FLESZ - Klienci kasują się sami. Kasy samoobsługowe w Polsce

Aplikacja działa zarówno na urządzeniach mobilnych z systemem Android, jak i iOs. Można ją bezpłatnie pobrać ze sklepów Google Play i Apple App Store. Korzystać mogą z niej wszyscy, niezależnie od tego czy mieszkają w Krakowie i czy płacą tutaj podatki.
Po pobraniu aplikacji wystarczy się zarejestrować i założyć konto - potrzebny będzie do tego m.in. e-mail. Osoby, które już wcześniej korzystały z możliwości zakupu biletu na stronie internetowej m.kkm.krakow.pl, będą mogły w nowej aplikacji logować się korzystając z dotychczasowego loginu i hasła.
Po zalogowaniu się do aplikacji, można kupić każdy rodzaj biletu okresowego, w tym także bilet 5+1. W tym celu należy wybrać „kafelek” o nazwie „Bilety,” wybrać rodzaj biletu - normalny lub ulgowy, a następnie okres ważności. Po kliknięciu w „Zapłać”, aplikacja przeniesie nas do wyboru formy płatności. Do wyboru jest BLIK, zwykły przelew lub karta kredytowa.
W przypadku kontroli, dzięki aplikacji możemy okazać kontrolerom również specjalny kod QR. Dlatego warto pamiętać, by telefon był naładowany i miał dostęp do internetu.
Od 2018 roku mieszkańcy Krakowa i osoby, które płacą tu podatki korzystają z aplikacji mKK. Aplikacja ta umożliwia kupno biletu, złożenie wniosku o wydanie Karty Krakowskiej lub zmianę nośnika biletu.
Zaś od 17 maja 2021 osoby niezameldowane choć mieszkające i płacące w Krakowie podatki, mogą uzyskać lub przedłużyć uprawnienia Karty Krakowskiej online, wysyłając na adres e-mail [email protected] np. pierwszą stronę PIT wraz z Urzędowym Poświadczeniem Odbioru (UPO).