Liga Mistrzów. Piotr Zieliński z kolejnym golem. Napoli upokorzyło Ajax

Krzysztof Kowalski
Peter Dejong/Associated Press/East News
Liga Mistrzów. Piotr Zieliński jest nie do zatrzymania. Reprezentant Polski zaliczył trafienie w wyjazdowym meczu Champions League przeciwko Ajaksowi. To już jego trzeci gol w tej edycji rozgrywek. Starcie w Amsterdamie było pokazem siły Napoli, które rozniosło mistrzów Holandii 6:1.

Reprezentant Polski w wielkim stylu rozpoczął tegoroczną edycję Ligi Mistrzów. Zieliński strzelił dwa gole, do których dołożył jeszcze asystę w domowym meczu z Liverpoolem (4:1). Kolejne trafienie mógł zanotować w Glasgow, ale na Ibrox Stadium nie wykorzystał rzutu karnego. Mimo to Napoli utrzymało zwycięski kurs i gładko pokonało Rangers FC (3:0).

Do Amsterdamu zespół spod Wezuwiusza przyjechał po kolejną wygraną. Spotkanie nie ułożyło się jednak po myśli gości. Ajax już w 9. minucie objął prowadzenie. Do siatki szczęśliwie trafił Mohammed Kudus, którego nastrzelił Kenneth Taylor.

Napoli jeszcze w pierwszej odsłonie odpowiedziało trzema ciosami. Najpierw Mathias Olivera dośrodkował na dalszy słupek, a Giacomo Raspadori wykończył akcję dokładnym szczupakiem. Zaś w 34. minucie zabójczo skuteczną centrą popisał się Chwicza Kwaracchelia. Wrzutkę Gruzina na bramkę zamienił kapitan Giovanni Di Lorenzo.

Świetną okazję miał też Zieliński, ale z pola karnego strzelił w zasięgu bramkarza Ajaksu. Polak poprawił się tuż przed przerwą. Otrzymał piłkę od Andre-Francka Anguissy, pomknął na pole karne i zimną krwią wykorzystał sytuację sam na sam. Na tym Zieliński zakończył swój występ, gdyż Luciano Spalletti postanowił oszczędzić siły polskiego pomocnika i zmienił go w przerwie.

BRAMKA PIOTRA ZIELIŃSKIEGO:

W drugiej połowie lider Serie A nie zwolnił tempa. Krótko po wznowieniu gry błąd obrony Ajaksu wykorzystał Raspadori, który skompletował dublet. W 62. minucie na 5:1 trafił Chwicza Kwaracchelia. Gruzina dokładnie obsłużył znakomicie dysponowany Raspadori, a zdenerwowani nieporadnością piłkarzy Ajaksu kibice zaczęli opuszczać stadion. Na tym się nie skończyło. Kończących mecz w dziesiątkę mistrzów Holandii dobił jeszcze rezerwowy Giovanni Simeone.

Ajax Amsterdam - SSC Napoli 1:6 (1:3)

Bramki: Mohammed Kudus 9 - Giacomo Raspadori 18, Giovanni Di Lorenzo 34, Piotr Zieliński 45, Giacomo Raspadori 47, Chwicza Kwaracchelia 63, Giovanni Simeone 81

Żółte kartki: Timber, Tadić, Kudus (Ajax) - Raspadori (Napoli)

Czerwona kartka: Dusan Tadić 73 (Ajax) - za drugą żółtą

LIGA MISTRZÓW w GOL24

Grafik płakał, jak projektował. Albo był na urlopie, a pracę na pół gwizdka odbębnił za niego program. Trudno wytłumaczyć, dlaczego wizerunki trenerów z polskiej Ekstraklasy odbiegają aż w tak znaczący sposób od rzeczywistości. Popatrzcie zresztą sami; Marek Papszun bardziej przypomina Liroya niż trenera Rakowa Częstochowa.

To Liroy, nie Papszun. Tak wyglądają trenerzy z polskiej Eks...