FLESZ - Oferty pracy znikają z rynku
- Budowę pola golfowego planowaliśmy rozpocząć wiosną tego roku, ale na przeszkodzie stanęła pandemia - wyjaśnia Agnieszka Zadrożna-Hassan, prezes spółki Glof&Spa Resort, która miała wybudować pole golfowe na Białych Morzach w Łagiewnikach.
- Był inwestor, który chciał zaangażować fundusze w inwestycje. Mieliśmy także w planie pozyskanie kredytów bankowych. W związku z zagrożeniem epidemiologicznym trudno jednak obecnie uzyskać wsparcie finansowe - dodaje prezes Agnieszka Zadrożna-Hassan. - Podtrzymujemy chęć realizacji inwestycji, ale w czasie, kiedy będą już warunki sprzyjające do gry w golfa.
Prezes spółki Golf&Spa Resort zwraca uwagę, że golf to m.in. międzynarodowe turnieje, a także gałąź turystyki, bowiem amatorzy tej dyscypliny odwiedzają różne pola golfowe świata. - Obecna sytuacja zupełnie temu nie sprzyja. Liczymy jednak na to, że pandemia zacznie wygasać i wtedy można wrócić do realizacji inwestycji - mówi prezes Zadrożna-Hassan. - Cały czas płacimy czynsz dzierżawny za teren i nadal zamierzamy wnosić te opłaty - dodaje.
Prezes spółki Golf&Spa Resort przyznaje, że gdyby nie pandemia, to inwestycja mogłaby zostać zakończona w przyszłym roku. Koszt przedsięwzięcia oszacowano na ok. 24 mln zł.
Kraków. Kto za miliony odczarował szkieletora przy rondzie M...
Przypomnijmy, że chodzi o teren o powierzchni 34 hektarów w krakowskich Łagiewnikach, w rejonie ul. Podmokłej oraz ul. Herberta w okolicy Centrum św. Jana Pawła II. W ogłoszonym przez Zarząd Infrastruktury Sportowej przetargu na zagospodarowanie tego obszaru, w połowie 2015 r. wygrała spółka Golf&Spa Resort. Jej przedstawiciele zapowiadali, że zrobią wszystko, aby wiosną 2016 r., po realizacji pierwszego etapu inwestycji, było można relaksować się w miejscu do nauki gry i ćwiczeń w golfa. Tak się nie stało.
Umowę dotyczącą dzierżawy nieruchomość ze spółką Golf&Spa gmina Krakowa zawarła 30 września 2015 r. Do tej umowy później został podpisany aneks dotyczący przedłużenia terminu realizacji inwestycji. Aneks przewiduje zakończenie budowy pola golfowego do 31 maja 2021 r., przy założeniu, że inwestycja jest realizowana w sposób ciągły, tzn. w poszczególnych terminach realizowane są poszczególne etapy. Prace nie są jednak prowadzone.
Ostatnio w ZIS poinformowano nas, że w związku z brakiem realizacji inwestycji ta miejska jednostka zamierza rozwiązać umowę ze spółką Golf&Spa Resort. - Obecnie nie są prowadzone żadne prace związane z budową pola golfowego i trwają procedury dotyczące rozwiązania umowy - wyjaśnił Michał Sobolewski, rzecznik ZIS.
Zapytaliśmy, jakie jest stanowisko ZIS w sprawie wniosku inwestora o nierozwiązywanie umowy i umożliwienie realizacji inwestycji po unormowaniu się sytuacji związanej z zagrożeniem epidemiologicznym. - Działając w imieniu gminy Kraków, właściciela nieruchomości, wypowiedziana została umowa dzierżawcy terenu tzw. Białych Mórz z powodu niewywiązywania się spółki z jej zapisów. Wypowiedzenie zostało odebrane przez spółkę w dniu 24 listopada br. - odpowiedziano nam w ZIS.
Na dzień 21 grudnia 2020 r. spółka Golf&Spa Resort nie zalega z płatnościami wobec ZIS za dzierżawę terenu. Miesięczna stawka czynszu wynosiła 19 559,87 zł brutto.
W 2015 roku, kiedy ogłaszano przetarg na zagospodarowanie terenów Białych Mórz przy ul. Podmokłej, Stowarzyszenie Gmin i Powiatów Małopolski proponowało utworzenie tam ogólnodostępnego miejskiego parku. Urzędnicy tłumaczyli jednak, że miasto nie ma na to pieniędzy.
- Kraków sprzed niemal stu lat na kolorowych zdjęciach!
- Kolejny słynny sklep wycofuje się z Polski! Jest ich coraz więcej [GALERIA]
- Nowy sklep internetowy Magdy Gessler. Ceny zwalają z nóg. Flaczki za 50 złotych!
- Tropiki zaledwie dwie godziny drogi od Krakowa! [ZDJĘCIA]
- Mieszkania w Krakowie dla milionerów. Tak można mieszkać!
- Andrzej Duda jednym telefonem załatwił otwarcie stoków
