Nasza Loteria

Maria Sadowska opowie w nowym filmie o polskich prostytutkach pracujących dla arabskich szejków

Paweł Gzyl
Paweł Gzyl
Za kamerą na planie filmu "Dziewczyny z Dubaju" stanie Maria Sadowska, która znana jest również jako piosenkarka
Za kamerą na planie filmu "Dziewczyny z Dubaju" stanie Maria Sadowska, która znana jest również jako piosenkarka Karolina Misztal
16 czerwca rozpoczną się zdjęcia do filmu „Dziewczyny z Dubaju”. Za kamerą stanęła Maria Sadowska, mająca na swym koncie głośną „Sztukę kochania. Historię Michaliny Wisłockiej”. Ekipa będzie kręcić w luksusowych miejscach w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, we Francji i w Polsce.

FLESZ - W jaki sposób wybierzemy prezydenta?

od 16 lat

„Nadchodzi film petarda!” – reklamuje się produkcja, która została oparta na autentycznych wydarzeniach sprzed pięciu lat, które wstrząsnęły polskim show-biznesem. Pisały o nich najważniejsze media, powstał nawet książkowy reportaż Piotra Krysiaka pod tytułem „Dziewczyny z Dubaju”. Autor opisał w nim jak werbowano nad Wisłą młode dziewczyny (modelki, aktorki, celebrytki), aby pracowały jako luksusowe prostytutki dla arabskich szejków, dzięki czemu zarabiały ogromne pieniądze. W sutenerskie działania było zamieszanych wiele postaci ze świata show-biznesu, polityki i sportu.

Na pomysł zrealizowania filmu o „aferze dubajskiej” wpadła już dwa lata temu Doda – czyli Dorota Rabczewska. Piosenkarka wielokrotnie głośno opowiadała o hipokryzji polskiego show-biznesu i kiedy trafiła na reportaż Krysiaka, wydał jej się on idealną okazją do opowiedzenia o tym, co dzieje się tak naprawdę w środowisku naszych celebrytów. Zainteresowała więc tym projektem swego męża – Emila Stępnia, który jest filmowym producentem. W międzyczasie para odniosła sukces, produkując dwa filmy gangsterskie – „Pitbull. Niebezpieczne kobiety” i „Pitbull. Ostatni pies”. To pozwoliło im rozpocząć prace nad kolejnym przedsięwzięciem.

- Moją misją jest robienie filmów z morałem. Zadaniem „Dubajek” jest, by młode dziewczyny poczuły dumę i satysfakcję ze swoich ambicji, ciężkiej pracy i niechodzenia na skróty. Aby sztuczny blichtr niektórych celebry tek, nie był wzorem do naśladowania i powodem do zazdrości. W tej historii za każdą kupioną firmową torebką kryje się sprzedaż moralności i siebie. Nie zapomniałam jednak o drugiej stronie medalu. Film pokaże również hipokryzję klientów z Polski, którzy do dnia dzisiejszego cieszą się z nienagannego medialnego wizerunku mężów i ojców – tłumaczy Rabczewska.

Główną bohaterką filmu jest Emi - młoda i ambitna dziewczyna, która od lat marzy o wielkim świecie. Gdy tylko nadarza się okazja, bez wahania wskakuje w jego tryby, stając się ekskluzywną damą do towarzystwa. Wkrótce to ona na zaproszenie arabskich szejków zaczyna werbować polskie miss, celebrytki, gwiazdy ekranu i modelki. Ten niedostępny, opływający w luksusy świat, już niedługo pokaże jej jednak swoją mroczną stronę.

Reżyserii „Dziewczyn z Dubaju” podjęła się Maria Sadowska – autorka obsypanego nagrodami obrazu „Sztuka kochania. Historia Michaliny Wisłockiej”. Głównym scenarzystą filmu jest Mitja Okorn, który stanął za kamerą takich przebojów, jak „Listy do M.” czy „Planeta Singli”. Niespotykanego rozmachu i realizmu dodadzą zdjęcia, które będą kręcone zarówno w luksusowych miejscach w Polsce, jak i w prestiżowych międzynarodowych lokacjach: w Cannes, Nicei, Courchevel i Dubaju.

- Po raz pierwszy w swojej filmowej karierze podejmuję temat bohatera, a raczej bohaterki, która nie jest w jednoznaczny sposób pozytywna. Jest to dla mnie bardzo ciekawa i nowa droga, zupełnie nowe doświadczenie. Wszyscy jednak kochamy filmy o gangsterach i fascynujemy się mrocznymi bohaterami, mimo że wiemy, że są to ludzie o wątpliwej moralności. Robimy więc kino gangsterskie tylko, że z dziewczynami lekkich obyczajów w roli głównej – zapowiada reżyserka, Maria Sadowska.

Na ekranie zobaczymy m.in. Paulinę Gałązkę, Katarzynę Figurę, Jana Englerta, Beatę Ścibak-Englert, Katarzynę Sawczuk, Olgę Kalicką, Annę Karczmarczyk i Józka Pawłowskiego.

- Ciemna strona ludzkiej natury, to, do czego być może każdy z nas jest zdolny, bądź nie jest, to temat, który zawsze fascynował i widzów, i filmowców. Takie pytanie chciałabym, żeby widz zadał sobie po wyjściu z kina. Podejmujemy też niezwykle ważny temat handlu ludźmi oraz tego, że dzisiejszy świat jest pełen hipokryzji i przyzwolenia na to. To film o tym, jak bardzo powierzchownie i relatywnie postrzegamy oraz oceniamy rzeczywistość – podkreśla Maria Sadowska.

Zdjęcia do „Dziewczyn z dubaju” rozpoczną się 16 czerwca. Dystrybutorem filmu jest firma Kino Świat. Obraz trafi na ekrany polskich kin 22 stycznia 2021 roku.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Wróć na gazetakrakowska.pl Gazeta Krakowska