https://gazetakrakowska.pl
reklama
MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Kraków. Trasa Łagiewnicka: Po naszej interwencji mocniej zadbają o to, by mieszkańcy i ich samochody nie tonęły w błocie

Piotr Tymczak
Fot. Trasa Łagiewnicka
Mieszkańcy z rejonu gdzie powstaje Trasa Łagiewnicka skarżą się, że na ulicach sąsiadujących z placem budowy ludzie i samochody toną w błocie. Po naszej interwencji wykonawca i odpowiadająca za inwestycje miejska spółka Trasa Łagiewnicka zapowiadają, że zwiększą działania, które mają spowodować mniejsze uciążliwości.

- Prace związane z budową Trasy Łagiewnickiej na obecnym etapie w dużej mierze polegają na wydobyciu ziemi. Niestety samochody w części wywożą ją na kołach. Skierowaliśmy wyraźne żądanie do wykonawcy, dotyczące ciągłego czyszczenia ulic. Teraz zwróciliśmy się o zintensyfikowanie sprzątania podczas niedogodnych warunków atmosferycznych związanych z opadami deszczu - informuje Krzysztof Migdał ze spółki Trasa Łagiewnicka. Wylicza, że obecnie stale pracują cztery czyszczarki ulic, a dodatkowo zamontowane zostało automatyczne urządzenie do czyszczenia podwozi i kół pojazdów.

Czytaj więcej: Koszmar przy Trasie Łagiewnickiej. Mieszkańcy i auta toną w błocie

- Dokładamy wszelkich starań, by możliwie redukować uciążliwość dla mieszkańców. Okres prac budowlanych jest zawsze czasem utrudnień dla sąsiadów budowy, szczególnie w przestrzeni miejskiej. Nie wykluczamy ewentualnych dodatkowych działań dla mieszkańców tych ulic, które będą po części rekompensować te utrudnienia. Jednocześnie warto pamiętać, że realizując największą obecnie w Krakowie budowę drogową, nigdy w 100 procentach tych utrudnień nie zlikwidujemy do zera - informuje Michał Wrzosek, rzecznik firmy Budimex, która w konsorcjum z firmą Ferrovial Agroman buduje Trasę Łagiewnicką. - Wykonaliśmy kilkanaście nowych ciągów pieszych, żeby ułatwić mieszkańcom poruszanie się na ulicach: Huculskiej, Młynowej, Zbrojarzy i Ludwisarzy - dodaje Michał Wrzosek.

Budowa Trasy Łagiewnickiej - zobacz wizualizacje z powstającej inwestycji. Wizualizacja zrealizowana przez www.ACCstudio3D.com.

Kraków. Budowa Trasy Łagiewnickiej [WIZUALIZACJE]

Krzysztof Migdał zaznacza, że wykonawca, mając na uwadze zminimalizowanie utrudnień dla mieszkańców, tak zorganizował plac budowy, by na okolicznych ulicach utrzymać ruch, ale wiąże się to z uciążliwościami, takimi jak np. przejazd po zabłoconych odcinakach dróg. - W całości tego problemu nie da się uniknąć - przyznaje Krzysztof Migdał.

Prace ziemne w rejonie ul. Zbrojarze i Ludwisarzy, związane z budową jednego z tuneli w ramach Trasy Łagiewnickiej, mogą potrwać jeszcze około pół roku. Krzysztof Migdał zaznacza jednak, że to nie oznacza błotnych kłopotów przez cały ten okres. - Ziemia jest wywożona w związku z pracami dotyczącymi budowy ścian szczelinowych. Ale teraz będzie realizowany etap dotyczący budowy stropu - informuje Krzysztof Migdał.

Odcinki ulic zlokalizowane na terenie placu budowy Trasy Łagiewnickiej, oddane w utrzymanie wykonawcy:
- Rostworowskiego wraz ze skrzyżowaniami z ul. Kobierzyńską, Pszczelną i Ruczaj,
- odcinki ulic Turonia i Zbrojarzy w rejonie ich skrzyżowania,
- odcinek uli Falowej i Łukasińskiego w rejonie skrzyżowania z ul. Zbrojarzy,
- odcinek ul. Zbrojarzy od ul. Łukasińskiego do ul. Tokarskiej, Ludwisarzy,
- ul. Zakopiańska na odcinku od skrzyżowania z ul Zbrojarzy do wysokości ul. Suchej,
- odcinek ul. Do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia od skrzyżowania z ul. Herberta/ Turowicza do ul. Tadeusza Motarskiego,
- odcinki ulic Turowicza i Herberta w rejonie skrzyżowania z ul. Witosa i Do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia,
- odcinek ul. Witosa od skrzyżowania z ul. Herberta/ Turowicza do skrzyżowania z ul. Beskidzką i Halszki.

WIDEO: Krótki wywiad

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Ostatnia droga Franciszka. Papież spoczął w ukochanej bazylice

Komentarze 7

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

B
Borku Mieszkaniec

Znowu jakiś pan Migdał ilu was jest?..co pan gadasz z tymi warunkami przecież lato suche jesień też jakby nie to tobyśmy wszyscy tutaj darmowe baseny mieli i to zdrowe z błotkiem i wapieniem...wypowiedź z d...tak powiem.

G
Gość
3 grudnia, 15:48, Mieszkaniec:

Na pewno w dużej mierze do tej błotnej kąpieli przyczynia się też budowa pola golfowego przy ul. Totus Tuus. Dzień w dzień droga kipi w błocie, a traktor ze szczotką tylko je wciera w asfalt.

3 grudnia, 16:03, Gość:

Jak w afalt można wetrzeć błoto???? WYTRZEŹWIEJ!!!

Jakbsie nie da wys£ać ci filmik? Da się i tak od 3 miesięcy wcierają aż dziury powstały

G
Gość
3 grudnia, 15:48, Mieszkaniec:

Na pewno w dużej mierze do tej błotnej kąpieli przyczynia się też budowa pola golfowego przy ul. Totus Tuus. Dzień w dzień droga kipi w błocie, a traktor ze szczotką tylko je wciera w asfalt.

Jak w afalt można wetrzeć błoto???? WYTRZEŹWIEJ!!!

G
Gość

Dzisiaj rano przyznam pracownicy Budimexu się potarali łopaty i miotły w ruch i czyścili chodniki...21 wiek ku rcze...28 mln chcą dopłaty...kuń by się uśmiał. A panom dzięki za wasz trud..

M
Mieszkaniec

Na pewno w dużej mierze do tej błotnej kąpieli przyczynia się też budowa pola golfowego przy ul. Totus Tuus. Dzień w dzień droga kipi w błocie, a traktor ze szczotką tylko je wciera w asfalt.

D
Dan
3 grudnia, 13:05, Solvay:

Nie rozumiem, Co ma wspólnego trasa Lagiewnicka z pogoda?

Ech.... Nie ma deszczu to brud i błoto....

S
Solvay

Nie rozumiem, Co ma wspólnego trasa Lagiewnicka z pogoda?

Polecane oferty
* Najniższa cena z ostatnich 30 dniMateriały promocyjne partnera
Wróć na gazetakrakowska.pl Gazeta Krakowska