatwić sprawę.

  Z zawodu obuwnik po szkole zawodowej.
  Blisko 15 lat temu po raz pierwszy wszedł w konflikt z prawem. Wtedy zdobył doświadczenie, jak zachowywać się w trakcie przesłuchań, czego nie mówić i jak się bronić na sali sądowej, czyli tam, gdzie nie można używać wytrenowanych pięści.

  Już wtedy uchodził za zagorzałego kibola Cracovii. Nie ma co się dziwić, że grudniowej nocy 2002 roku nie wytrzymał, gdy usłyszał, jak dwóch mężczyzn zbyt głośno wyrażało uznanie dla swojego klubu piłkarskiego, który pokonał zespół Schalke 04 w europejskich pucharach.

  „Szogun” nie był w stanie znieść sukcesu Wisły Kraków. Dlatego tak rozdrażnili go mężczyźni, którzy wyszli z baru Baryłka na os. II Pułku Lotniczego w Nowej Hucie.

  - Co tak wydzieracie pijackie mordy! - zwrócił im uwagę i nie czekał na odpowiedź.

  Piotr W. otrzymał silne uderzenie w twarz, upadł. Zasłaniał głowę rękami przed mocnymi kopnięciami. W pewnym momencie stracił przytomność i nie widział, co się działo z kolegą Andrzejem S.

  Ten miał mniej szczęścia, został zakatowany na śmierć. Doznał pęknięcia czaszki, stłuczenia mózgu oraz rdzenia kręgowego.

  Piotr W. doczołgał się do mieszkania, ale żonie nie umiał powiedzieć, co się stało i jaki był los kolegi.

  - Zostaliśmy pobici przez chłopaków z psem - wyszeptał i znów stracił przytomność.

  Kryminalni szukali właściciela rzadkiego czworonoga i wtedy trafili na Mariusza M. Potwierdził, że miał czarno-białego psa rasy pitbull. Zwierzę oddał jednak znajomemu, z którym nie ma kontaktu. Wyszło wówczas na jaw, że jest on liderem pseudokibiców Cracovii.

  Właściciele osiedlowej pizzerii rozpoznali Mariusza M. jako osobę, która w dniu tragedii była u nich jednym z klientów.

  - Ten mężczyzna był u nas z takim dziwnym psem - przypomnieli sobie.

  „Szogun” odpowiadał za udział w śmiertelnym pobiciu mężczyzny i za poturbowanie drugiego oraz za nielegalnego posiadanie broni typu Valtro 9 mm, którą odkryto w mieszkaniu zajmowanym przez jego narzeczoną.

  - Broń mam po ojcu. Był stróżem na budowie, potrzebował czegoś do obrony, a gdy zmarł, to pistolet został u mnie - wyjaśniał Mariusz M. Za pobicie i broń usłyszał wyrok trzech lat więzienia. Od tamtej pory w kolejnych procesach już nie był taki rozmowy i odmawiał składania wyjaśnień.

  Tak było choćby wtedy, gdy uzbrojony w bagnet, wraz z kolegą, który miał maczetę, zaatakował nieumundurowanego policjanta na krakowskim Kazimierzu. Funkcjonariusz opowiadał potem, że 16 kwietnia 2010 roku umówił się w lokalu Szynk przy ul. Podbrzezie z kolegami z komendy wojewódzkiej.

  Zdążył zamówić piwo i posiłek, a gdy wyszedł zadzwonić na zewnątrz, zauważył uzbrojonych, nietrzeźwych mężczyzn, którzy dobijali się do pobliskiej pizzerii Piccolo.

  Panowie ruszyli w kierunku telefonującego policjanta. „Szogun” stanął krok od niego, a jego kompan za plecami funkcjonariusza.

  Wtedy Michał M. bez słowa ostrzeżenia zadał mu cios maczetą w głowę. W ostatniej chwili policjant zrobił unik.

  - Gdyby nie ten ruch, napastnik rozpłatałby mi głowę na pół. Uniknąłem śmierci - nie krył mężczyzna.

