Lewandowski w świetnej formie. Duet Kownacki - Karbownik znów błyszczy [RAPORT]

Jakub Maj
Jakub Maj
PAP/EPA/Quique Garcia
Za nami weekend, czyli najwyższy czas na raport podsumowujący występy naszych reprezentantów. Największą gwiazdą był Robert Lewandowski, ale nie zabrakło także nieoczywistych bohaterów jak chociażby Jakub Piotrowski, który strzelił swoją drugą bramkę w tym sezonie w lidze bułgarskiej.

Robert Lewandowski w życiowej formie

Kapitan reprezentacji Polski od samego początku sezonu 2022/23 zamyka usta krytykom. 34-letni napastnik czuje się w Barcelonie jak ryba w wodzie, co najlepiej potwierdzają jego statystyki - licząc wszystkie rozgrywki Lewy ma na swoim koncie 17 bramek i 4 asysty w 15 meczach. Polak prowadzi w klasyfikacji strzelców w lidze hiszpańskiej, ale także w Lidze Mistrzów.

Podczas niedzielnego meczu z Athletikiem Bilbao, Lewandowski strzelił bramkę oraz asystował przy jednym z trafień. W 12. minucie kapitan naszej reprezentacji wrzucił piłkę z lewego skrzydła "na nos" Ousmane Dembélé, który precyzyjnie wykończył akcję strzałem głową. 10 minut później, dzięki swojej nienagannej technice, Lewandowski minął rywala zwodem i wpakował piłkę pod poprzeczkę.

Polak jest w zdecydowanie lepszej formie niż Karim Benzema, którego często porównuje się do 34-latka. Napastnik Realu Madryt ma w tym sezonie tylko pięć bramek w lidze hiszpańskiej. Lewandowski ma ich 12 i pewnie zmierza po trofeum Pichichi, dla najlepszego strzelca La Liga.

Duet Kownacki - Karbownik znów błyszczy

Kolejny świetny mecz zaliczyło dwóch Polaków grających w Fortunie Düsseldorf. W meczu z Karlsruher SC dwie asysty należały do reprezentantów naszego kraju. W 8. minucie Dawid Kownacki dośrodkował z lewego skrzydła, a Peterson wykończył całą akcję. W 22. minucie Karbownik popisał się pięknym podaniem pomiędzy obrońców, do którego po raz kolejny dopadł Peterson. Dzięki bardzo dobremu występowi w ofensywie, ale także w defensywie, polski lewy obrońca znalazł się z jedenastce kolejki magazynu "Kicker".

Udany weekend Jakuba Piotrowskiego

Bardzo dobrą kolejkę zaliczył polski pomocnik broniący barw bułgarskiego Łudogorca Razgrad. Jakub Piotrowski został bohaterem swojego klubu po tym jak strzelił jedyną bramkę w wygranym meczu z Botew Płowdiw. W obecnym sezonie Polak ma już dwie bramki i dwie asysty. 25-latek jest bardzo ważnym elementem swojego zespołu. Doskonale wiemy w jakiej sytuacji jest reprezentacja Polski, jeśli chodzi o środek pola. Każdy pomocnik, który jest w formie, jest na wagę złota.

Radosław Majecki walczy o mundial

Majecki to polski bramkarz jest najczęściej wskazywany jako ten, który zostanie odrzucony przez Czesława Michniewicza. 22-latek pokazał się z bardzo dobrej strony w ligowym meczu z Royal Charleroi. Cercle Brugge wygrało spotkanie 4:1, a Polak obronił rzut karny w kluczowym momencie meczu, kiedy na tablicy wyników widniał rezultat 1:0 dla Cercle. Były zawodnik Legii Warszawa zakończył mecz z bardzo wysoką oceną.

Weekendowe występy reprezentantów Polski

Bramkarze:

• Wojciech Szczęsny (Juventus) - 90 minut z Empoli, czyste konto (4:0)
  • Bartłomiej Drągowski (Spezia) - 90 minut z Salernitaną (0:1)
  • Łukasz Skorupski (Bologna) - 90 minut z Lecce, czyste konto (2:0)
  • Kamil Grabara (FC Kopenhaga) - 90 minut z Midtjylland (1:1)
  • Radosław Majecki (Cercle Brugge) - 90 minut z Royal Charleroi, obroniony karny (4:1)

Obrońcy:

• Jan Bednarek (Aston Villa) - cały mecz na ławce z Brentford (4:0)
  • Bartosz Bereszyński (Sampdoria) - mecz z Cremonese w poniedziałek 24.10.2022
  • Paweł Bochniewicz (sc Heerenveen) - 90 minut z FC Volendam (3:1)
  • Matty Cash (Aston Villa) - 81 minut z Brentford (4:0)
  • Paweł Dawidowicz (Hellas Werona) - poza kadrą z Milanem (1:2)
  • Kamil Glik (Benevento) - poza kadrą z Como (1:2)
  • Robert Gumny (FC Augsburg) - poza kadrą z RB Lipsk (3:3)
  • Michał Helik (Huddersfield Town) - 90 minut z Middlesbrough, czyste konto (0:0)
  • Artur Jędrzejczyk (Legia Warszawa) - 90 minut z Pogonią Szczecin (1:1)
  • Michał Karbownik (Fortuna Düsseldorf) - 90 minut z KSC, asysta, czyste konto (2:0)
  • Tomasz Kędziora (Dynamo Kijów) - 59 minut z Worskła (1:1)
  • Jakub Kiwior (Spezia) - 90 minut z Salernitaną (0:1)
  • Patryk Kun (Raków Częstochowa) - 90 minut z Koroną Kielce (1:0)
  • Arkadiusz Reca (Spezia) 25 minut z Salernitaną (0:1)
  • Maik Nawrocki (Legia Warszawa) - 90 minut z Pogonią Szczecin (1:1)
  • Tymoteusz Puchacz (Union Berlin) - poza kadrą na Bochum (1:2)
  • Mateusz Witeska (Legia Warszawa) - 90 minut z Brest (1:3)
  • Nicola Zalewski (AS Roma) - poza kadrą na Napoli (0:1)

Pomocnicy:

• Krystian Bielik (Birmingham City) - 63 minuty z Blackburn Rovers (1:2)
  • Patryk Dziczek (Piast Gliwice) - mecz z Radomiakiem w poniedziałek 24.10.2022
  • Przemysław Frankowski (Lens) - 90 minut z Olympique Marsylia (1:0)
  • Jacek Góralski (VfL Bochum) - poza kadrą na mecz z Unionem (1:2)
  • Kamil Grosicki (Pogoń Szczecin) - 90 minut z Legią (1:1)
  • Kamil Jóźwiak (Charlotte) - koniec sezonu w MLS
  • Jakub Kamiński (VfL Wolfsburg) - 76 minut z Bayerem (2:2)
  • Mateusz Klich (Leeds United) - 14 minut z Fulham (2:3)
  • Kacper Kozłowski (Vitesse) - 78 minut z Emmen (2:1)
  • Grzegorz Krychowiak (Al-Shabab) - koniec sezonu z lidze saudyjskiej, obecnie trenuje z Legią
  • Karol Linetty (Torino) - 24 minuty z Udinese (1:2)
  • Mateusz Łęgowski (Pogoń Szczecin) - 28 minut z Legią (1:1)
  • Jakub Piotrowski (Łudogorec Razgrad) - 90 minut z Botew Płowdiw (1:0)
  • Michał Skóraś (Lech Poznań) - 90 minut z Cracovią (0:0)
  • Damian Szymański (AEK Ateny) - poza kadrą na PAS Giannina (2:0)
  • Sebastian Szymański (Feyenoord Rotterdam) - 90 minut z Fortuną Sittard (1:1)
  • Piotr Zieliński (Napoli) - 78 minut z AS Roma (1:0)
  • Szymon Żurkowski (Fiorentina) - cały mecz na ławce z Interem Mediolan (3:4)

Napastnicy:

• Adam Buksa (Lens) - poza kadrą na Olympique Marsylia (1:0)
  • Dawid Kownacki (Fortuna Düsseldorf) - 88 minut z KSC, asysta (2:0)
  • Robert Lewandowski (FC Barcelona) - 63 minuty z Athletic Bilbao, bramka i asysta (4:0)
  • Arkadiusz Milik (Juventus) - 25 minut z Empoli (4:0)
  • Krzysztof Piątek (Salernitana) - 25 minut ze Spezią (1:0)