Czytaj także:
"Jednodniówki" cieszą się ostatnio coraz większym powodzeniem wśród turystów przebywających pd Giewontem. Koszt krótkiego wyjazdu waha się między 90 a 260 zł na osobę. Najbardziej popularna jest Słowacja, ale na dalsze wyjazdy też znajdują się chętni.
- Słowackie jaskinie czy aquaparki to już bez mała obowiązkowe miejsce do zaliczenia podczas pobytu pod Tatrami - mówi Katarzyna Strama z biura podróży Strama. - W naszej ofercie jest nie tylko Słowacja, ale także Austria i Węgry.
Wczasowicze, którzy podróżują z dziećmi, muszą jednak pamiętać o dokumentach dla swoich pociech.
- Jestem na wakacjach z żoną i dwoma synami. Chcieliśmy kupić sobie wyjazd do wodnego miasteczka w Tatralandii - mówi Stefan Loska z Lublina. - Dzieci nie mają paszportów ani dowodów osobistych. W biurze usłyszałem, że nie mogą przekroczyć granicy, zatem z planów nici.
Uważać muszą też wszyscy, którzy na Słowację chcieliby pojechać własnym autem. Zaraz po przekroczeniu granicy może ich zatrzymać miejscowa policja, która sprawdzi wyposażenie samochodu. Obowiązkowe są tam kamizelki odblaskowe, zestaw żarówek oraz kompletna apteczka. Jeśli okaże się, że czegoś nam z tych rzeczy brakuje, koszt wycieczki powiększy się o kilkadziesiąt euro mandatu.
Zobacz zdjęcia ślicznych Małopolanek! Wybierz z nami Miss Lata Małopolski 2011!
Kochasz góry?**Wybierz najlepsze schronisko Małopolski**
Urządź się w Krakowie!**Zobacz, jak to zrobić!**
Codziennie rano najświeższe informacje z Krakowa prosto na Twoją skrzynkę e-mail