FLESZ - Koronawirus w Polsce. Zachowajmy czujność i zdrowy rozsądek
Dobre jedzenie, zajęcia sportowe i rekreacyjne, spotkanie z kulturą, warsztaty a przede wszystkim możliwość atrakcyjnego spędzenia czasu w plenerze to dla krakowian, którzy w letnich miesiącach pozostają w mieście oraz turystów interesująca propozycja. Tegoroczny Krakowski Piknik, który zamiast w miejskich parkach odbywał się do tej pory online, od sierpnia w każdą sobotę i niedzielę wraca do zielonych przestrzeni miejskich parków.
Pierwszy w tym roku Piknik Krakowski w plenerze zawita 1 sierpnia do parku Bednarskiego, a kolejnego dnia, w niedzielę, 2 sierpnia na Plantach Mistrzejowickich.
U piknikowych wystawców i w foodtruckach będzie można zaopatrzyć się w lokalne produkty, degustować lub zwyczajnie najeść się do syta. Nie zabraknie wyjątkowych zabytkowych pojazdów serwujących aromatyczna kawę i rzemieślnicze lody.
– Piknik Krakowski od kilku lat w okresie letnim gromadzi w parkach tysiące osób – mieszkańców oraz turystów. Dzięki tej inicjatywie, nie wyjeżdżając za miasto, można poczuć się w sercu Krakowa jak na wakacjach. Już w sierpniu będziemy nareszcie mogli spotkać się na żywo! – mówi Izabela Helbin, dyrektor Krakowskiego Biura Festiwalowego. – Oczywiście najważniejsze jest dla nas zdrowie i bezpieczeństwo krakowianek i krakowian. Bacznie obserwujemy bieżąca sytuację i dostosowujemy się do obowiązujących wymogów służb sanitarnych. Zapraszamy mieszkańców Krakowa do spacerowania po parkach, aktywnego spędzania wolnych chwil w zieleni oraz… wspólnego leniuchowania na trawie.
W cieniu drzew, niezależnie od wieku i kondycji, zupełnie za darmo, można będzie poćwiczyć. Piłka nożna dla najmłodszych, badminton, joga, gimnastyka dla przyszłych mam. Bardziej stateczni mogą oddać się zajęciom zręcznościowym i grom, nie tylko planszowym.
– Bogata, interesująca historia połączona z przyrodniczymi atrakcjami to wyróżnik wielu parków naszego miasta. Bardzo cieszymy się, że podczas sierpniowego piknikowania w tradycyjnej formie mieszkańcy naszego miasta będą mogli osobiście poznać piękno naszych parków – mówi Piotr Kempf, dyrektor Zarządu Zieleni Miejskiej w Krakowie. Podczas tegorocznej edycji odwiedzimy ich aż dziewięć.
Niezmiennie celem Pikniku Krakowskiego jest popularyzowanie idei wspólnoty lokalnej, propagowanie zdrowych nawyków żywieniowych oraz zdrowego stylu życia. Piknik współtworzą wystawcy z dobrym jedzeniem – tak urozmaiconym, aby na miejscu można było zjeść zarówno śniadanie, jak i obiad. Pozostały czas możemy przeznaczyć na relaks, sport, rekreację i zajęcia „dydaktyczne”.
Piknik Krakowski znalazł się w 2018 roku w gronie najlepszych siedmiu miejsc w Krakowie. Nagrodę w kategorii entertainment przyznali użytkownicy oraz redaktorzy portalu Local Life Krakow.
- Atlas grzybów trujących i jadalnych. Kluczowe różnice na przykładowych zdjęciach
- Demoniczne nazwy wsi w Małopolsce i ich "boskie" przeciwieństwa
- Oni nie skończyli studiów, a mają miliony. Jak to możliwe?!
- Tak wygląda budowana zakopianka [NOWE ZDJĘCIA]
- Zmiany w sklepach. Nowy obowiązek przy sprzedaży mięsa
- Te dzikie zwierzęta żyją w Krakowie [ZDJĘCIA]
