https://gazetakrakowska.pl
reklama
MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Małopolska: 30 szkół zamkniętych z powodu mrozu

Edyta Tkacz
PIOTR KRZYZANOWSKI/POLSKAPRESSE
30 szkół w całej Małopolsce zawiesiło lekcje z powodu mrozów. Wolne mają uczniowie w powiecie dąbrowskim, myślenickim, nowosądeckim, nowotarskim i tarnowskim.

- Dziesięć szkół zostało zamkniętych w dniach od 1 do 3 lutego. Dwadzieścia kolejnych w dniach 2 i 3 lutego - informuje Wincenty Janowiak z małopolskiego kuratorium.

Cztery szkoły zamknięto, ponieważ w salach lekcyjnych jest zbyt niska temperatura. - Wiąże się to z awariami ogrzewania. Na przykład w Zespole Szkół w Łapanowie zepsuło się centralne ogrzewanie - mówi Janowiak. Zaś w budynku w Tenczynie, w którym mieści się przedszkole, szkoła podstawowa i gimnazjum, nie było prądu.

W 26 przypadkach lekcje zostały zawieszone z powodu niskich temperatur panujących na zewnątrz. W gminie Jabłonka zamknięto z tego powodu trzynaście szkół.

W czwartek Szkoła Podstawowa nr 142 w Krakowie zdecydowała, że w piątek nie będzie lekcji.

Wybieramy Ludzi Roku 2011. Zobacz listę kandydatów i oddaj głos!

Która stacja narciarska w Małopolsce jest najlepsza? Zdecyduj i weź udział w plebiscycie

Codziennie rano najświeższe informacje z Krakowa prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera!

Komentarze 4

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

d
dolly
A może tak zwolnić krakowskie dzieci z chodzenia po mroziedo szkoły Pani Okońska???????????????????????
Wykończy Pani szkoły po mrozach.
m
mk
ciekawe ile bedzie podpisów, bo według mnie na referendum pójdzie 10 %
c
czytelnik
panie tusk wiecej podatku wymyslaj na kopaliny czyli węgiel i gaz to okres zimowy stanie sie wakacjami dla dzieci bo nie bedzie pieniedzy na ogrzewanie szkół.
c
czytelnik
panie tusk wiecej podatku wymyslaj na kopaliny czyli węgiel i gaz to okres zimowy stanie sie wakacjami dla dzieci bo nie bedzie pieniedzy na ogrzewanie szkół.
Wróć na gazetakrakowska.pl Gazeta Krakowska