https://gazetakrakowska.pl
reklama
MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Małopolska Uczelnia Państwowa w Oświęcimiu uruchomiła dwa kolejne kierunki. Na jednym będą kształcić się żołnierze. Zdjęcia

Bogusław Kwiecień
Małopolska Uczelnia Państwowa im. rtm. Witolda Pileckiego w Oświęcimiu uruchomiła dwa nowe kierunki
Małopolska Uczelnia Państwowa im. rtm. Witolda Pileckiego w Oświęcimiu uruchomiła dwa nowe kierunki Materiały MUP w Oświęcimiu
Małopolska Uczelnia Państwowa im. rtm. Witolda Pileckiego w Oświęcimiu uruchomiła dwa nowe kierunki. Jednym z nich jest bezpieczeństwo wewnętrzne obejmujący m.in. specjalność - obronę powszechną. Na uczelni spodziewają, że wśród studentów tego kierunku znajdą się żołnierze. Drugim jest pedagogika resocjalizacyjna.

Kliknij w przycisk "zobacz galerię" i przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE

Dwa nowe kierunki na uczelni w Oświęcimiu

Obecnie w oświęcimskiej uczelni trwa rekrutacja na oba najnowsze kierunki w semestrze letnim, który rozpocznie się z końcem lutego.

- Na kierunku bezpieczeństwo wewnętrzne będą to studia II stopnia, czyli magisterskie - zaznacza dr Radosław Folga, prorektor ds. studenckich Małopolskiej Uczelni Państwowej im. rtm. Witolda Pileckiego.

Jak dodaje, obejmują one dwa moduły. Pierwszy to obrona powszechną i ratownictwo a drugi bezpieczeństwo publiczne i kryminologia. W związku z pierwszym z nich uczelnia spodziewa się, że wśród kandydatów będą żołnierze.

- Jego program był konsultowany z przedstawicielami Wojsk Obrony Terytorialnej. Według nich wśród żołnierzy jest liczne grono, które chce podnosić swoje kwalifikacje. Przewidujemy, że wśród kadry dydaktycznej będą również wojskowi - mówi dr Folga.

Na drugim kierunku pedagogice resocjalizacyjnej studia będą I stopnia, czyli kończyć się będą zdobyciem licencjatu. W tym przypadku studenci także będą mieli do wyboru dwie ścieżki kształcenia. Pierwszą będzie socjoterapia a drugą interwencja kryzysowa. Absolwenci pedagogiki resocjalizacyjnej mogą liczyć na pracę w placówkach resocjalizacyjnych i penitencjarnych, w tym młodzieżowych ośrodkach socjoterapii i ośrodkach wychowawczych, zakładach poprawczych, schroniskach dla nieletnich, aresztach i zakładach karnych, a po uzupełnieniu wykształcenia o II stopień także w sądownictwie.

Obecnie na uczelni w Oświęcimiu kształci się ok. 1800 studentów na 18 kierunkach. Uczelnia istnieje od 2005 roku. Systematycznie dostosowuje ofertę od oczekiwań na rynku pracy i wśród młodych ludzi. Jej mury z tytułami licencjatów i magistrów opuściło już blisko 4600 osób.

FLESZ - Polacy się starzeją a miasta wyludniają. Jest raport GUS

od 16 lat
Wideo
Polecane oferty
* Najniższa cena z ostatnich 30 dniMateriały promocyjne partnera
Wróć na gazetakrakowska.pl Gazeta Krakowska