  Wrócił do lokalu, a bandyci skoczyli za nim. Wtedy Krzysztof J. krzyknął, że „wariat z maczetą atakuje”. Zza stołów podniosło się kilku policjantów. „Szogun”, widząc liczebną przewagę, rzucił się do ucieczki, potknął się, wypuścił z ręki bagnet, upadł na chodnik i wówczas został obezwładniony. Ujęto też drugiego z kiboli.

  Zapadł nieprawomocny wyrok - dla „Szoguna” 2 lata więzienia, dla kolegi dwa i pół roku odsiadki, ale po kasacji sprawa toczy się od początku.

  Kolejny wyrok Mariusz M. usłyszał za składanie fałszywych zeznań.

  Sprawa była nietypowa, bo to „Szogun” padł ofiarą napaści. Wieczorem 10 lipca 2012 r. jechał ul. św Sebastiana. Nagle do jego opla astry podjechał volkswagen transporter. Wybiegło z niego 6-7 zamaskowanych mężczyzn, którzy maczetami i kijami bejsbolowymi wybili szyby w samochodzie Mariusza M. i uszkodzili karoserię.

  Wyciągnęli „Szoguna” na zewnątrz, bili go kijami, kopali, zadali ciosy maczetami po nogach. Miał rany cięte podudzia, rąk i złamaną kość pięty.

  Uratował się ucieczką do pobliskiej pizzerii i poprosił o wezwanie karetki. Ranny trafił do szpitala.  Policja do białego rana ścigała napastników po mieście. Były psy tropiące, antyterroryści i śmigłowiec. Jeden z poszukiwanych uciekł, bo wpław przepłynął Wisłę. Drugiego ujęto, gdy ukrywał się w krzakach. Pozostali przepadli jak duchy. „Szogun” nie chciał rozmawiać z policją. Zaprzeczył, by doszło do napadu na niego.

  - Obrażenia, jakich doznałem, powstały od „upadku na szkło”. Butelka rozcięła mi cieniutkiego trampeczka - mówił śledczym. A zdemolowany samochód? Według niego auto „samo się jakoś uszkodziło”. „Szogun” odmówił udziału w okazaniu ujętego napastnika. Prokuratura postawiła go w stan oskarżenia za składanie fałszywych zeznań. Usłyszał wyrok sześciu miesięcy więzienia.

  - Oskarżony milczał na temat sprawców pobicia. To niedopuszczalne chronienie interesów środowiska, z którego się wywodzi - nie kryła sędzia. Mówiła, że wersje podawane przez „Szoguna” to kpiny z wymiaru sprawiedliwości.

  - Oskarżony nie był przypadkową ofiarą. Policja potrzebowała informacji o sprawcach, którzy w środku dnia, w centrum miasta dokonali napadu. W takiej sytuacji oskarżony Mariusz M. nie może sobie wybierać, co powie funkcjonariuszom - stwierdziła sędzia.

  Sąd zauważył, że łamanie prawa jest stałym elementem życia Mariusza M. Sędzia już raz go skazała w innej sprawie, więc gdy „Szogun” wychodził z sali po wyroku, rzuciła krótko, że „sąd nie powie oskarżonemu do trzech razy sztuka...”

  Na ten proces Mariusz M. był doprowadzany z aresztu, bo trafił za kratki dzięki działaniom Centralnego Biura Śledczego w Krakowie, które 25 kwietnia 2013 r. przeprowadziło obławę na członków gangu „Szoguna”.

  Zatrzymano 10 kiboli Cracovii za udział w zorganizowanej grupie przestępczej, handel narkotykami i krwawe potyczki ze środowiskiem „bramkarzy”, bo to oni stali za atakiem na „Szoguna” na ul. Sebastiana. Napadli na niego w odwecie za próbę przejęcia zlecenia ochrony lokalu Ministerstwo przy Małym Rynku.

  Dzięki podsłuchom, zeznaniom świadka niejawnego, tzw. incognito, skruszonego pseudokibica ps. „Kulka” udało się rozbić ten gang kiboli Cracovii, który prężnie działał od marca 2012 roku do 23 kwietnia 2013 roku.

