MATURA 2015. ROSYJSKI podstawowy. TECHNIKUM LICEUM. Mamy arkusze z rosyjskiego!

red./natablicy.pl
MATURA 2015. ROSYJSKI podstawowy. TECHNIKUM LICEUM. Mamy arkusze z rosyjskiego!
MATURA 2015. ROSYJSKI podstawowy. TECHNIKUM LICEUM. Mamy arkusze z rosyjskiego! CKE
Udostępnij:
MATURA 2015. ROSYJSKI podstawowy. 14 maja o godz. 9 maturzyści przystąpili do egzaminu z języka rosyjskiego na poziomie podstawowym. U nas znajdziecie arkusze oraz odpowiedzi.

MATURA 2015. ROSYJSKI podstawowy. TECHNIKUM LICEUM TESTY ARKUSZE ODPOWIEDZI z rosyjskiego

MATURA 2015. NIEMIECKI podstawowy TECHNIKUM, LICEUM. ARKUSZE TESTY ODPOWIEDZI z niemieckiego

MATURA 2015. ROSYJSKI podstawowy

Trwa Matura 2015 przygotowana przez Centralną Komisję Egzaminacyjną. W środę maturzyści w całej Polsce napisali egzamin z języka rosyjskiego. Zgodnie z "nową maturą" formuła od 2015, którą piszą uczniowie liceów ogólnokształcących egzamin z języka rosyjskiego odbędzie się na poziomie podstawowym i rozszerzonym. W formule "stara matura", która piszą uczniowie ostatnich klas techników egzamin z rosyjskiego także odbędzie się na poziomie podstawowym i na poziomie rozszerzonym w arkuszach w dwóch częściach.

MATURA 2015. ROSYJSKI podstawowy
Na egzaminie z języka rosyjskiego na poziomie podstawowym uczniowie musieli napisać krótki tekst np. ogłoszenie, maila, pocztówkę lub telegram. Na poziomie rozszerzonym dłuższy tekst - rozprawkę. Uczeń na egzaminie musiał wykazać się rozumieniem ze słuchu, znajomością środków językowych i rozumieniem tekstu pisanego.

W maju 2015 r. do nowego egzaminu maturalnego w liceach ogólnokształcących przystąpi pierwszy rocznik maturzystów, który uczy się zgodnie z nową podstawą programową kształcenia ogólnego (obecnie to absolwenci klas I liceów ogólnokształcących). Rok później, w 2016 roku maturę według nowych zasad zdawać będą po raz pierwszy uczniowie techników.

Każdy uczeń, aby zdać maturę będzie musiał uzyskać minimum 30 proc. punktów z egzaminów obowiązkowych (język polski, język obcy, matematyka). Wynik uzyskany z egzaminu z przedmiotu dodatkowego nie będzie miał wpływu na zaliczenie matury, a jedynie będzie brany pod uwagę podczas rekrutacji na studia.

WIDEO: MATURA 2015

Autor: Karolina Gawlik

Od tego roku zmienia się również sposób oceniania prac pisemnych z języka polskiego. Nie będzie tzw. klucza odpowiedzi. Zamiast tego egzaminator będzie musiał oceniać pracę w sposób holistyczny, czyli „całościowy”. W odróżnieniu od
obecnie stosowanego oceniania analitycznego, oceniane będą: pokonanie tzw. zasadniczej trudności zadania oraz kolejne czynności prowadzące do jego pełnego rozwiązania.

MATURA 2015. ANGIELSKI rozszerzony TECHNIKUM LICEUM ARKUSZE + TESTY + ODPOWIEDZI

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na Twitterze!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na Twiterze!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Wideo

Komentarze

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Przejdź na stronę główną Gazeta Krakowska
Dodaj ogłoszenie