MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Kraków. Wnioskują o odwołanie dyrektora Łukasza Franka. Zarzucają mu, że doprowadził do komunikacyjnego chaosu na ulicach

Piotr Tymczak
Stowarzyszenie Nic o Nas Bez Nas oraz Mateusz Jaśko prowadzący internetową stronę „Co jest nie tak z Krakowem”, zamieścili w sieci petycję do prezydenta Krakowa o odwołanie Łukasza Franka, dyrektora Zarządu Transportu Publicznego. Inicjatorzy akcji zarzucają mu doprowadzenie do chaosu komunikacyjnego na ulicach Krakowa.

FLESZ - Zasiłki dla bezrobotnych będą wyższe

od 16 lat

"My, Krakowianie, domagamy się od Pana, jako Prezydenta naszego ukochanego Miasta, natychmiastowej dymisji Łukasza Franka – dyrektora Zarządu Transportu Publicznego. Łukasz Franek odpowiada za ograniczenie w czasie pandemii kursów komunikacji miejskiej, czym naszym zdaniem narażał życie i zdrowie mieszkańców Krakowa.W ostatnim czasie, bez jakichkolwiek konsultacji, Łukasz Franek autorytarnie wprowadził „Tarczę dla Mobilności”, która nas antagonizuje" - tak zaczyna się petycja.

Zmiany w ruchu na Grzegórzeckiej

Kraków. Kontrowersyjne zmiany w ruchu. Auta na tory. Nawet c...

Przypomnijmy, że Tarcza dla Mobilności dotyczy wprowadzenia na wielu ulicach miasta zmian w organizacji ruchu, polegających na ograniczaniu pasów ruchu dla samochodów kosztem wyznaczania tras rowerowych i poszerzania chodników dla pieszych. Nowe rozwiązania mają służyć dostosowaniu transportu do zmian, jakie pojawiły się w związku z pandemią koronawirusa - więcej osób jeździ na rowerach, piesi potrzebują większej przestrzeni, by zachować dystans. Komunikacyjna rewolucja wywołała ogromne kontrowersje wśród mieszkańców. Oburzeni są kierowcy, zadowoleni rowerzyści i aktywiści reprezentujący interesy pieszych. Stąd biorą się wspomniane w petycji antagonizmy.

"Te drastyczne posunięcia są kpiną z mieszkańców, a odbywają się bez rozmów choćby z przedstawicielami Rad Dzielnic. Radykalne i szkodliwe eksperymenty dotyczą ważnych krakowskich ulic i alej: Wielopole, Grzegórzeckiej, Dietla, Meissnera, Mikołajczyka, Mogilskiej, Nowohuckiej, Andersa, 3 Maja oraz ronda Grunwaldzkiego. Efekt jest taki, że większość Krakowian traci czas i nerwy w korkach.

Nie możemy pojąć, jak mógł Pan pozwolić Łukaszowi Frankowi na tak szokujące decyzje. Czyżby był to początek realizacji Pana zobowiązania, aby do 2030 roku nasze miasto stało się miastem zeroemisyjnym, w którym będziemy poruszać się wyłącznie pojazdami nie emitującymi spalin, oraz przestaniemy używać np. pieców gazowych?".

Kraków. Urzędnicy zadecydowali bez opinii mieszkańców o rewo...

Zdaniem autorów petycji "sprawy zaszły zbyt daleko" i ich zdaniem odpowiedzialność ponosi też prezydent Krakowa Jacek Majchrowski. W punktach wyszczególnili za co odpowiada:
1. Podwyżki cen biletów w komunikacji miejskiej
2. Podwyżki opłat za parkowanie w strefie
3.Działania zmierzające do objęcia całego miasta strefą płatnego parkowania
4.Fatalny stan infrastruktury torowej
5.Skandalicznie przedłużający się remont ul. Krakowskiej
6.Ograniczenia kursów komunikacji w czasie zarazy
7.Zwężanie ulic pod pozorem poprawy bezpieczeństwa pieszych i komfortu rowerzystów (autorzy petycji podkreślają: "Ci ostatni stanowią zaledwie 2 procent uczestników ruchu")
8. Utrudnianie przewozom samochodowym (taxi) wykonywania swojej pracy
9. Tworzenie stref ograniczonego ruchu.

"Dlatego oczekujemy od Pana stanowczej reakcji - dymisji Łukasza Franka, dyrektora ZTP. Kraków nie jest jego piaskownicą!" - podkreślili autorzy petycji.

To nie pierwsze kontrowersje z udziałem dyrektora Łukasza Franka:

Kraków. Prywatna misja dyrektora Łukasza Franka w Świnoujści...

Kraków. „Żonie się nie odmawia”, czyli po co dyrektor Franek...

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na gazetakrakowska.pl Gazeta Krakowska