  W trakcie przeszukań znaleziono około kilograma amfetaminy, plantację konopi innych niż włókniste oraz niebezpieczne przedmioty: noże, kastety, szable, maczety i kije. Odkryto też filmy i zdjęcia członków bojówki Cracovii, słynnego „Jude Gangu” oraz fotografie policjantów, którzy przychodzili na mecze, a także skany akt sądowych jednej ze spraw.

  „Szogun” i jego ludzie często spotykali się w lokalu Alcatraz przy ul. Floriańskiej i ciągle do siebie dzwonili. Mariusz M. miał 17 numerów telefonów, a rekordzista z jego gangu - aż 46. Z 22 oskarżonych większość usłyszała już wyroki, także Mariusz M. ma do odsiadki prawomocną karę za kierowanie gangiem i za narkotyki.

  Na skutek apelacji sąd jeszcze raz ma się zająć sprawą krwawych rozliczeń ze środowiskiem „bramkarzy”. „Szogun” nie przyznał się do posiadania narkotyków, a biały proszek, który u niego znaleziono, to jak mówił, środek na potencję.

  - Nie kierowałem żadną grupą przestępczą, bo taka nie istniała - bronił się. Sąd Okręgowy w Krakowie uznał jednak inaczej i właśnie za to skazał go na karę 3 lat i sześciu miesięcy więzienia.

  Czytaj treści premium w Gazecie Krakowskiej Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (48)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Szogun

  Ali (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 1

  Zielony, Shogun , reszte bandy - kazimierz nova razem z oszustami taking Jak Sebastian l. Lacie k**** storep p rzekrecily Na pol millions .

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  jude gang zwisla sharscsiii

  JG NH (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 1 / 2

  Zgadzam się w 100% smoka mozna smiało wymienić na zielonych w tej top 5 !!! Z tym że w cracovii jest tak naprawde koło 30 - 40 kamikadze tak zwanych gotowych na wszystko !!! a w wisle to około 20...rozwiń całość

  Zgadzam się w 100% smoka mozna smiało wymienić na zielonych w tej top 5 !!! Z tym że w cracovii jest tak naprawde koło 30 - 40 kamikadze tak zwanych gotowych na wszystko !!! a w wisle to około 20 osób z czego większość bez psychy takich jak pietrucha - piotrunio albo robson z dawnego prokocimia nie mówiąc o zibim abdulu albo gurzu hehe pzdrzwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  jude gang & sharks

  KMWTW (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 6 / 9

  Czołówka kiboli cracovii na dzień dzisiejszy to !!!
  Tak naprawdę każdy z nich to " KaMiKaDzE " nie zależnie od przewagi wroga na mieście pójdzie w bój i nigdy nie puści wrotekkk.
  Master
  Szogun...rozwiń całość

  Czołówka kiboli cracovii na dzień dzisiejszy to !!!
  Tak naprawdę każdy z nich to " KaMiKaDzE " nie zależnie od przewagi wroga na mieście pójdzie w bój i nigdy nie puści wrotekkk.
  Master
  Szogun
  Buba
  Smoku
  Halagarda
  To ta piątka mówi wszystko co gdzie i jak się trzeba rozprawić z wrogami każdy z nich ma swój przejżyście wyznaczony teren i na nim dba o wszystkie interesy zarówno chuliganów, oprawców jak i normalnych kibiców. Graffiti, dragi, haracze, krojenie barw, pobicia, wjazdy z maczetami, wyroki gdzie padnie głowa itd... Śmię twierdzić że w porównaniu do czołowej 5 z wisły tzn miska, zielaka, żołnierza, macałka i piotrunia nie miałaby wisła najmniejszych szans w starciu z kibolami Cracovii ponieważ brakuje im w większości psychiki tak mocnej i zakorzenionej jak u fanatyków z Cracovii że jeden jest w stanie wyskoczyć na 3 nawet 5 wrogów. Pozdrawiam serdecznie KMWTWzwiń


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  -mrn-

  _mielnik_ (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 6 / 1

  Ciekawe rzeczy tu wypisujesz. Bo ostatnio szogunek na jednego nie wyskoczył bo maczety zapomniał i wołał policja że chcą go zabić. Niech on może zajmie się zarabianiem na skarpetki bo to mu chyba...rozwiń całość

