Kliknij w przycisk "zobacz galerię" i przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE
Zawodniczka Tempa Kęty była faworytką i nie zawiodła
W rozegranych w Rzeszowie halowych mistrzostwach Polski juniorów w kategoriach wiekowych U-18 i U-20 wzięło w nich udział ponad tysiąc lekkoatletów z 215 klubów. Wśród nich było troje zawodników MKS Tempo Kęty, w tym Julia Michałowska, która była faworytkę konkursu pchnięcia kulą i jako obrończyni tytułu sprzed roku.

- Do tego na tydzień przed mistrzostwami, startując w mitingu kontrolnym uzyskała swój nowy halowy rekord kulą 3-kilogramową - 15,65 m. Jest to najlepszy wynik na świecie w tym roku w gronie juniorek młodszych - zauważył trener zawodniczki Tomasz Sysak.

Utalentowana lekkoatletka potwierdziła w Rzeszowie ogromne możliwości. Już od pierwszej kolejki objęła prowadzenie i stopniowo powiększała przewagę nad rywalkami.
- W piątej kolejce nasza lekkoatletka uzyskała wynik 15,24. Tym samym została po raz kolejny halową mistrzynią Polski do lat 18. Warto dodać iż jest to już szósty złoty krążek w jej karierze - zaznaczył trener Tomasz Sysak.
Udany start skoczka w dal Tempa Kęty
Świetnie spisał się również Konrad Talik, trenujący skok w dal pod okiem Tadeusza Łyska. Konrad, który jest zeszłorocznym medalistą Mistrzostw Polski do lat 16, tutaj w konkurencji z 18-latkami nie był stawiany wśród faworytów. Zaskoczył jednak starszych rywali. Już w pierwszym skoku na odległość 6,44 m i włączył się do walki o medale. Ostatecznie zadecydowały centymetry.

- Nasz lekkoatleta w piątej kolejce skoków wylądował na odległość 6,51 m uzyskując swój nowy halowy rekord życiowy. Niestety do medalu zabrakło zaledwie 7 cm - podkreślają szkoleniowcy MKS Tempo.
Ostatecznie Konrad Talik zajął wysokie 4 miejsce Halowych Mistrzostw Polski do lat 18.
Agnieszka Kręcioch wystartowała po kontuzji i pokazała charakter
Trzecią zawodniczką Tempa, która wystąpiła podczas Halowych Mistrzostw Polski do lat 18 była Agnieszka Kręcioch. Jej start stał pod dużym znakiem zapytania ponieważ na tydzień przed imprezą doznała urazu mięśnia dwugłowego. Intensywna pomoc fizjoterapeutyczna i wiara zawodniczki w możliwość startu w tak prestiżowej dla sportowców imprezie opłaciła się.

Agnieszka stanęła w Rzeszowie na starcie biegu eliminacyjnego na 300 m. Początek biegu był bardzo asekuracyjny, ale na finiszu Agnieszka zdecydowanie przyspieszyła uzyskując czas 44,61 s. Do rekordu życiowego zabrakło jej bardzo niewiele, ale najważniejsze jest zdrowie i zdobyte doświadczenie.
- Dla naszego klubu to kolejne bardzo udane Mistrzostwa Polski. Nasi lekkoatleci w ostatnich latach zdobywają liczne medale i zajmują wysokie lokaty na imprezach rangi ogólnopolskiej i międzynarodowej - podsumowują w Tempie Kęty starty swoich lekkoatletów.
Zawodnicy z kęckiego klubu stanowią liczącą się siłę małopolskiej lekkoatletyki.
Źródło strona MKS Tempo Kęty
Bądź na bieżąco i obserwuj
- Oświęcim. Straszących ruder nie brakuje, a w pobliżu powiew nowoczeności
- Atak zimy nie zatrzymał budowy obwodnicy Oświęcimia do drogi S1. Zdjęcia i film
- Ci mężczyźni powiatu oświęcimskiego dopuścili się przestępstw. Szuka ich policja
- Ile małżeństw, ilu singli? Mieszkańcy pow. oświęcimskiego biorą śluby
- Akcja Straży Miejskiej w Oświęcimiu na parkingach
- 18-letni Eryk Goczał, zwycięzca Rajdu Dakar, z wizytą u marszałka
FLESZ - Polacy się starzeją a miasta wyludniają. Jest raport GUS
