https://gazetakrakowska.pl
reklama
MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Kraków w obronie praw kobiet. W Dzień Kobiet, 8 marca, ulicami miasta po raz szesnasty przejdzie Krakowska Manifa

PD
Tak manifestowano w poprzednich latach
Tak manifestowano w poprzednich latach Zuza Rucińska/Anna Kaczmarz
8 marca 2020 roku ulicami Krakowa przejdzie szesnasta Krakowska Manifa. Co roku Krakowski Komitet Manifowy, w związku z obchodami Dnia Kobiet 8 marca stara się zwrócić uwagę społeczeństwa i władz na problem dyskryminacji kobiet. W tym roku hasłem przewodnim demonstracji jest „Cześć i chwała bohaterkom”! Bo życie w Polsce i bycie kobietą w tym kraju, zdaniem organizatorów: to prawdziwe bohaterstwo. Przejdź do galerii, żeby zobaczyć, jak Krakowska Manifa wyglądała w poprzednich latach.

WIDEO: Trzy Szybkie

Manifestacja wyruszy o godz. 14 spod głównego gmachu Muzeum Narodowego (al. 3 maja 1). Następnie przejdzie ulicami Krakowa na Rynek Główny.

- Chcemy powiedzieć głośno o wszystkich bohaterkach, o których na co dzień się milczy. O tych, które pracują po kilkanaście godzin na dobę, żeby utrzymać siebie i swoje rodziny. Podczas przemarszu oddamy cześć i chwałę pielęgniarkom na całonocnych dyżurach, nauczycielkom, pracownicom na śmieciówkach, matkom na działalności, opiekunkom dzieci z niepełnosprawnościami. Będziemy mówić o bohaterstwie tych, które w tym kraju odważnie powiedziały o swojej aborcji i o tych, które postanowiły urodzić i wychować dzieci. O tych, które postanowiły głośno powiedzieć, że są osobami LGBTQ+, bo w Polsce to rodzaj bohaterstwa. Będziemy krzyczeć “cześć i chwała!” kobietom, które zaczęły mówić o molestowaniu, o mobbingu, gwałtach i przemocy w rodzinie, o codziennych upokorzeniach w pracy i dyskryminacji - tłumaczy Magdalena Ostarzewska, z komitetu organizacyjnego Krakowska Manifa.

Manifa odbywa się w Krakowie co roku, od kilkunastu lat, w okolicach 8 marca. To właśnie 8 marca w roku 1908 ulicami Nowego Jorku przemaszerowało 15 tys. robotnic, które domagały się dla siebie pełni praw ekonomicznych i politycznych. W 1910 roku 8 marca ustanowiono Międzynarodowym Dniem Kobiet, który ma służyć krzewieniu idei praw kobiet.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Ostatnia droga Franciszka. Papież spoczął w ukochanej bazylice

Komentarze 11

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

:)

Kolejny dowód, że to kobieta jest tym "zaginionym ogniwem" łańcucha ewolucji.

G
Gość

Ciężka praca kobiety w NOWEJ HUCIE to była praca z łopatą sercówką na koksowni przy węglu. Co wy wiecie wielokrotne ........ ze zdjęć?

G
Gość

Kto by z takimi się zadawał. Każda potwora znajdzie swego amatora.-takie staropolskie przysłowie

m
ma

manifa to chora organizacja dla lesbijek rzadna normalna kobieta nie popiera takich psycholek

J
Joanna z domu Bąkowska

DOŚĆ DYKTATURY KOBIET!!!

T
Tom

tłuste i br[orbaźliwe]e. nic dziwnego ,że nikt tego ruszyć nie chce!

G
Gość

Zapomniały o kobietach górnikach

G
Goorol

Brudne, br[orbaźliwe]e i złe

G
Gość

Kto rozsądny ten odwołuje imprezy masowe.

V
Volt

Wściekłe macicie będą manifestować.

A
Apage satanas

Dwiacja komuchów tęczowych i PO.

Polecane oferty
* Najniższa cena z ostatnich 30 dniMateriały promocyjne partnera
Wróć na gazetakrakowska.pl Gazeta Krakowska