Wszędzie pełno policji, straży miejskiej i funkcjonariuszy Biura Ochrony Rządu. Służby miejskie odśnieżyły już Rakowicką i posypują piaskiem dojścia i alejki cmentarza, aby ułatwić poruszanie się przybyłym na uroczystości. Urzędnicy szacują, że przybędzie nawet 10 tys. ludzi, ale siarczysty mróz może zweryfikować tę liczbę.
Organizacja ruchu wokół cmentarza Rakowickiego [MAPA]
Domu Pożegnań gdzie znajduje się urna z prochami noblistki pilnuje spora grupa strażników miejskich. To stąd ruszy o 12.00 kondukt żałobny. Zatrzyma się przy podium do przemówień, a po nich skręci w prawo w kierunku rodzinnego grobu Wisławy Szymborskiej. Spoczywają w nim jej rodzice i siostra. Miejsca przy grobie jest bardzo mało. Zapewne pod sam grób dopuszczeni zostaną tylko goście VIP.
Organizatorzy pogrzebu liczą, że przybyli mieszkańcy i przyjezdni zgromadzą się głównie w obszernej Alei Zasłużonych. Tu ustawiany jest purpurowy namiot pod którym przybyli ludzie będą mogli składać wieńce i kwiaty. Obok postawiono już duże, czarno-białe, zdjęcie noblistki. Zapłoną pochodnie.
Wybieramy Ludzi Roku 2011. Zobacz listę kandydatów i oddaj głos!
Która stacja narciarska w Małopolsce jest najlepsza? Zdecyduj i weź udział w plebiscycie
Codziennie rano najświeższe informacje z Krakowa prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera!