Elektroniczna rejestracja na studia na UKEN rozpoczęła się 1 czerwca. Uniwersytet na rok akademicki 2024/2025 przygotował 13 160 miejsc dla przyszłych studentów: 8635 na studiach stacjonarnych i 4525 na studiach niestacjonarnych. W ofercie znalazło się 80 kierunków studiów I i II stopnia oraz jednolitych magisterskich.
Jeśli chodzi o tegorocznych maturzystów, najwięcej chętnych zgłosiło się na następujące kierunki studiów:
- psychologia - 2134 kandydatów
- kryminalistyka - 1435 kandydatów
- filologia angielska - 1135 kandydatów
- psychologia [studia niestacjonarne] - 702 kandydatów
- prawo - 661 kandydatów.
Natomiast TOP 5 najbardziej obleganych kierunków pod względem liczby osób na jedno miejsce to:
- psychologia - 17,78 osób na jedno miejsce
- filologia angielska - 9,61 osób na jedno miejsce
- kryminalistyka - 9,57 osób na jedno miejsce
- grafika - 8,66 osób na jedno miejsce
- psychologia [studia niestacjonarne] - 7,80 osób na jedno miejsce.
W ofercie edukacyjnej UKEN na zbliżający się nowy roku akademicki znalazło się kilka nowości, m.in. informatyka stosowana - studia stacjonarne i niestacjonarne pierwszego stopnia (inżynierskie), inżynieria produkcji i jakości - studia stacjonarne I stopnia (inżynierskie), pielęgniarstwo - studia I stopnia (kierunek zostanie uruchomiony pod warunkiem otrzymania akredytacji oraz godny MNiSW) i zarządzanie - studia I i II stopnia stacjonarne i niestacjonarne
- Jesteśmy cały czas w trakcie rekrutacji na wspomniane wyżej kierunki. Dużym zainteresowaniem naszych kandydatów cieszy się w szczególności zarządzanie - przypada 6,23 osoby na jedno miejsce - przekazała nam Aleksandra Czyżowska z działu promocji UKEN.
Przykładowe kierunki, na których uczelnia ma jeszcze wolne miejsca dla tegorocznych maturzystów, to: informatyka stosowana, bioinformatyka, bezpieczeństwo zdrowotne, filologia romańska, socjologia, zarządzanie kryzysowe (studia pierwszego stopnia); historia - studia nauczycielskie, psychologia i biologia zwierząt (studia jednolite magisterskie).
Na UKEN oprócz rekrutacji na studia jednolite magisterskie oraz studia I i II stopnia (która potrwa do połowy września) trwa również elektroniczna rejestracja kandydatów do szkoły doktorskiej, która zakończy się 30 sierpnia. Z kolei na studia podyplomowe będzie można aplikować co najmniej do połowy września.
800+ wyłącznie dla pracujących rodziców? Ministerstwo rodziny wyjaśnia
