https://gazetakrakowska.pl
reklama
MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Kraków. Teatr Bagatela uszyje trzy kilometry kombinezonów dla Szpitala Żeromskiego

Paweł Gzyl
Michal Ostalowski / Polskapresse
Z inicjatywy aktorki Aliny Kamińskiej w pracowniach Teatru Bagatela szyte są kombinezony i fartuchy dla personelu medycznego Szpitala Żeromskiego w Krakowie.

FLESZ - Lęk prowadzi do impulsywnych zakupów

Podczas pandemii koronawirusa COVID-19 i wzrastającej liczby zachorowań w Polsce lekarze, pielęgniarki i cały personel medyczny stają w obliczu wyzwania: walki o zdrowie i życie każdego pacjenta przy braku środków ochrony osobistej dla siebie i podopiecznych.

W związku z tą sytuacją Teatr Bagatela postanowił włączyć się czynnie w pomoc dla Szpitala Specjalistycznego im Stefana Żeromskiego w Krakowie. Z inicjatywy aktorki Bagateli, Aliny Kamińskiej, prezeska zarządu Stowarzyszenia Przyjaciół Szpitala Specjalistycznego im. Stefana Żeromskiego w Krakowie, w teatralnych pracowniach szyte są kombinezony i fartuchy dla personelu medycznego.

- Ponad 3000 metrów bieżących tkaniny hydrofobowej, pociętych laserowo na odpowiednie kawałki, trafiło w utalentowane ręce dotychczas szyjące kostiumy dla aktorów. Ta ilość materiału, którego ochronną przydatność zaakceptował szpital, powinna wystarczyć na około 2500 sztuk kombinezonów i fartuchów ochronnych - mówi Magdalena Musialik-Furdyna z Redakcji Programu Teatralnego krakowskiego Teatru Bagatela.

O skali zapotrzebowania niech świadczą liczby: na co dzień, w normalnych warunkach, szpital zużywa około 30 000 sztuk maseczek ochronnych w ciągu miesiąca. W obecnej sytuacji w ciągu doby, by móc nieść pomoc jednemu pacjentowi, personel medyczny sprawujący nad nim opiekę zużywa ok. 60 kompletów ochronnych.

- Skala zapotrzebowania zatem jest wyjątkowo duża, ale ogrom zaangażowania ludzi dobrej woli, ich pomocy i pomysłowości, wydaje się również być niepoliczalny - podkreśla Magdalena Musialik-Furdyna.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Kultura i rozrywka

Komentarze 1

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

G
Gość

Jaki zawód jest obecnie najbardziej deficytowy (oprócz pielęgniarki, lekarza) - szwaczka czy krawcowa.

Polecane oferty
* Najniższa cena z ostatnich 30 dniMateriały promocyjne partnera
Wróć na gazetakrakowska.pl Gazeta Krakowska