  Ciekawe rzeczy tu wypisujesz. Bo ostatnio szogunek na jednego nie wyskoczył bo maczety zapomniał i wołał policja że chcą go zabić. Niech on może zajmie się zarabianiem na skarpetki bo to mu chyba najlepiej wychodzi. Kibicuje każdemu kto chce go dojechać! !!zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  wisla pasy

  luk (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 1 / 1

  Zgadzam się co do jednej i drugiej piatki z tym że smoka z kurdwanowa wymienił bym na zielonych z ruczaju prze wariatyr z wisnicza :) farciszon

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Bez sensu ten wymiar sprawiedliwości

  Jan K (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 24 / 2

  Tyle nabroił, a tak mało dostał. Eh źle się dzieje

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  do kzm

  kumaty (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 3 / 3

  100% to twoja stara jest z mogilskiej chlopaku zasad hahahahhha

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  tu macie powaznych ludzi a nie takich smieci jak szogunica mongoł jeb......ny

  KRAKÓW (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 4 / 3

  http://fakty.interia.pl/polska/news-cbsp-polacy-zatrzymani-za-wyludzenia-we-wloszech-straty-pona,nId,2204211

  porównajcie szoguna i jego opla astre heheheehh hahhahhaah

  ten artykuł jest odpowiedzią

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  LUDZIE O CZYM WY PISZECIE

  KRAKÓW (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 16 / 6

  O CZYM WY PISZECIE O IDIOCIE GOLASIE JAKA GRUPA JAKI PRZESTĘPCA . ZENADA JAK MIAŁ KILKANASCIE LAT ZROBIŁ DYCHE BO NIE MIŁĄ NA BUTY I WYSZŁA AFERA Z TEGO ZAMKLI IDIOTE I TYLE POSIEDZIAŁ POGRYPSOWAŁ...rozwiń całość

  O CZYM WY PISZECIE O IDIOCIE GOLASIE JAKA GRUPA JAKI PRZESTĘPCA . ZENADA JAK MIAŁ KILKANASCIE LAT ZROBIŁ DYCHE BO NIE MIŁĄ NA BUTY I WYSZŁA AFERA Z TEGO ZAMKLI IDIOTE I TYLE POSIEDZIAŁ POGRYPSOWAŁ I MYSLI ZE JEST KOTEM , K......A MAC ,

  STWORZYŁ GRUPKE DEBILI 17 LATKÓW KUPILI 20 GRAMÓW AMFY I WIELKIE HALO

  TCHÓRZ JAK SKURWYSYN OBITY CHODZI DZIEN W DZIEN

  KOZAK JAK CHODZI W 15 OSÓB

  SZKODA O TEJ K....E PISAC ALE LUDZIE MUSZA PRAWDE POZNAC

  NACPANY PAJAC KOMPLETNE ZERO

  TYRA SOBIE JAKIES FILMY ZE JEST GANGSTEREM A JEST ZEREM

  kto mieczem wojuje od miecza ginie ZAPAMIETAJ TO K........O SZOGUNICO DZIEWICO

  zwiń


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  A co powiesz o tym drugim przypadku ???

  *-oczekuje odpowiedzi od ciebie. (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 9 / 2

  Tyle wiesz, a co powiesz o tym drugim przypadku ? To kim jest ten drugi szef mafii ? Zobaczymy co odpowiesz .


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  LUDZIE O CZYM WY PISZECIE

  KRAKÓW (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 11 / 3

  JAKIEJ MAFII CZŁOWIEKU TO ZWYKŁE PAJACE BEZ GROSZA PRZY D****
  SŁYCHAĆ O NICH W GAZETACH I TYLE CELEBRYCI HHEHEH

  O TYCH CO MAJA I SIE NIE WYCHYLAJĄ NIC NIE SŁYCHAĆ :-)

  ARTYKUŁ JEST POSWIECONY...rozwiń całość

  JAKIEJ MAFII CZŁOWIEKU TO ZWYKŁE PAJACE BEZ GROSZA PRZY D****
  SŁYCHAĆ O NICH W GAZETACH I TYLE CELEBRYCI HHEHEH

  O TYCH CO MAJA I SIE NIE WYCHYLAJĄ NIC NIE SŁYCHAĆ :-)

