W UM w Gorlicach odbyła się konferencja prasowa, podczas której dokonano podsumowania dwuletniego programu rozbudowy na terenie miasta sieci wodociągowo-kanalizacyjnej. Dzięki zrealizowanym inwestycjom wodno-kanalizacyjnym z kanalizacji sanitarnej może korzystać około 99 procent mieszkańców, a z sieci wodociągowej około 98 procent mieszkańców naszego miasta.
Na temat zakończonego projektu szczegółowo podczas konferencji mówił burmistrz Gorlic Witold Kochan oraz Małgorzata Mrugała, prezes Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie. Projekt był bowiem dofinansowany ze środków WFOŚiGW w Krakowie.
- W ramach zadania wybudowano sieć wodociągową na osiedlach Górnym i Łysogórskie przy ulicach: Granicznej, Zagórzańskiej, Leśnej, Korczaka, Sikorskiego, Stróżowskiej, na osiedlu Sokół przy ulicach Sokolskiej i Biechońskiego, na osiedlu Zawodzie przy ulicach Łokietka wraz z ulicami bocznymi, Kościuszki, Nowodworze, Reja na osiedlu Magdalena przy ulicach Lipowej, Wrońskich, Krakowskiej - informował burmistrz Gorlic Witold Kochan.
Powstały także trzy hydrofornie wody przy ulicach Krakowskiej, Zagórzańskiej i Łokietka. Łącznie w ramach programu wybudowano na terenie miasta sieć wodociągową o długości 24,5 kilometra, do której podłączono 244 gospodarstwa domowe.
Wybudowano również kanalizację sanitarną na osiedlu Magdalena przy ulicach Lipowej, Wrońskich i Krakowskiej oraz przy ulicy Sikorskiego, Wesołej i Stróżowskiej wraz z pompownią ścieków.
Łącznie w ramach programu wybudowano na terenie miasta kanalizację sanitarną o długości 9,5 km, do której podłączono 83 gospodarstwa domowe. Wartość robót w ramach programu wyniosła ponad 6,6 mln złotych. Natomiast w latach 2011-2014 na realizację zadań wodno-kanalizacyjnych wydatkowano prawie 13 milionów złotych.