Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Małopolska Noc Naukowców zaprasza pod koniec września na kosmiczną przygodę

Kaja Bajgrowicz
Tegoroczna edycja w sposób szczególny związana jest z kosmosem i wszechświatem, a to za sprawą 550-tej rocznicy urodzin Mikołaja Kopernika
Tegoroczna edycja w sposób szczególny związana jest z kosmosem i wszechświatem, a to za sprawą 550-tej rocznicy urodzin Mikołaja Kopernika Kaja Bajgrowicz
Już 29 września, rusza 17 edycja Małopolskiej Nocy Naukowców. W tym roku organizatorzy zdecydowali się przeprowadzić konferencję prasową w wyjątkowym i na co dzień niedostępnym miejscu, sali eksperymentalnej Centrum Cyklotronowego Bronowice w Instytucie Fizyki Jądrowej w Krakowie. Z okazji trwającego Roku Kopernikańskiego wiele atrakcji Małopolskiej Nocy Naukowców związanych jest z odkryciami i dorobkiem wielkiego polskiego astronoma.

Spotkania z naukowcami i eksperymenty

- Program jest niezwykle bogaty. Dzięki naszym partnerom, zorganizujemy w tym roku tyle wydarzeń ilu jeszcze do tej pory nie mieliśmy. Inauguracja odbędzie się w piątek 29 września w Muzeum Lotnictwa Polskiego. Przygotowaliśmy wiele pokazów naukowych z udziałem naszych pracowników, ale także spotkania z naukowcami i wiele różnych eksperymentów - mówił, wicemarszałek małopolskiego Józef Gawron

Tegoroczna edycja w sposób szczególny związana jest z kosmosem i wszechświatem, a to za sprawą 550-tej rocznicy urodzin Mikołaja Kopernika. Z okazji trwającego Roku Kopernikańskiego wiele atrakcji Małopolskiej Nocy Naukowców związanych jest z odkryciami i dorobkiem wielkiego polskiego astronoma.

Zapisy od 21 września

Od 21 września, zainteresowani będą mogli zapisać się na wybrane wydarzenia poprzez stronę internetową. Miejsce konferencji nie zostało wybrane przypadkowo. Instytut Fizyki Jądrowej im. Henryka Niewodniczańskiego Polskiej Akademii Nauk współpracuje z Małopolską Nocą Naukowców już od 16 lat. W sali eksperymentalnej, w której się znajdowaliśmy, weekendami prowadzone są badania naukowe.

W tym roku również będzie można wziąć udział w wydarzeniach organizowanych przez ten instytut, w ramach Małopolskiej Nocy Naukowców.

- Proponujemy zwiedzanie 10 laboratoriów, których zwykle nie udostępniamy. Ponadto, w naszych namiotach naukowcy postarają się przybliżyć uczestnikom, czym zajmuje się nasz instytut. Wychodzimy w kierunku wszystkich grup wiekowych. Najmłodsi będą mogli wziąć udział w warsztatach, na których zbudują różne proste przyrządy fizyczne - mówi prof. Katarzyna Mazurek, z Instytutu Fizyki Jądrowej w Krakowie.

Czy Polacy boją się Legionelli? - sonda

od 16 lat

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na gazetakrakowska.pl Gazeta Krakowska