  ARTYKUŁ JEST POSWIECONY CWELOM BEZ HONORU I ZASAD WSTYD MI ZA TO ZE NISZCZA OPINIE KRAKOWA

  zwiń


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  To nic nie wiesz lub sam piszesz o tym Szogunie

  Nic nie wiesz, bo byś użył szczegółów potwierdzających fakt (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 7 / 1

  O groszy przy du** przesadziles bo ten drugi ma $ . I dużo płaci za wolność. Spróbuj ponownie ! To znaczy ze nie wiesz. Ja pójdę poznać tego drugiego, dość blisko jest. A pisano nie pierwszy...rozwiń całość

  O groszy przy du** przesadziles bo ten drugi ma $ . I dużo płaci za wolność. Spróbuj ponownie ! To znaczy ze nie wiesz. Ja pójdę poznać tego drugiego, dość blisko jest. A pisano nie pierwszy raz o nim. Napisze Ci za 2 tygodnie i rozpracuje tego cwe.. . zwiń


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  To musisz go piep**** bo to g-e-j.

  ??? (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 10 / 1

  Co chłopcze zrobić musisz, nie zapomnij to kabel. Tyle komentarzy poświęcony czas na *****(**** )****. Poznaj śmiecia wiem kim jest. Ktoś i tu go dobrze zna. Bo jest 2 komentarze dokładne...rozwiń całość

  Co chłopcze zrobić musisz, nie zapomnij to kabel. Tyle komentarzy poświęcony czas na *****(**** )****. Poznaj śmiecia wiem kim jest. Ktoś i tu go dobrze zna. Bo jest 2 komentarze dokładne informacje o nim. zwiń


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  FFFFF

  KRAKÓW (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 8 / 2

  KABEL TO ON JEST
  ALE CIPA Z NIEGO STRASZNA MOCNY TYLKO W GRUPIE SMIEC JEBANY W KAKAO
  MONGOŁ

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  LUDZIE O CZYM WY PISZECIE

  KRAKÓW (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 9

  POZORY MYLĄ KOLEGO MÓWIE CI JAK JEST FARMAZONY JAK SKURWYSYN CAŁY TEN KRAKÓW TO FRAJERSTWO I KURESTWO KONFITURY I CWELE AFERY KOPERKOWE ZENADA
  CAŁA POLSKA WBIJA HUJA W KRAKÓW
  JAK PARĘ HISTORI...rozwiń całość

  POZORY MYLĄ KOLEGO MÓWIE CI JAK JEST FARMAZONY JAK SKURWYSYN CAŁY TEN KRAKÓW TO FRAJERSTWO I KURESTWO KONFITURY I CWELE AFERY KOPERKOWE ZENADA
  CAŁA POLSKA WBIJA HUJA W KRAKÓW
  JAK PARĘ HISTORI USŁYSZAŁ TO BY CIE Z BUTÓW WYJEBAŁO
  POZDRAWIAM zwiń


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Dziękuję

  Dziękuję Ci - trzymaj się szkoda ze nie znam Cię. (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 9

  Dzięki. Ale spróbuję poznać to ścierwo, nie będę z nim uprawiał seksu. Tak jak ktoś mi tu zarzucił. Piszesz z sensem i na temat. Dlaczego jeden czy ten drugi jest za każdym razem wolny.

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  wielki don

  Olo (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 9 / 9

  Boss mafii z opla astry buhahaha :-)


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  maczeta

  gang (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 7 / 10

  Twojboss jezdzi wypozyczonym Porsche po maczety :D

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Stawiam swoje życie, że to szef mafii

  Hi hi hi - rozbawiło mnie to z samego rana. (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 11 / 2

  To co mam najcenniejsze stawiam swoje życie ze to szef mafii oraz że opisany tu w komentarzach to drugi szef mafii -tylko ten sprzedaje każdego .Mało wiesz. A opel Astra 1.6 - to ściema tylko. Jest...rozwiń całość

