– Zgodnie z moimi zapowiedziami w Krakowie w jeszcze większym stopniu zadbamy o bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu drogowego. Zależy mi na tym, aby poprzez montaż kilkunastu fotoradarów w różnych częściach miasta w zdecydowany sposób ograniczyć przypadki bicia rekordów prędkości i brawurowej jazdy – mówi zastępca prezydenta Krakowa Andrzej Kulig.
Ustalenie potencjalnych lokalizacji nowych fotoradarów było zadaniem Zespołu ds. bezpieczeństwa i organizacji ruchu, powołanego zarządzeniem prezydenta Krakowa. Przygotowano 13 wstępnych miejsc, w których, po uzyskaniu pozytywnej opinii z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie/Komendy Miejskiej Policji, zostaną zainstalowane fotoradary. Odbędzie się to na koszt miasta, a następie urządzenia zostaną przekazane do użytkowania przez Główny Inspektorat Transportu Drogowego.

Kraków. Żółte kamery wyłapią piratów drogowych, którzy przej...
Jedną z najczęstszych przyczyn wypadków samochodowych jest nadmierna prędkość. Nieodległe tragiczne wydarzenia przy moście Dębnickim przekonują, jak ważna jest edukacja w tym obszarze.
– Podejmujemy działania, które mają przypominać o zasadach w ruchu drogowym i informować o skutkach ryzykownych zachowań. Zrealizowaliśmy spot edukacyjny o bezpieczeństwie na drodze, który kierujemy przede wszystkim do młodych kierowców. Bohaterowie tego filmu to grupa nastoletnich przyjaciół, którzy świetnie się bawiąc w swoim towarzystwie, zapominają o tym, że podróżują samochodem… Tragiczny finał historii skłania do oczywistych wniosków, że najlepsza impreza to taka, z której wraca się całym i zdrowym – podkreśla Dariusz Nowak z Urzędu Miasta Krakowa.
W magistracie podkreślają, że fotoradary to niejedyny sposób na zmniejszenie liczby wypadków w Krakowie. Wyliczają inne działania mające na celu zwiększenie bezpieczeństwa na drogach: przekształcanie skrzyżowań za pomocą środków organizacji ruchu, dodatkowe oznakowanie i doświetlenie przejść na pieszych, tworzenie wysp azylu, korekty programów sygnalizacji, uspokojenie ruchu na ulicach niższych klas.
Nowe paliwo E10: Sprawdź, które auta mogą z niego korzystać
