Londyński EMI Music stawia na Alvernia Studios
EMI Music to jedna z największych firm fonograficznych na świecie. Wydawali albumy takich artystów jak The Beatles, Coldplay, Iron Maiden, Norah Jones, Kylie Minogue czy Pink Floyd.
Andrew Dudman oraz Piotr Witkowski przygotowują nagrania skomponowane przez Michaela Price’a, Paula Pritcharda oraz Kurta Oldmana w wykonaniu Orkiestry Akademii Beethovenowskiej.
„Alvernia Studios zrobiła na mnie ogromne wrażenie. Jest to światowej klasy studio i posiada wszystko czego można oczekiwać od obiektu najwyższej klasy.” - powiedział Andrew Dudman.
Dudman dołączył do zespołu Abbey Road Studios w 1996 roku. Pracował przy nagraniach muzyki filmowej do wielu hollywoodzkich produkcji m.in. trylogii ”Władca Pierścieni”. Ostatnio, zajmował się miksami do najnowszej płyty Madonny.
Michael Price jest jednym z najbardziej pożądanych kompozytorów w Wielkiej Brytanii. Za muzykę do serialu BBC „Sherlock” otrzymał Royal Television Award oraz nominacje do nagrody BAFTA i EMMY. Jako Music Editor pracował przy trylogii „Władca Pierścieni” czy „Bridget Jones: W pogoni za rozumem.”
Paul Pritchard osobiście dyryguje Orkiestrą Akademii Beethovenowskiej podczas sesji nagraniowej w Alvernia Studios. Pritchard pracował między innymi przy nagraniach muzyki do filmów „Nędznicy”, „Mój tydzień z Marilyn” oraz serii „Harry Potter”.
Orkiestra Akademii Beethovenowskiej to jeden z czołowych a zarazem najmłodszy zespół symfoniczny w Polsce. Tworzą go pasjonaci - najwybitniejsi studenci i absolwenci europejskich wyższych szkół muzycznych. Mają na swoim koncie 14 płyt w tym platynową za album „Siedem Pieśni Marii”. Na co dzień goszczą na najważniejszych polskich i europejskich festiwalach i regularnie pojawiają się w największych europejskich salach koncertowych takich jak Musikverein w Wiedniu czy Musissacrum w Arnhem. Ze względu na monolityczne i charakterystyczne brzmienie, wyjątkowe zgranie poparte 10 letnim doświadczeniem oraz niezwykłą atmosferę współpracy stali się ulubieńcami współczesnych kompozytorów m.in. Krzysztofa Pendereckiego, Michała Lorenca, czy wspomnianych już Paula Pritcharda i Michaela Price’a.
Alvernia Studios to zespół studiów przygotowanych do rejestracji wszelkiego typu produkcji muzycznych. Na kompleks składają się: imponujących rozmiarów studio muzyczne, dwa studia do postprodukcji dźwięku, studio do zgrań filmowych oraz trzy dźwiękowe hale zdjęciowe. Swoje nagrania realizowali tutaj m.in.: Krzysztof Penderecki i Jonny Greenwood, Leszek Możdżer, Elliot Goldenthal czy Lakshminarayana Subramaniam. Poza nagraniami muzycznymi, studio produkuje filmy fabularne przeznaczone do międzynarodowej dystrybucji, projekty reklamowe oraz uczestniczy w produkcji gier wideo.
„The Hollywood Reporter” zaliczył Alvernia Studios w poczet najbardziej obiecujących studiów filmowych, porównując krakowski kompleks do słynnych europejskich wytwórni - Pinewood i Babelsberg.
Artykuły, za które warto zapłacić! Sprawdź i przeczytaj
Codziennie rano najświeższe informacje z Krakowa prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera!
"Gazeta Krakowska" na Twitterze i Google+