FLESZ - Dlaczego ludzie kochają psy?
Wieżę Eiffla namierzyliśmy na składowisku w rejonie ul. Bora-Komorowskiego, nieopodal Serenady. Stoi taka bidna, ciut mniejsza od tej z Paryża, ale bardzo podobna kształtem. Wśród ciężkiego sprzętu i sporej ilości żelastwa. Możliwe, że była kiedyś dekoracją jakiejś firmy, wydarzenia. Próbujemy wyjaśnić tę zagadkę.
"Piramida znajduje się w Nowej Hucie, a dokładnie w parku obok Muzeum Lotnictwa Polskiego. Jest ona ostatnim elementem projektu "Wielokulturowość nie działa?" z 2015 r. Biało-czerwoną piramidę zaprojektował artysta Maurycy Gomulicki. Jest to trzecia piramida, jaka powstała. Inicjatorzy chcieli w ten sposób zachęcić mieszkańców do dyskusji o wielokulturowości. Piramida wykonana została z drewnianych elementów. W podstawie ma 9 metrów długości, a jej wysokość to 7 metrów. Nie jest ona w jakiś szczególny sposób chroniona. Twórca piramidy nie ukrywa, że ciekawi go jak konstrukcję potraktują mieszkańcy. Jak widać, po upływie kilku lat, piramida nie ma już tego blasku co na początku. Nie okłamujmy się, została zniszczona. Bohomazy i powyrywane drewniane elementy widać z daleka"
Tajemnicza rzeźba w pobliżu Kopca Wandy przypominająca totem lub słowiański posąg. Czy to Świętowit? (główne bóstwo czczone przez plemię Słowian połabskich – Ranów, zamieszkujące na wyspie Rugii w grodzie Arkona) A może jakiś bóg wikingów? Ewentualnie wizja własna jakiego artysty.
- Te znaki nigdy nie wybaczają. Są pamiętliwe i mogą myśleć o zemście bardzo długo
- Najciekawsze domy do kupienia w Małopolsce do 200 tys. zł. Duże metraże i niska cena
- Ile zarabia kasjer, a ile sprzedawca? Oto zestawienie płac w 18 znanych zawodach
- Najbardziej niebezpieczne przejścia dla pieszych w Krakowie
- Kraków. Tu budują piramidy ze śmieci. A co z recyklingiem w mieście?
