- Mówi się, że pieniądze są potrzebne na drogi, czy przedszkola. Poszukamy więc zwiększenia dochodów miasta w podatku PIT. W Krakowie mieszka ok. 150 tys. osób niezameldowanych w nim. Jeżeli z tych osób choć 1/3 zdecyduje się płacić u nas odniesiemy sukces - mówi Jacek Majchrowski, prezydent Krakowa.
Kampania potrwa do 30 kwietnia. Krakowianie dostaną ulotki tłumaczące tłumaczące cel kampanii oraz jakie korzyści niesie ze sobą płacenie podatków w mieście. Informacje pojawią się też w internecie i na reklamach na ulicach. Ci, którzy zdecydują się na płacenie w Krakowie mogą też liczyć na nagrody w konkursie organizowanym przez urzędników - darmowe loty samolotem po kraju, bilety do kina, kursy fotografii etc. Koszty kampanii (16 tys. zł) zwrócą się jeśli choć kilkanaście osób zdecyduje się płacić w mieście.
- Chcemy też, aby osoby płacące podatek w Krakowie miały inne przywileje. Łatwiejszy dostęp do żłobków, przedszkoli, pobierania becikowego - mówi Bogusław Kośmider, radny PO. - Informacje o pierwszych efektach kampanii mamy dostać po wakacjach od Izby skarbowej. Jest o co walczyć, bo gdyby wszyscy niepłacący zapłacili wpływy do budżetu zwiększyłyby się o 225 mln zł, a to rozwiązałoby wiele problemów.
- Hasło kampanii brzmi "płacisz - wygrywasz podwójnie". Nie tylko podatnik inwestuje w miasto, w którym żyje, ale też może wygrać nagrody - kwituje Marcin Kandefer, dyrektor wydziału promocji UMK.
Jak zacząć płacić podatki w Krakowie? W urzędzie skarbowym właściwym dla miejsca zamieszkania należy złożyć wypełniony formularz ZAP-3. Więcej informacji na stronie internetowej www.krakow.pl/podatki.
Euro 2012 coraz bliżej! Zobacz, co będzie się działo w Krakowie
Nowa lista leków refundowanych**[SPRAWDŹ!] **
Codziennie rano najświeższe informacje z Krakowa prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera!