https://gazetakrakowska.pl
reklama
MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Libiąż. Policjanci uratowali ranną sowę. Zwierzę trafiło do ośrodka rehabilitacji

Sławomir Bromboszcz
Opracowanie:
Policjanci z Libiąża uratowali ranną sowę
Policjanci z Libiąża uratowali ranną sowę KPP Chrzanów
Policjanci z Komisariatu Policji w Libiążu zostali wezwani do nietypowej interwencji. Tym razem ruszyli na pomoc rannej sowie. Ptak leżał na chodniku przy ul. Oświęcimskiej w Libiążu. Najprawdopodobniej został zaatakowany przez inne dzikie zwierzę. Dzięki szybkiej pomocy, sowa przeżyła i trafiła pod opiekę weterynarza, gdzie wraca do zdrowia.

Libiąż. Policjanci uratowali ranną sowę. Zwierzę trafiło do ośrodka rehabilitacji

Policjanci nie zbagatelizowali sygnału o rannej sowie i pojechali we wskazane miejsce. Jak się okazało, sowa leżała na chodniku, prawdopodobnie ze złamanym skrzydłem. Policjanci owinęli ptaka w koc termiczny i zaczęli go ogrzewać równolegle powiadamiając odpowiednie służby.

Weterynarz, który przyjechał do rannego ptaka, opatrzył go i przewiózł do Ośrodka Rehabilitacyjnego dla Dzikich Zwierząt, gdzie sowa wraca do zdrowia. Kiedy wyzdrowieje, wróci na łono natury.

FLESZ - Matura 2022 startuje już 4 maja

od 16 lat
Wideo
Polecane oferty
* Najniższa cena z ostatnich 30 dniMateriały promocyjne partnera
Wróć na gazetakrakowska.pl Gazeta Krakowska