MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Kraków. Znów remont mostu Dębnickiego. W mieście są też inne utrudnienia

Piotr Rąpalski
Piotr Rąpalski
Wojciech Matusik / Polskapress
Z opóźnieniem, ale jednak, w czwartek rozpoczęły się prace wykończeniowe na moście Dębnickim w Krakowie. Przypomnijmy - remont mostu trwał przez długie miesiące w roku 2023, powodując duże utrudnienia dla kierowców. Obecne prace dotkną pieszych i rowerzystów. W Krakowie na wiosnę pojawia się sporo remontów, a przybędzie ich wraz z poprawą pogody.

Remont mostu Dębnickiego

- W tym tygodniu przystąpimy do robót wykończeniowych na chodnikach na moście Dębickim, pojawią się zmiany w organizacji ruchu dla pieszych i rowerzystów. Realizacja prac uzależniona od warunków pogodowych - informował Zarząd Dróg Miasta Krakowa. I faktycznie, pogoda miała tu coś do powiedzenia. Z uwagi na opady deszczu w środę, rozpoczęcie prac zostało przesunięte na czwartek, 25 kwietnia.

"Remont mostu Dębnickiego zakończył się pod koniec listopada 2023 r. Ze względu na panujące wówczas niesprzyjające warunki atmosferyczne, nie byliśmy w stanie dokończyć prac na chodnikach. Na ciągu pieszo-rowerowym od strony Wawelu ułożona została jedynie tymczasowa warstwa z żywicy, która miała zabezpieczyć tę część mostu przed ewentualnymi uszkodzeniami. Teraz przystępujemy do prac związanych z ułożeniem docelowej nawierzchni oraz do malowania gzymsów" - tłumaczy ZDMK.

Roboty realizowane będą w dwóch etapach:

 • w pierwszym – od czwartku, 25 kwietnia br. wykonawca przystąpi do prac na chodniku od strony Wawelu – od ok. godz. 7, piesi i rowerzyści nie będą mogli korzystać z tej części mostu, potrwają one do wtorku, 30 kwietnia,
 • w drugim – po weekendzie majowym – od poniedziałku, 6 maja br. prace od strony Salwatora, również zamknięcie, potrwają one do soboty, 11 maja.

Warunkiem wykonania robót w podanych terminach jest brak opadów atmosferycznych.

Kraków. Zmiany w rejonie przebudowy ulic Zwierzynieckiej i Kościuszki. Zmiany też w komunikacji miejskiej

Trwają prace na ulicach Zwierzynieckiej i Kościuszki. Obowiązują zmiany w organizacji ruchu. Wyłączony został ruch tramwajowy na odcinku Filharmonia – Salwator. To już mamy od miesięcy, ale od 27 kwietnia dojdzie do kolejnych zmian w ruchu i komunikacji miejskiej w związku w prowadzoną inwestycją.

W związku z planowanym przystąpieniem do kolejnego etapu prac na ul. Kościuszki – korytowanie jezdni – w sobotę, 27 kwietnia ok. godz. 4 wprowadzone zostaną zmiany w trasie przejazdu linii autobusowych KMK.

 • linia 134 – wróci na swoją stałą trasę, tj. ZOO – Cracovia Stadion;
 • linia 502 – będzie kursować po kolejnej trasie czasowo zmienionej (w kierunku centrum miasta): Salwator – Senatorska – Mlaskotów – Fałata – Prusa – Al. Focha – Piłsudskiego – … – Aleja Przyjaźni;
 • na nowym odcinku trasy objazdowej nie zostanie wyznaczony żaden tymczasowy przystanek;
 • przystanek Komorowskiego 02 pozostanie bez obsługi;
 • w kierunku przeciwnym trasa linii 502 pozostanie bez zmian.

  W celu umożliwienia sprawnego przejazdu pojazdów komunikacji miejskiej wprowadzone zostaną zakazy zatrzymywania się, obowiązujące od środy, 24 kwietnia br. na: ul. Prusa (od al. Focha do Flisackiej), ul. Fałata (przy ul. Mlaskotów), ul. Senatorskiej (przy ul. Flisackiej). Dodatkowo zmiany na parkingu wzdłuż ul. Senatorskiej – w rejonie ul. Mlaskotów.

  W ramach inwestycji zaplanowane są następujące prace: wymiana torowiska, odnowienie chodników oraz kompleksowa modernizacja wszystkich sieci podziemnych. Dodatkowo wyremontowany zostanie mostek nad Rudawą oraz pętla tramwajowa „Salwator”.

  Głównym celem zadania jest poprawa komfortu jazdy tramwajami. Po zakończeniu prac składy będą jeździły ciszej i nie będą powodowały silnych drgań. Dodatkowo modernizacja pozwoli zwiększyć dostępność tego obszaru i przystosować ulice do potrzeb osób z niepełnosprawnościami.

  Przebudowa ul. Kościuszki i Zwierzynieckiej realizowana będzie przez Zarząd Dróg Miasta Krakowa, Wodociągi Miasta Krakowa SA oraz Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej SA. Realizatorem prac jest firma ZUE SA, z którą została podpisana umowa na kwotę 94 mln zł.

od 7 lat
Wideo

Wybory na Litwie - Miażdżące zwycięstwo obecnego prezydenta

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gazetakrakowska.pl Gazeta Krakowska