https://gazetakrakowska.pl
reklama
MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Małopolskie Samorządy. Nasz region się rozwija. Zobacz specjalną publikację

Redakcja
Wojewoda Małopolski oraz Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego w Krakowie wspierają działania samorządów terenowych
Wojewoda Małopolski oraz Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego w Krakowie wspierają działania samorządów terenowych Fot. Anna Kaczmarz
Sprostanie wyzwaniom wynikającym ze zmieniających się warunków społeczno-gospodarczych i potrzeb społeczności lokalnych, wymaga od samorządów nieustannego dostosowywania i wzmacniania ich potencjału instytucjonalnego. Jak sobie radzą samorządy w Małopolsce? Zapraszamy do lektury specjalnej publikacji.

Samorządy z naszego regionu są bardzo aktywne i skuteczne, tak w planowaniu, jak i w działaniu. Doskonałym przykładem jest maksymalne wykorzystanie unijnych funduszy. Małopolska wie, gdzie tkwi potencjał i umiejętnie wykorzystuje swoje atuty. Nie byłoby to możliwe bez mrówczej pracy samorządowców. Rozmach przedsięwzięć w naszym regionie budzi szacunek. Nie ma gminy, gdzie nie prowadzono by istotnych z punktu widzenia mieszkańców prac, które poprawiają jakość życia.

Zobacz specjalną publikację:

Wersja pełnoekranowa – TUTAJ

- Warto podkreślić, że Małopolska jest jednym z regionów, którym udało się w pełni wykorzystać środki z Regionalnego Programu Operacyjnego w latach 2014-2020, zarówno w podstawowej części jak i w części pochodzącej z instrumentu REACT EU. Wdrażanie programu Funduszy Europejskich w Małopolsce na lata 2021-2027 również zostało ocenione pozytywnie, szczególnie biorąc pod uwagę relatywnie niewielki okres czasu, jaki upłynął od uruchomienia wdrażania, oraz to że FE są jednym z najbardziej rozbudowanych tematycznie i finansowo programów regionalnych - mówi Iwona Gibas z Zarządu Województwa Małopolskiego.

Największymi atutami województwa małopolskiego są duża atrakcyjność inwestycyjna, dobra dostępność komunikacyjna i lokalizacja na skrzyżowaniu międzynarodowych szlaków tranzytowych, otwartość na rynki zagraniczne. Małopolska dysponuje bardzo dobrze rozwiniętą infrastrukturą transportową. Międzynarodowy Port Lotniczy Kraków-Balice obsługuje miliony pasażerów.

Nie bez znaczenia pozostają takie czynniki, jak duży potencjał naukowy i badawczy małopolskich uczelni wyższych oraz ośrodków naukowych, duża liczba absolwentów oraz wysoki procent osób z wyższym wykształceniem, a także innowacyjność - obecność sektora wysokich technologii, instytucji badawczo-rozwojowych, uczelni wyższych oraz innowacyjnych przedsiębiorstw.
Małopolska, jako jedyna z 300 europejskich regionów, może poszczycić się specjalnym wyróżnieniem Europejskiego Regionu Przedsiębiorczości 2024 za przyszłościową wizję rozwoju i wspierania przedsiębiorczości.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Ostatnia droga Franciszka. Papież spoczął w ukochanej bazylice

Polecane oferty
* Najniższa cena z ostatnich 30 dniMateriały promocyjne partnera
Wróć na gazetakrakowska.pl Gazeta Krakowska