Suarez przerwał strzelecką niemoc – pięć meczów bez bramki (trzech w La Liga i dwóch w Lidze Mistrzów) – zdobywając dwa gole. - Nie było to dla mnie ważne, podszedłem do tego spokojnie. Moje trafienia pomogły drużynie – powiedział po meczu Suarez.
W klasyfikacji najskuteczniejszych strzelców La Liga Suarez zajmuje drugie miejsce (26 goli), za swoim kolegą klubowym Lionelem Messim (33), a przed Cristiano Ronaldo z Realu Madryt (20).
Barcelona jest liderem tabeli, ale ma nadal tyle samo punktów co Real Madryt, któremu w zapasie pozostał zaległy mecz z Celtą w Vigo (rozegrany zostanie między przedostatnią a ostatnią kolejką).
Do końca rozgrywek ligi hiszpańskiej pozostały jeszcze tylko trzy kolejki. „Barca” zagra z Villarrealem u siebie, Las Palmas na wyjeździe i Eibarem u siebie, a Real – z Granadą na wyjeździe, Sevillą u siebie, Celtą na wyjeździe i Malagą na wyjeździe.
- Na tym etapie rozgrywek wszystko staje się trudne. Musimy wypełniać swoje zadania i czekać, aż Real się potknie. Może przegrać wszędzie, nawet na boisku Malagi – przyznał obrońca Barcelony Gerard Pique.
Follow https://twitter.com/sportmalopolska#TOPSportowy24
- SPORTOWY PRZEGLĄD INTERNETU