Memy o Strajku Kobiet. Internauci komentują protesty kobiet po wyroku Trybunału Konstytucyjnego. Zobacz najlepsze MEMY

Redakcja
W całej Polsce trwają protesty wywołane wyrokiem Trybunału Konstytucyjnego, który 22 października orzekł, że ustawowe zapisy zezwalające na aborcję ze względu na poważne wady płodu są niezgodne z konstytucją RP. Szacuje się, że w manifestacjach Strajku Kobiet wzięło udział kilkaset tysięcy osób. Internauci komentują te wydarzenia na swój sposób - tworząc memy. Zobacz najlepsze MEMY dotyczące STRAJKU KOBIET. Kliknij w przycisk "zobacz galerię" i przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE.

Protesty trwają od czwartku i nie nie wskazuje na to, by szybko się zakończyły. Wtorkowe (27.10) wystąpienie prezesa PiS i wicepremiera Jarosława Kaczyńskiego, w którym uznał falę protestów za "atak, który ma zniszczyć Polskę", tylko rozogniło emocje.

Strajk Kobiet zaprasza do Warszawy

Na piątek Ogólnopolski Strajk Kobiet zaprasza protestujących z całego kraju na manifestację do Warszawy.

- Dobrze by było, żeby było nas tyle, by policja nie mogła nas ani zagłuszyć, ani zatrzymać. I przypominam, że nie przyjmujemy mandatów ani drogowych, ani zgromadzeniowych wykroczeniowych czy sanepidowskich, nie przyznajemy się do niczego, odmawiamy składania wyjaśnień. Jak bezprawie to bezprawie, to PiS zaczął – instruowała we wtorek po południu podczas konferencji prasowej sztabu Ogólnopolskiego Strajku Kobiet jedna z jego liderek - Marta Lempart.

Hasła z protestów kobiet. "Nawet mefedron ma lepszy skład ni...

Następne akcje mają się pojawić w zależności od tego, co zrobi rząd. - Jeżeli rząd zrobi będzie chciał zrobić lockdown, to my też zrobimy im lockdown, i zrobimy im takie „zostań w domu”, że Jarosław Kaczyński nauczy się wreszcie obsługiwać komputer i Zooma – stwierdziła Marta Lempart.

Postulaty Strajku Kobiet

Liderka przedstawiła też na wtorkowej (27.10) konferencji postulaty społeczne Ogólnopolskiego Strajku Kobiet. Oczekiwane jest m.in:

  • uznanie, że „oświadczenie Julii Przyłębskiej” z czwartku 22 października 2020 r. nie jest wyrokiem TK,
  • dymisji rządu,
  • świeckiego państwa,
  • nowelizacji budżetu państwa i pieniędzy na ochronę zdrowia,
  • wsparcia dla przedsiębiorców,
  • legalnej aborcji,
  • edukacji seksualnej,
  • antykoncepcji refundowanej przez państwo i dostępnej powszechnie.

Narodowcy grożą protestującym. Może dojść do regularnych bit...

"Piekło Kobiet" w Krakowie. Policja interweniowała podczas m...

Czytaj także

Dyspensa od udziału we mszy świętej w Boże Narodzenie

Wideo

Komentarze 2

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

n
nieznany

Stanowisko POLSKIEGO RUCHU RAELIAŃSKIEGO pozostaje niezmienne od 1993 roku, kiedy to pod naciskiem Kościoła Katolickiego wprowadzono tę haniebną i ograniczającą wolność kobiet tzw. "ustawę o planowaniu rodziny". Wyraża się ono w następujących postulatach i rekomendacjach:

1) Zniesienie tzw. "ustawy antyaborcyjnej", pozwalając kobietom dokonywać swobodnego wyboru w tej kwestii oraz umożliwienie łatwego dostępu do środków antykoncepcyjnych i placówek dokonujących przerywania ciąży na życzenie.

Każdy ma prawo do swoich własnych przekonań i jeżeli ktoś wierzy w zabobon, że zygota posiada jakąś niematerialną duszę czy inną magiczną moc, to przecież nikt go nie zmusza do dokonywania aborcji. Stosowanie antykoncepcji i aborcji powinno odbywać się w obrębie indywidualnych decyzji i sumienia każdego człowieka, a nie być wynikiem przymusu ze strony władzy, trybunałów, policji czy sądów.

