https://gazetakrakowska.pl
reklama
MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Miechów. Plac Kościuszki do przebudowy. Jest przetarg

Aleksander Gąciarz
Wizualizacja placu Kościuszki po przebudowie
Wizualizacja placu Kościuszki po przebudowie UGiM w Miechowie
Gmina Miechów zamierza przebudować położony w centrum miasta plac Kościuszki. Zakres obejmuje nie tylko przebudowę tamtejszej ulicy, ale też chodników, parkingów i zieleńca.

FLESZ - Voucher turystyczny ważny przez dwa lata

od 16 lat

W ramach Rządowego Programu Rozwoju Dróg gmina Miechów otrzymała niedawno dotację na przebudowę ulicy, okalającej plac Kościuszki. Na liczącym 210 metrów odcinku, obejmującym jezdnię i miejsca parkingowe, zostanie ułożona nowa podbudowa, nawierzchnia z naturalnego kamienia (granitu), będzie nowe oznakowanie i oświetlenie. Wartość tej części robót jest szacowana na blisko 1,9 mln złotych, a rządowa dotacja (1,125 mln) pokryje 60 procent jej wartości.

Na tym jednak nie koniec, ponieważ ogłoszony przetarg przewiduje jeszcze wykonanie dwóch dodatkowych zadań. Pierwsze z nich to przebudowa traktów dla pieszych (chodnik wokół placu oraz alejki na terenie tamtejszego zieleńca) i zagospodarowanie terenów zielonych. Trzecie to montaż ławek, koszy na śmieci itp. Te część inwestycji zostaną sfinansowane ze środków przyszłorocznego budżetu gminy.

- Planowaliśmy modernizację placu Kościuszki, ale zakres prac uzależnialiśmy od tego, czy otrzymamy dotację na remont nawierzchni. Gdy ją otrzymaliśmy, mogliśmy poszerzyć zakres przebudowy o dodatkowe elementy. Tamtejszy zieleniec, zwany plantami, znajduje się w katastrofalnym stanie, alejki są nierówne. Dlatego zależało nam, by doprowadzić go do porządku –

wylicza burmistrz Dariusz Marczewski.

Termin składania ofert przez zainteresowane firmy mija 14 czerwca. Potem wybrany wykonawca będzie miał rok na realizację inwestycji.

Przy placu Kościuszki w Miechowie znajdują się m. in. Urząd Pocztowy, Biblioteka Publiczna, a tuż obok bazylika Grobu Bożego, zabudowania poklasztorne, Sąd Rejonowy i Prokuratura. Co roku odbywają się tam m. in. targi wielkanocne.

Wideo

Komentarze 4

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

G
Gość

A może przy okazji przebudowy Pl. Kościuszki w końcu będzie można zrobić porządek ze sklepem monopolowym, bo jak dotychczas "władzy" nie przeszkadza, bo czerpie z tego profity, a co się dzieje wieczorami i w weekendy, każdy widzi... Można wprowadzić, a nawet trzeba zakaz sprzedaży alkoholu po godzinie 22.00 w sklepach i stacjach benzynowych. Tylko takie radykalne działanie może przynieść poprawę bezpieczeństwa i spokoju wieczorem i w nocy. Ale kolejne sklepy monopolowe powstają i nikomu to jakoś nie przeszkadza. A zaraz zacznie się problem z parkiem...

t
tjk

i znowu betonoza, znowu mniej zieleni niż przed remontem, a tyle mówi się o ochronie terenów zielonych w mieście, ale miechów cóż, jak zwykle 100 lat za ... ( i jak to napisać aby nie wyjść na rasistę?)

O
Olo

Jak zwykle projektant popełnia standardowy błąd. Patrząc na załączone zdjęcie widać że zieleń zamyka najkrótsze ciągi komunikacyjne dla ludzi. Wystarczy popatrzeć gdzie ludzie chodzą żeby sobie skrócić drogę. Efektem takiego ułożenia zieleni będzie to że będzie deptana i będą wygniecione ścieżki. Już od dawna poprawnie robione tego typu projekty uwzględniają typowe zachowanie ludzi - czyli skłonność do skracania drogi. Strasznie nie lubię wydeptanej zieleni, zróbcie coś z tym projektem, chyba że to tylko poglądowy a docelowy będzie poprawny.

j
jak_zwykle_bez_hejtu

No wreszcie, mam nadzieje, ze w koncu sie uda !!! Jak pamietam to ten plac wygladal tak samo paskudnie juz na poczatku lat 80-tych !! Plus dla projektantow za to, ze nie likwiduja miejsc zadnych parkingowych. Maly minus, ze mozna by jest zrobic nie prostopadle ale delikatnie pod katem - latwiej by bylo na nie wjechac i z nich wyjechac !

Polecane oferty
* Najniższa cena z ostatnich 30 dniMateriały promocyjne partnera
Wróć na gazetakrakowska.pl Gazeta Krakowska