FLESZ - Ceny mieszkań na rynku pierwotnym

W limanowskim SOR po rozbudowie wprowadzonych zostanie kilka zmian. Będą dotyczyć one głównie organizacji całego oddziału i rozmieszczenia poszczególnych obszarów.
W istniejącej części pozostaną: izolatka, obszar segregacji medycznej, rejestracji i przyjęć, pomieszczenie triage i pro-morte, poczekalnia obszaru konsultacyjnego oraz obszar resustacyjno-zabiegowy - te wszystkie zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa muszą znajdować się w SOR.
- Ponadto w oddziale musi być możliwość krótkotrwałej izolacji pacjenta, u którego stwierdzono chorobę zakaźną, lub jest podejrzenie zachorowania. Lokalizacja oddziału musi również zapewnić łatwą komunikację z oddziałem anestezjologii i intensywnej terapii, blokiem operacyjnym, pracownią diagnostyki obrazowej oraz węzłem wewnątrzszpitalnej komunikacji pionowej - informuje sądecki szpital.
W dobudowanej części natomiast o powierzchni około 600 m2 zlokalizowane będą gabinety konsultacyjne lekarzy internistów, chirurga i pediatry, a także obszar obserwacji dzieci, obserwacji chirurgicznej oraz intensywnej terapii wstępnej.
W nowej części oddziału znajdować się będzie również obszar wstępnej intensywnej terapii oraz obszar terapii natychmiastowej, w pobliżu której będzie sala zabiegowa i opatrunków gipsowych. Powstanie tutaj również duża poczekalnia dla rodzin pacjentów.
Ponadto pod dobudowaną częścią SOR na poziomie piwnic powstaną nowe pomieszczenia przeznaczone na magazyny szpitalne, szatnie pracownicze oraz archiwum.
- To ogromna inwestycja, która będzie wymagała odpowiednich rozwiązań logistycznych, tak, by zachować funkcjonowanie SOR-u. Dlatego zakładamy, iż I etapem będzie rozbudowa SOR. Po jej zakończeniu oddział w całości zostanie przeniesiony do nowych pomieszczeń, a w dotychczas użytkowanych rozpocznie się przebudowa i dostosowanie tych pomieszczeń do nowych funkcji i nowego układu funkcjonalnego – mówi Marcin Radzięta, dyrektor szpitala.
To nie jedyna realizowana w ostatnim czasie inwestycja. Szpital Powiatowy im. Miłosierdzia Bożego w Limanowej już od kilku miesięcy przechodzi bowiem gruntowną modernizację.
Po remoncie budynek zmieni się nie tylko wizualnie, ale również poprawi się jego efektywność cieplna. Zainstalowane zostaną panele fotowoltaiczne o mocy około 250 kW. Inwestycja realizowana jest w trzech etapach.
W ramach pierwszego z nich przewidziano wymianę okien i drzwi zewnętrznych, docieplenie stropodachów, wymianę nieszczelnego pokrycia stropodachów z papy termozgrzewalnej na pokrycie z membrany dachowej oraz wymianę rynien i spustów dachowych.
Zostanie też odnowiona elewacja wraz z uzupełnieniem ubytków oraz będą ocieplone ścianki zewnętrzne wykonane z luksferów.
Drugi etap realizacja inwestycji przewiduje wykonanie kompleksowych robót budowlano montażowych związanych z budową instalacji fotowoltaicznej. Ostatnim etapem będzie wyburzenie budynku technicznego komory klimatyzacyjnej wraz z remontem budynku – garaży karetek pogotowia.
- Inwestycja jest dofinansowana ze środków rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych, Szacunkowa wartość inwestycji to ponad 8 mln złotych, z czego 6 mln złotych zostanie pokrytych z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych, natomiast pozostała część ze środków własnych szpitala - informuje dyrekcja szpitala.
- Sądeccy milionerzy, niektórzy zaczynali w garażu. Zna ich cała Polska
- Przyłapani w czasie przerwy. Nie wiedzieli, że robią im zdjęcia do Google Street View
- Kolejne termy w Małopolsce otwarte. Nowa atrakcja w regionie
- Karnawał po sądecku czyli lachowskie zapusty. Impreza przyciągnęła tłumy
- Kordian nagrał piosenkę idealną na Walentynki. Do klipu zaprosił finalistkę Miss