Warto dodać, że salezjańska młodzież sama zarobiła na wyjazd do Portugalii, koncertując przez półtorej roku w parafiach wokół Oświęcimia. Koszt wyjazdu na jedną osobę to 4 tys. zł, a jeśli przemnożymy to przez kilkanaście osób tworzących zespół, to uzbiera się pokaźna kwota.

Zespół „Łaska” powstał półtorej roku temu, trochę w odruchu spontaniczności. Wtedy – jak mówią sami członkowie zespołu – wyprawa do Lizbony wydawała się mało realna, ale swoją determinacją młodzież udowodniła, że nie ma dla niej rzeczy niemożliwych.
„Łaska” nie wystąpi w głównej imprezie Światowych Dni Młodzieży, bo do tego potrzebna jest akredytacja. Jednak w drodze na ŚDM (młodzież pojedzie autokarem), w miejscach zamieszkania, jak i już w samej Lizbonie, zapewne da równie mocne koncerty, jak ten w Oświęcimiu.
„Łaska” pokazała, że przy muzyce religijnej w nowoczesnym wydaniu można się doskonale bawić. Najlepiej świadczą o tym okrzyki publiczności, domagającej się więcej Łaski.
Zespół tworzą: Miłosz Sadkowski (akordeon), Witold Maciejczyk (gitara basowa), ks. Paweł Bróż (gitara elektryczna), Sebastian Sidorek (perkusja), Agnieszka Niezręcka (pianino), Marta Pająk (skrzypce), Maria Pyrdoł (skrzypce), Jan Pyrdoł (wiolonczela), Zuzanna Bratek, Antoni Cichy Paulina Czarnik, Weronika Czarnik, Izabela Kołodziej, Emilia Kukla, Martyna Szabla, Kinga Sosna, Krystian Szornel, Justyna Ziobro (wokale).

Przypomnijmy, że tegoroczna, piąta już edycja „Boskiego grania” wpisuje się w 125. rocznicę salezjan w Oświęcimiu.
Kolejne koncerty będą się odbywać w każdy piątek, do 25 sierpnia 2023, o godz. 20.

Bądź na bieżąco i obserwuj
- Tak obecnie wygląda obwodnica Oświęcimia do drogi ekspresowej S1. Zdjęcia i film
- Wielki sukces Speed Club Brzeszcze podczas mistrzostw świata w Czechach
- Na Święcie Karpia dobrze się bawili, ale też i pomagali. WIDEO
- 100 lat OSP w Gorzowie, w gminie Chełmek. Historia (nie)zwykłych ludzi. WIDEO
- Wierzą, że marzenia spełniają się, jeśli tylko czegoś bardzo się pragnie