2) Promowanie w szkołach edukacji seksualnej i używania środków antykoncepcyjnych. Zaprzestanie indoktrynowania i ogłupiania ludzi ideologią tzw. "organizacji pro-life", finansowanych i wspieranych głównie przez Kościół Rzymskokatolicki. Celem tych organizacji nie jest w żaden sposób proponowanie kompleksowych rozwiązań w tej kwestii, tylko narzucanie innym własnych doktryn religijnych.

3) Ograniczenie wpływu Kościoła na życie publiczne poprzez wprowadzenie zasady pełnego i rzeczywistego rozdziału kościoła(ów) od państwa. Rekomendujemy m.in. wprowadzenie zakazu finansowania przez państwo obiektów sakralnych i miejsc kultu, zakazu współorganizowania przez państwo oraz instytucje publiczne imprez o charakterze religijnym, likwidację tzw. funduszu kościelnego oraz likwidację przedmiotu religii w szkołach. (Raelianie proponują zastąpienie tego przedmiotu innym przedmiotem, który nauczałby o historii i doktrynach różnych religii istniejących na świecie, a nie tylko jednej)

REWOLUCJA JEST KOBIETĄ !

M
Mariko

OŚWIADCZENIE:

Polski Ruch Raeliański solidaryzuje się i popiera masowe protesty kobiet przeciw zaostrzeniu prawa aborcyjnego po wyroku marionetkowego "Trybunału Konstytucyjnego".

Apelujemy do wszystkich swoich członków i sympatyków do czynnego: organizowania, brania udziału i wspierania wszelkich protestów przeciw wyrokowi TK inicjowanych przez Strajk Kobiet!

Apelujemy jednocześnie do uczestników demonstracji o wstrzymanie się od wszelkich aktów wandalizmu w miejscach kultu religijnego. Naszym zdaniem nie jest to najlepsza strategia walki z tą zacofaną instytucją jaką jest Kościół, a może tylko doprowadzić do niepotrzebnej eskalacji przemocy.

Zamiast tego proponujemy dwa działania, które faktycznie długofalowo doprowadzą do osłabienia pozycji Kościoła w Polsce: po pierwsze wypisanie się z tej instytucji poprzez formalne złożenie Aktu Apostazji i wykreślenie się z rejestru ochrzczonych, po drugie nie oddawanie naszych dzieci do chrztu.

Raelianizm jest ateistyczną religią, która głosi, że życie na naszej planecie wraz z człowiekiem zostało stworzone przez cywilizację pozaziemską. W latach 70 ub. wieku RAEL - założyciel i duchowy przywódca Ruchu Raeliańskiego - otrzymał od nich Przesłanie zaadresowane do wszystkich ludzi na Ziemi (więcej informacji: rael.org )

Z tego Przesłania można m.in. się dowiedzieć, że prawo do aborcji jest podstawowym prawem człowieka. Możemy przeczytać:

"...stosuj środki oferowane tobie przez naukę, czyli antykoncepcję.

Pocznij dziecko jedynie wtedy, gdy sam osiągnąłeś pełny rozwój, aby życie, któremu dajesz początek, było owocem związku dwóch osób, które się zrealizowały.

Aby osiągnąć pełny rozwój używaj środków, które nauka daje do twojej dyspozycji, umożliwiając przebudzenie ciała do przyjemności, bez jakiegokolwiek ryzyka. Przyjemność i prokreacja są dwiema różnymi rzeczami, których nie wolno mylić. Pierwsza jest pożyteczna dla jednostki, druga dla gatunku. Tylko wtedy, gdy jednostka osiągnęła pełny rozwój, będzie mogła stworzyć w pełni zrealizowaną istotę.

Jeśli przez przypadek doszło do zapłodnienia nie chcąc tego, używaj środków, które nauka daje tobie do dyspozycji: stosuj aborcję. Istota, która nie była chciana w momencie zapłodnienia, nie może osiągnąć pełni rozwoju, ponieważ nie została stworzona w harmonii. Nie słuchaj tych, którzy próbują ciebie przestraszyć mówiąc o fizycznych, a zwłaszcza moralnych następstwach, które mogłaby spowodować aborcja. Nie ma żadnych, jeśli jest wykonana przez osoby kompetentne. Przeciwnie, to posiadanie niechcianego dziecka spowodowałoby fizyczne i moralne obciążenia, które przejdą na dziecko, które wydasz na świat..."