Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Marcin Krzemiński, radny z gminy wiejskiej Gorlice, jest teraz prezesem uzdrowiska Krynica-Żegiestów

Lech Klimek
Lech Klimek
Marcin Krzemiński został szefem Uzdrowiska Krynica-Żegiestów
Marcin Krzemiński został szefem Uzdrowiska Krynica-Żegiestów archiwum polskapress
Po wielu miesiącach rada nadzorca działającego po sąsiedzku i będącego w 100 procentach własnością Skarbu Państwa Uzdrowiska Krynica-Żegiestów w końcu znalazła odpowiadającego jej kandydata na prezesa spółki.

Został nim czterdziestoletni Marcin Krzemiński, człowiek, który dotychczas znany był głównie w gminie wiejskiej Gorlice, gdzie jest radnym z Dominikowic i działaczem społecznym, który udziela się w strukturach Honorowych Dawców Krwi.

- Uważam, że mój kolega z rady gminy wykazał się sporą odwagą – mówi Mieczysław Skowron, przewodniczący Rady Gminy Gorlice. - Potrzebna była, by zdecydować się na wzięcie odpowiedzialności za tak dużą strukturę, jaką jest krynickie uzdrowisko – podkreślił.

Dla Marcina Krzemińskiego dotychczas pracownika banku jest to pierwsza kadencja w radzie gminy. Pracuje tu w komisji budżetowej i rewizyjnej. Na internetowych stronach gminy Gorlice w BIP można odszukać jedną złożoną przez niego interpelację. Została ona złożona w 2020 i dotyczy oznakowania poziomego przejścia dla pieszych w Dominikowicach.

Poseł z naszego okręgu, Patryk Wicher jest szefem sejmowego zespołu do spraw lecznictwa uzdrowiskowego. Na antenie Radia Kraków został zapytany, o długie procedury wyłania nowego szefa uzdrowiska.

- Dla mnie to też jest niezrozumiałe, dlaczego to tak długo trwało - mówił parlamentarzysta. - Nieodpowiedzialne jest to, że przez trzy miesiące spółka bazowała na pełniącym obowiązki prezesa, to jest to taki komentarz ogólny, ten proces powinien być dużo szybszy. Jakaś aberracja ze strony Rady Nadzorczej, która nie potrafiła przez taki okres czasu wyłonić prezesa, kilkukrotnie rozpisywano konkurs, kilkukrotnie go odwoływano, ale ten serial się zakończył - podkreślał.

Prowadzący rozmowę redaktor Sławomir Wrona zapytał wprost o nowego prezesa.

- Z tego co ja wiem, to jest bardzo silny działacz społeczny, krwiodawca, działacz OSP, pracownik banków, a więc człowiek wykształcony, kompetentny i energiczny - zaznaczył Wicher. - Mam nadzieję, że wniesie dużą świeżość i jakość - zaznaczył.

Ciepło o nowym prezesie uzdrowiska wyraża się Mirosław Waląg, dyrektor Stadniny Koni Huculskich Gładyszów w Regietowie, ale też wiceprzewodniczący rady nadzorczej Uzdrowiska Krynica-Żegiestów.

- To nie było pierwsze postępowanie mające na celu wyłonienie prezesa uzdrowiska – mówi - Uważam, że wybrany przez radę nadzorczą kandydat wypadł najlepiej i świetnie poradzi sobie z zadaniami. Wszyscy jesteśmy pełni nadziei na dobrą współpracę – dodał.

Poprzedni prezes uzdrowiska, Wiesław Pióro, został odwołany z dnia na dzień, po tym, jak wymieniono wszystkich członków Rady Nadzorczej wchodzących ze strony Skarbu Państwa, które ma sto procent udziałów w Uzdrowisku Krynica-Żegiestów. Zmian dokonano na początku czerwca i odwołani zostali reprezentujący skarb państwa Michał Kaszyński, Przemysław Gawłowski i Krzysztof Woźniak. Na ich miejsce powołano: Elżbietę Niemiec, Mirosława Waląga i Tomasza Susa. Nie zmienili się przedstawiciele załogi UKŻ, czyli Danuta Lelito i Stanisław Uryga. Gdy nie powiodła się procedura powołania nowego prezesa, w pierwszym postępowaniu wystartował też odwołany prezes obowiązki szefa zarządu powierzono tymczasowo reprezentantce załogi Danucie Lelito.

Teraz w gabinecie prezesa uzdrowiska zasiada Marcin Krzemiński, radny z gminy Gorlice, który reprezentuje w tym gremium Prawo i Sprawiedliwość.

- Oczywiście czuję, że czeka mnie sporo ciężkiej pracy – powiedział prezes. - To, co wydaje się najważniejsze to rozwój sprzedaży naszych wód mineralnych oraz to, co ściśle się z tym wiąże, czyli poszerzenie bazy magazynowej. Wielkim wyzwaniem będą też konieczne remonty obiektów, z których wiele to zabytki – podkreślił.

Prezes Krzemiński zaznaczył również, że musi dać sobie trochę czasu na zapoznanie się ze wszystkimi potrzebami uzdrowiska i dopiero wtedy będzie mógł dokładnie i precyzyjnie powiedzieć, co będzie robić. Spółka, którą kieruje, prowadzi przede wszystkim lecznictwo uzdrowiskowe i ma do swojej dyspozycji cztery obiekty w samym sercu Krynicy. Są to: Nowy Dom Zdrojowy, Stary Dom Zdrojowy, Patria oraz Nowe Łazienki Mineralne.

Żegiestów jest piękny o każdej porze roku, szczególnie malowniczo wygląda jesienią

Żegiestów to uzdrowisko widmo. Jedna z najpiękniejszych miej...

od 7 lat
Wideo

iPolitycznie - Przemysław Czarnek

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gazetakrakowska.pl Gazeta Krakowska