Zgodnie z zapisami umowy z wykonawcą plac ma przejść metamorfozę do 1 sierpnia przyszłego roku. Między innymi zostanie na nim posadzonych kilkadziesiąt tysięcy nowych roślin. W przyszłości ma być pełen kwiatów od wczesnej wiosny do późnej jesieni.
Dodajmy, że zgodnie z decyzją Rady Miasta Krakowa, na placu w ramach rewitalizacji zostanie umieszczone popiersie upamiętniające jego patrona, Teodora Axentowicza - malarza okresu Młodej Polski, profesora i rektora Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie, który przez 40 lat mieszkał i tworzył w naszym mieście. Propozycja usytuowania popiersia w tym miejscu wyszła od wnuka artysty, prezesa Ormiańskiego Towarzystwa Kulturalnego, Adama Kieniewicza (który zmarł w 2020 r.). A w czasie konsultacji społecznych dotyczących planów rewitalizacji placu mieszkańcy zgłosili potrzebę upamiętnienia Axentowicza w formie popiersia.
Będzie to rzeźba wykonana przez prof. Karola Badynę według projektu autorstwa krakowskiego artysty Konstantego Laszczki, z odlewu zachowanego w rodzinnych zbiorach Adama Kieniewicza. Sam zakup rzeźby zostanie sfinansowany ze środków Wydziału Kultury i Dziedzictwa Narodowego Urzędu Miasta Krakowa
FLESZ - 5-dniowy tydzień pracy odejdzie do lamusa?

- Gdzie na szybki wypad z Krakowa? TOP 10 urokliwych miejsc z dala od zgiełku
- Wyjątkowe i bardzo tanie domy do remontu wystawione na sprzedaż w Małopolsce!
- Ogromne podwyżki płac w Krakowie i Małopolsce. Kto dostał najwięcej?
- Miss Małopolski 2022 wybrana! Koronę założyła Aleksandra Budnik z Nowego Sącza
- Wielkie wykopy. Totalna zmiana krajobrazu na północy Krakowa