https://gazetakrakowska.pl
reklama
MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Lepsza komunikacja w Borku Fałęckim. Złożono petycję w sprawie linii autobusowej nr 151

Piotr Rąpalski
Pętla w Borku Fałęckim w Krakowie
Pętla w Borku Fałęckim w Krakowie Andrzej Banas
Na ręce zastępcy prezydenta Krakowa Łukasza Sęka złożono petycję w sprawie powrotnego autobusu linii 151 z pętli Borek Fałęcki po ulicach Montwiłla-Mireckiego i Żywieckiej w kierunku ul. Zawiłej. To kolejny krok w likwidacji kuriozalnej sytuacji, w której mieszkańcy okolicy w jedną stronę mogą jechać autobusem, ale w drugą już muszą iść na piechotę. Pod petycją w chwili jej składania podpisały się 1022 osoby (895 na stronie Petycjeonline.com oraz 127 osób własnoręcznie).

"Dziękujemy wszystkim Mieszkańcom za tak liczne poparcie tej inicjatywy. Państwa głosy pokazały, jak potrzebny jest autobus 151 w obie strony dla lokalnej społeczności naszej dzielnicy. Mamy nadzieję, że złożona petycja pozwoli szybko uruchomić drugi kierunek i jeszcze w tym roku dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 49 czy Przedszkola Samorządowego nr 95 pojadą nim bezpiecznie do domów, a seniorzy z placu targowego czy przychodni na osiedle Żywieckie" - informują radni dzielnicowi Tomasz Kozłowski i Artur Surówka .

O sprawie pisaliśmy tutaj:

Treść petycji w sprawie autobusu w Borku Fałęckim:

"My, mieszkańcy Borku Fałęckiego i okolic, domagamy się wprowadzenia powrotnej trasy autobusu 151 z pętli Borek Fałęcki po ulicach: Zakopiańska, Zbrojarzy, Montwiłła-Mireckiego, Żywieckiej i dalej w kierunku pętli na os. Kliny po aktualnym przebiegu tej linii.

Obecnie autobus 151 kursuje z Klinów przez Borek Fałęcki tylko w jednym kierunku tj. przez ul. Żywiecką, Kościuszkowców i dalej Zakopiańską do pętli autobusowo-tramwajowej przy Zakopiańskiej.

Mieszkańcy Borku Fałęckiego nie mają jak z powrotem wrócić z pętli Borek, targowiska czy tramwaju i są zmuszeni jechać innym autobusem na Kliny i dopiero wracać z przesiadką jeżdżącym w jednym kierunku 151, co znacznie wydłuża czas podróży. W przypadku korków na ul. Zawiłej, przejazd jeszcze bardziej się wydłuża.

W obszarze o którym mowa, mieszka kilka tysięcy osób. Szczególnie starsze osoby, które nie mają samochodów, nie mogą łatwo wrócić do domów i muszą chodzić z ciężkimi zakupami piechotą. Także dzieci, dojeżdżające autobusem do pobliskiej szkoły podstawowej 49 nie mają jak wrócić potem do domów np. na Polanie Żywieckiej czy osiedlu Jagodowa/Kępna i zimą muszą iść długą trasą po zmroku wzdłuż parku i lasu, często nieodśnieżoną drogą.

Dlatego domagamy się od Rady Dzielnicy IX, Rady Miasta Krakowa oraz Prezydenta Miasta Krakowa podjęcia wszelkich koniecznych środków, aby autobus 151 zaczął jeździć w drugą stronę po w/w trasie jak najszybciej.

Mieszkańcy Krakowa"

Promienie słoneczne mogą powodować nowotwór skóry. Jak się chronić?

od 7 lat
Wideo
Polecane oferty
* Najniższa cena z ostatnich 30 dniMateriały promocyjne partnera
Wróć na gazetakrakowska.pl Gazeta Krakowska