Pomysł na stworzenie "sądeckiej Doliny Krzemowej" narodził się w 2006 roku na WSB - NLU w Nowym Sączu. Zgodnie z założeniami w parku miały działać firmy z branży informatycznej, programowania wirtualnej rzeczywistości oraz biznesu internetowego.
Głównym celem projektu miało być inicjowanie współpracy pomiędzy nauką, a biznesem w testowaniu, inkubowaniu oraz wdrażaniu (komercjalizacji) innowacyjnych projektów z zakresu nowoczesnych technologii do gospodarki.
Budowę rozpoczęto w 2010 roku. Na realizację inwestycji pozyskano dofinansowanie unijne w wysokości 95 mln zł, a całą budowę MMC Brainville zainwestowano ponad 140 mln zł. W październiku 2017 roku krakowski sąd ogłosił upadłość spółki Miasteczko Multimedialne Sp. z o.o. w Nowym Sączu. Od tego czasu odbyło się kilkanaście przetargów zaś cena za sądecką "Dolinę Krzemową" spadała.
Informacja o sprzedaży obiektu, którym od 2017 roku zarządzał syndyk upadłościowy, pojawiła się w 2020 roku. 29 października 2021 roku, odbyła się licytacja, do której stanęło czterech oferentów. Ostatecznie przyjęta została oferta opiewająca na kwotę 13 mln 900 tys. złotych.
Choć syndyk liczył, że przyjęcie oferty pozwoli na szybką sprzedaż MMC Brainville, sprawa przeciągnęła się ponad rok z powodu wątpliwości jakie wzbudził wynik przetargu u przedstawicieli spółki Miasteczko Multimedialne. W lutym 2021 roku złożyli skargę do Sądu Upadłościowego w Krakowie, ale ten ją odrzucił.
To wszystko spowodowało opóźnienia w procedurze sprzedaży, ale zwycięzca przetargu nie wycofał swojej oferty. Dwa miesiące później doszło ostatecznie do podpisania aktu notarialnego. Nowym właścicielem obiektu i działki zostało Przedsiębiorstwo Handlowo Produkcyjne Avita, należące do przedsiębiorcy Andrzeja Buczka.
Jak się okazuje MMC Brainville nigdy nie będzie już parkiem technologicznym. Obiektowi nadana została nowa nazwę. Centrum Biznesu i Innowacji Technologicznej w Nowym Sączu można wynająć.
- To prestiżowy obiekt biurowo-laboratoryjny oferujący swoim najemcą wysokiej klasy powierzchnie biurowe i rekreacyjne z dostępem do sal konferencyjnych i szkoleniowych. W skład oferty CBIiT wchodzi: nowoczesna powierzchnia biurowa, zaplecze konferencyjno-szkoleniowe (z salą kinową), dodatkowe zaplecze m.in. kawiarnia, kantyna, specjalistyczna infrastruktura (serwerownia o najwyższych standardach bezpieczeństwa, zaplecze techniczne do tworzenia filmu, fotografii, animacji, grafiki itp.) - czytamy w ogłoszeniu.
Jak przekonuje pośrednik, który wystawił ogłoszenie o możliwości wynajęcia, obiekt daje wachlarz możliwości najmu powierzchni biurowej, od tzw. „open space’ów” do zamkniętych przestrzeni z możliwością modularnego wewnętrznego podziału.
- Lokale biurowe o powierzchni 36 m2 do 280 m2 znajdują się w trzech segmentach A, B i C na II piętrze 4-kondygnacyjnego budynku. W każdym z trzech segmentów znajduje się pełne zaplecze socjalne dostępne dla najemców - informuje w ofercie Krakinwest.
- Taki prywatnie jest Marcin Janusz, srebrny medalista Igrzysk Olimpijskich
- Tak mieszkają Sławomir i Kajra. To ich urocze gniazdko w Małopolsce
- Darek kocha motoryzację. W garażu ma lincolna z 1974 roku o wadze ponad 2 ton
- Mural „Matki Sybiraczki” odsłonięty. W uroczystości wzięły udział setki uczniów
- Ten serial to hit. Kręcono go w słynnej wiosce romskiej w Maszkowicach
To wyjątkowe miejsce na mapie Małopolski. Astro Centrum w Chełmcu oficjalnie otwarte!
