Wszystkie prace powinny być realizowane na podstawie zatwierdzonych programów konserwatorskich. Na liście, zaakceptowanej przez miejskiego konserwatora zabytków, znalazły się następujące obiekty:
- Krzyż kamienny przy ul. Podbiałowej w Nowej Hucie (XIX/XX w.),
- Kapliczka filarowo-wnękowa z figurą Matki Bożej Nieustającej Pomocy i figurą Chrystusa przy ul. Tynieckiej 64 (II poł. XIX w.),
- Kapliczka z figurą Matki Bożej Niepokalanego Poczęcia przy ul. Tymiankowej (róg z ul. Wyciąską) (2 poł XIX w.),
- Kapliczka z metalowym krucyfiksem przy ul. Prądnickiej (1886),
- Kapliczka pw. Matki Bożej Częstochowskiej przy ul. Malborskiej 124 w Podgórzu (1882 r.),
- Kapliczka z figurą Matki Boskiej przy ul. Balickiej 200 (koniec XVIII w.),
- Krzyż Lotników na os. Kujawy w Nowej Hucie.
W najgorszym stanie są kapliczki przy ul. Tynieckiej i Prądnickiej. Ta pierwsza ma wyraźne ślady zawilgoceń, popękane tynki, liczne ubytki w kamieniu, odchodzące kolejne warstwy farb oraz wybite szyby we wnękach. Natomiast w przypadku kapliczki przy ul. Prądnickiej [na zdjęciu], oprócz zniszczeń widocznych gołym okiem, konieczne jest także uporządkowanie terenu wokół, czyli naprawa rozpadającego się ogrodzenia i klawiszującego chodnika.
W opracowaniu konserwatorskim można także odnaleźć fragmenty historii tych zabytków. Większość z nich ufundowali mieszkańcy ówczesnych podkrakowskich wsi (np. Woli Duchackiej czy Prądnika Białego). Były to miejsca pierwszych nabożeństw, zanim jeszcze powstały kościoły w parafiach, tutaj też żegnano bliskich, którzy wyruszali na wojnę. Kapliczki są również przykładami sztuki ludowej, które zachowały się do dziś w przestrzeni miejskiej, często w pobliżu dużych arterii drogowych. W sumie w Krakowie jest blisko 430 kapliczek, najstarsza przy ul. Dożynkowej ma już 386 lat.