  To co mam najcenniejsze stawiam swoje życie ze to szef mafii oraz że opisany tu w komentarzach to drugi szef mafii -tylko ten sprzedaje każdego .Mało wiesz. A opel Astra 1.6 - to ściema tylko. Jest drugie lepsze. Sam odwracasz uwagę od siebie i dlaczego opisałeś się w tak dziwaczny sposób. Każdy już wie kto jest ten drugi szef mafii. Dość dużo wiadomości ktoś wie o tobie. A ty ciągłe to samo, jakikolwiek sposób myślisz ze komentarz odwrócił uwagę . Zimny prysznic . Więzieniu już czeka miejsce na ciebie i otrzymasz tam nagrodę za kablowanie. Poproś o izolatke odrazu. zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  cracovia konfidenci

  a stivens na bramce stoi (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 9 / 9

  no i co żydki dalej nie wiecie kto był świadkiem incognito, pewnie daje dalej do pieca


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  a

  a (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 2 / 6

  Myślę że tym incognito była twoja matka.

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  ...

  X...-odpowiedź (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 9 / 1

  Tylko wiem kto to napisał i po co zapomniał ze sam jest konfidentem. I suchal muzyki : The Tunnel ( feat. Ali Vegas, Nature, Steele ( Smif N Wessun) , Sadat ). Nie odwracaj uwagi od...rozwiń całość

  Tylko wiem kto to napisał i po co zapomniał ze sam jest konfidentem. I suchal muzyki : The Tunnel ( feat. Ali Vegas, Nature, Steele ( Smif N Wessun) , Sadat ). Nie odwracaj uwagi od siebie. Ciekawe czy wiesz o czym ta muzyka jest. zwiń


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  SZUKAM NAMIARU NA ,,HULKA,, LUB ,,WIELKI,, MARIUSZ GÓRECKI KRAKÓW

  XYZ PILNE!!! (gość)

  Zgłoś naruszenie treści

  JAKIŚ NAMIAR MOŻE ?
  KTOŚ WIE GDZIE GO ZASTAĆ ?


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  goc

  PŁ ST & OLSZA 2 (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 1

  Kolejna konfitura to gocu z teligi kawał kondoma ktory nie pomogl koledze jak wisla z banda wpadla po artura hahaha a teraz wielki kozaczek z teliki zwykly smiec i przydupas smoka i strusia a sory...rozwiń całość

  Kolejna konfitura to gocu z teligi kawał kondoma ktory nie pomogl koledze jak wisla z banda wpadla po artura hahaha a teraz wielki kozaczek z teliki zwykly smiec i przydupas smoka i strusia a sory jeszcze tycy ktory juz ledwie sie rusza ...zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Chłop ma jaja

  Nik (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 12 / 15

  Tyle razy co dostał w kość, ani razu sie nie załamał ani sie nie poskarżył milicji. Może nie jest największym siłaczem, ale zawsze znalazł sile zeby sie godnie zemścic. Gazety nigdy nie piszą o...rozwiń całość

  Tyle razy co dostał w kość, ani razu sie nie załamał ani sie nie poskarżył milicji. Może nie jest największym siłaczem, ale zawsze znalazł sile zeby sie godnie zemścic. Gazety nigdy nie piszą o jego uregulowanych porachunkach, tylko go zawsze pokazują jako ofiare. To z niego czyni bossa: ma w d**** dziennikarzy i robi swoje jak prawdziwy gangster... Dlatego zasługuje żeby być "Szogunem". Pozdro Mariuszku ;)zwiń


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Chłop ma jaja

  Nik (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 6 / 9

  Sram pod siebie

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Polecamy

  Kto zasługuje na tytuł Osobowość Roku 2018? Zagłosuj lub zgłoś swoje propozycje nominacji

  Kto zasługuje na tytuł Osobowość Roku 2018? Zagłosuj lub zgłoś swoje propozycje nominacji

  Gigantyczny śnieżny labirynt [ZDJĘCIA]

  Gigantyczny śnieżny labirynt [ZDJĘCIA]

  Wybierz najpiękniej oświetlone na święta miasto w Polsce

  Wybierz najpiękniej oświetlone na święta miasto w Polsce

  Oto 15 najbardziej zadłużonych gmin w Małopolsce

  Oto 15 najbardziej zadłużonych gmin w Małopolsce