MATURA 2015. ROSYJSKI podstawowy. TECHNIKUM LICEUM. Mamy arkusze z rosyjskiego!

red./natablicy.pl
MATURA 2015. ROSYJSKI podstawowy. TECHNIKUM LICEUM. Mamy arkusze z rosyjskiego! CKE
MATURA 2015. ROSYJSKI podstawowy. 14 maja o godz. 9 maturzyści przystąpili do egzaminu z języka rosyjskiego na poziomie podstawowym. U nas znajdziecie arkusze oraz odpowiedzi.

MATURA 2015. ROSYJSKI podstawowy. TECHNIKUM LICEUM TESTY ARKUSZE ODPOWIEDZI z rosyjskiego

MATURA 2015. NIEMIECKI podstawowy TECHNIKUM, LICEUM. ARKUSZE TESTY ODPOWIEDZI z niemieckiego

MATURA 2015. ROSYJSKI podstawowy

Trwa Matura 2015 przygotowana przez Centralną Komisję Egzaminacyjną. W środę maturzyści w całej Polsce napisali egzamin z języka rosyjskiego. Zgodnie z "nową maturą" formuła od 2015, którą piszą uczniowie liceów ogólnokształcących egzamin z języka rosyjskiego odbędzie się na poziomie podstawowym i rozszerzonym. W formule "stara matura", która piszą uczniowie ostatnich klas techników egzamin z rosyjskiego także odbędzie się na poziomie podstawowym i na poziomie rozszerzonym w arkuszach w dwóch częściach.

MATURA 2015. ROSYJSKI podstawowy
Na egzaminie z języka rosyjskiego na poziomie podstawowym uczniowie musieli napisać krótki tekst np. ogłoszenie, maila, pocztówkę lub telegram. Na poziomie rozszerzonym dłuższy tekst - rozprawkę. Uczeń na egzaminie musiał wykazać się rozumieniem ze słuchu, znajomością środków językowych i rozumieniem tekstu pisanego.

W maju 2015 r. do nowego egzaminu maturalnego w liceach ogólnokształcących przystąpi pierwszy rocznik maturzystów, który uczy się zgodnie z nową podstawą programową kształcenia ogólnego (obecnie to absolwenci klas I liceów ogólnokształcących). Rok później, w 2016 roku maturę według nowych zasad zdawać będą po raz pierwszy uczniowie techników.

Każdy uczeń, aby zdać maturę będzie musiał uzyskać minimum 30 proc. punktów z egzaminów obowiązkowych (język polski, język obcy, matematyka). Wynik uzyskany z egzaminu z przedmiotu dodatkowego nie będzie miał wpływu na zaliczenie matury, a jedynie będzie brany pod uwagę podczas rekrutacji na studia.

WIDEO: MATURA 2015

Autor: Karolina Gawlik

Od tego roku zmienia się również sposób oceniania prac pisemnych z języka polskiego. Nie będzie tzw. klucza odpowiedzi. Zamiast tego egzaminator będzie musiał oceniać pracę w sposób holistyczny, czyli „całościowy”. W odróżnieniu od
obecnie stosowanego oceniania analitycznego, oceniane będą: pokonanie tzw. zasadniczej trudności zadania oraz kolejne czynności prowadzące do jego pełnego rozwiązania.

MATURA 2015. ANGIELSKI rozszerzony TECHNIKUM LICEUM ARKUSZE + TESTY + ODPOWIEDZI

Wideo

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie