FLESZ - Chcesz się budować ? Dobrze się przygotuj
Wieżowiec Unity Tower powstał w ramach kompleksu budynków - Unity Centre. Głównej wieży towarzyszą niższe obiekty: dwa biurowce, hotel i apartamentowiec, które postawiono przed wieżowcem od strony ul. Lubomirskiego.
- Trwają przygotowania do odbiorów poszczególnych budynków przez Państwową Straż Pożarną, Państwową Inspekcję Sanitarną oraz Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego. Są to procedury niezbędne do uzyskania decyzji o pozwoleniu na użytkowanie. Prowadzone są wewnętrzne testy instalacji i systemów w budynkach. Nadal trwają prace wykończeniowe w lokalach najemców. Pierwsza część kompleksu powinna zostać oddana do użytkowania z końcem lipca - informuje Magdalena Zielińska - Warszawa z zarządu firmy GD&K Group, będącej współinwestorem przedsięwzięcia.
Unity Tower ma wysokości 102,5 metra. Jego elewacja została upiększona ozdobnymi elementami w kolorze złotym. Zastosowano do tego unikalny materiał - blachę aluminiową „Nordic Royal”, posiadająca w swoim składzie domieszkę miedzi, żelaza, chromu, cynku oraz tytanu – w odpowiednich proporcjach. Produkt pochodzi z Finlandii i jest bardzo wysokiej jakości. Jest między innymi odporny na działanie promieniowania UV, także efekt „złotych odblasków” ma się utrzymywać przez wiele lat.
Kraków. Takiego szkieletora jeszcze nie widzieliście. Unity ...
Wizytówką wieżowca i całego kompleksu ma być bardzo reprezentacyjne lobby o wysokości 12 metrów. Na szczycie Unity Tower powstały dwupoziomowe pomieszczenia dla potrzeb restauracji z punktem widokowym. Na tej kondygnacji na ścianach umieszczono więc specjalne przeszklenia. Punkty usługowe, w tym gastronomiczne, mogą znaleźć się w lokalach na parterowych kondygnacjach czterech mniejszych budynków. Przed budynkami powstał plac nazywany „Unity Piazza”. Z każdego z obiektów kompleksu będzie można wyjść na ten wspólny plac, z którego będzie można przejść do ronda Mogilskiego. Na dwóch podziemnych kondygnacjach będzie 400 miejsc parkingowych.
Budowa wieżowca przy rondzie Mogilskim rozpoczęła się w 1975 r. Po czterech latach inwestycja została jednak zatrzymana ze względów ekonomicznych. Zmieniali się właściciele budynku, powstawały kolejne pomysły na jego zagospodarowanie, ale nie udawało się ich zrealizować, jakby wisiała nad nim klątwa, zaczął być nazywany szkieletorem. Dokończenie budowy wieżowca rozpoczęło się wiosną 2016 r. Budynek w stanie surowym zamkniętym był gotowy w drugiej połowie kwietnia tego roku.
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Dołącz do nas na X!
Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.
Kontakt z redakcją
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?